Şimdi Ara

Elektrik Elektronik Mühendisinin ikinci yabancı dili?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar soru başlıkta gelecek yıllarda en söz geçiren dil ingilizceden sonra ne olur?

• almanca
  • Almanca
  • Üst seviye İngilizce bilmek 2.dilden daha önemli Almanya’da mühendis olarak çalışan tanıdıklarım Almanca bilmiyorlar hatta doktora yapan tanıdığımda Almanca bilmiyor İngilizceye hakim olmak çok önemli
  • Ama CV ye Almanca eklemek hiç beklenmedik iş teklifide sunabilir o yüzden çok önemli bir artı
  • Çince veya Rusça derdim ben.

Almanca, eksikliği İngilizce ile çok rahat bir şekilde tamamlanabilen bir dil. Üsttekiler ise değil. Ayrıca Rusya ve özellikle Çin teknoloji konusunda çok daha ilerideler. Çince ilk tercih olmalı bence.
  • büyük ihtimalle hocam hazırlık okuyacağım bunun yanında sağlam bir rusça kursuna gideceğim.
  • Japonca
  • darquesse30 D kullanıcısına yanıt
    Rusca en mantiklisi. Durmadan bizden beyoin gocu aliyorr . yurtdisia acilman garanti olur
  • rusça-çince ikilisinden birisi. Avrupa-ABD için ileri seviye ingilizce yeterli olur. Rusça ya da Çince bilirsen avrupa şirketlerinde de çalışabilirsin, rusya veya çinde de. Ben şahsen rusça düşünüyorum.
  • İngilizcemi geliştirsem yeter bana, ikinci bir yabancı dil öğrenecek azmi nasıl buluyorsunuz ya
  • hocam hazırlık biraz kasıtlı okuyacağım (bu yaz kassam şansım olurdu ama) çünkü kendime baya bir şey katmak istiyorum. büyük ihtimalle rusça olursa piyano(orgtan alıcam alırsam) ya da gitar ki gitar daha olası gibi , yanında sıkı basketbol çalışacağım okul takımında.
  • darquesse30 D kullanıcısına yanıt
    yazma nedenim şov amaçlı değil ha demek istediğim sınır koymadığımız takdirde çok fazla şey yaparız
  • Eem için Almanca tabi ki
  • Hangi yöne yöneleceğiniz de önemli bu konuda. Elektrik alanında çokça Rusça kaynak ve şirket mevcut. Ancak daha çok fabrika vb. üretim alanında çalışacaksanız Almanca daha mantıklı olacaktır. Ayrıca Rusça alfabe olarak biraz sıkıntı olsa da gramer açısından daha kolay bir dil. Daha çok pratiğe,konuşmaya dayalı. Almanca ise çok detaylı ve fazlaca kuralı olan bir dil. Bence Almanca öğrenip zaman ayırabilirseniz üçüncü yabancı dil olarak çat pat Rusça öğrenmeniz bile size çok katkı sağlayacaktır. İşin tabi ki bir de yeterince gelişirseniz orijinal dilinden Dostoyevski okuma kısmı var ki tek başına tercih sebebi olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emresiss -- 6 Ağustos 2019; 0:4:11 >
  • Ana dili Türkçe olan bir insan konudaki dillerden en rahat Japoncayı öğrenir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.