Şimdi Ara

Ekran kartı tavsiyesi ve yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus p5ld2 anakartım ve intel penticum d 3.0 işlemcim var. Sapphire X1800GTO kullanıyordum ve ekstradan fan almıştım ama artık 70 derecenin altına inmiyor. Sanırım ömrünü doldurdu ve ekranımda sürekli renkli pikseller çıkıyor. Ölü piksel olup olmadığından da emin değilim. Bilgisayar ilk açılırken, siyah ekranda da renkli renkli pikseller çıkıyor ve sürekli renkleri değişiyor.

Ayrıca geçenlerde durduk yere bilgisayarda renkli çizgiler çıktı ve mavi ekran verip yeniden başladı bilgisayar. Sonra bu sorun devam etti. Ben de uğraşmayıp şehir dışına çıktım ve şimdi açtığımda ise biraz geç açılmasına rağmen açıldı.

Bütün bunlar beni sorunun ekran kartında olduğu düşüncesine yöneltiyor. 150 liraya kadar bütçem var. ATI veya Nvidia farketmez. Fazla oyun oynamıyorum, en fazla dota veya Age of Empires 2 oynarım(O da çok nadir.) Onun dışında pek hd film filan da izlemiyorum ama arada bir iki videoya takılmadan bakabilirsem iyi olur ya da 1-2 bölüm izleyebileyeyim. Bütün bunlar ışığında bana hangi ekran kartını tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Not: GTA4 ve Starcraft 2 oynama düşüncesi aklıma geliyor ara ara. Arkadaşım senin bilgisayarın eskimiş, bu sistemle o oyunlar çalışmaz, 150 liraya alacağın kartla da oynayamazsın derseniz eyvallah. (Bu notu yazarken de ekran da siyah çizgiler çıkmaya başladı. Sayfayı hareket ettirmeme göre de değişiyor veya kayboluyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sergei_Kurskov -- 1 Ağustos 2010; 20:25:19 >

• powerin eyer 400-450 watt gerçek ise HD4730 al
    varsayılan çizgilenme olayıda ekran kartının ramleriyle ilgili default hızları düşürerek düzeltebilirsin (downclokc)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 1 Ağustos 2010; 20:32:33 >
  • Psum 550w ama o da oldukca eskidi. Uygun bir fırsatta onu da degistiricem. Bilgisayari acamadigim icin bakamiyorum, bunu da telefonda yaziyorum zaten. Bahsettiğiniz kartin fiyatı ne kadar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sergei_Kurskov

Psum 550w ama o da oldukca eskidi. Uygun bir fırsatta onu da degistiricem. Bilgisayari acamadigim icin bakamiyorum, bunu da telefonda yaziyorum zaten. Bahsettiğiniz kartin fiyatı ne kadar acaba?

140 tl bu fiyatta en iyi ekran kartı
  • Hapocod'un Dediği Gibi 4730 En iyi Seçim Olacaktır.
  • PCI Express 16 var anakartimda. 2.0 olayi sorun cikarmaz degil mi?
  • quote:

PCI Express 16 var anakartimda. 2.0 olayi sorun cikarmaz degil mi?

çıkmaz
  • Hd3730 sanirim sapphire ve powercolorda var. Hangisini almaliyim?
  • quote:

Hd3730 sanirim sapphire ve powercolorda var. Hangisini almaliyim?

ucuzu
  • Bu ekran kartı çoğu yerde stokta bulunmuyor, sanırım şu an birtek goldda var, oda Powercolor.

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=91895&ad=POWERCOLOR-HD4730-512M-GDDR5-128B-DVi-Ekran-Kartlari
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.