Şimdi Ara

elektrik-elektronik projeleri okuma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba. elektrik ve elektronik projelerini okumak konusunda çok iyi değilim. geliştirmek için neler yapabilirim. bu konuda bildiğiniz bir kaynak var mı? şu an da biraz uğraşınca az çok birşeyler anlıyorum ama çözmem biraz zaman alıyor. fikirlerinizi bekliyorum...

• elektrik projesini okuyabilmek için öncelikle elektrik devre mantığını ve elemanları bilmen gerekiyor. semaları sadece çizgiler ve şekiller olarak görürsen anlayamazsın. herbir ayrıntının kendine göre anlamı vardır. bunları çözmek içinde elemanlar hakkında bilgi sahibi olman şarttır.
  • öncelikle sembolleri çok iyi bilmen gerekiyor. ve o elemanların çalışma prensiplerini bilirsen bide üstüne iyi bir devre takibi yapabilrsen çok süper olu;)
  • elemanları ve çalışma mantıklarını biliyorum (bir çoğunu). benim anlayamadığım şemaya baktığımda aralarındaki bağlantıları tam olarak çözememem. örneğin bir proje kağıdı 7-8 parçaya ayrılmış oluyor. en üstte yazıyor 1den 8e kadar numaralar. burada 2 numaralı kısım 1in devamı mıdır? yoksa bir önceki yada bir sonraki sayfa ile mi alakalı oluyorlar? tam açıklayamadım derdimi ama idare edin :)
  • 1. sayfadaki 1 noktası, 2. sayfadaki 1 noktasına bağlıdır. tabi görmeden kesşn bişi denemez...
  • canlansın diyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.