Şimdi Ara

elektrik giden cihazdan gelen elektrikle diğer devreyi aktifleştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar.öncelikle bayramınız kutlu olsun.sorum şu bir alete elektrik gidiyor bu elektrik gittiği anda farklı bir devreyi aktifleştirebilir mi? yani bir nevi anahtar görevi görecek

• Olabilir.. Mesela ototeybi, otoanfisini kontroleder. Siz projenizi ne yapacaginizi acik yazin.. Tv kumanda devresi yada sessistemi kumanda sistemi roleyi acip tüm sistemi calistirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben şerit ledleri bassa göre yakmak istiyorum.arkasına jack takmak istiyorum fakat jack takınca sıkıntı olacak gibi geliyor bana.onun için subwoofera giden elektriğe göre devreye elektrik gitmesini istiyorum biliyorum kolay bişey değil ama danışmak istedim.
  • Tip31 ile basitbir devresi mevcut, ufak bir hatada bass cikisi yanar.
    Hoparlor eksisi canli olabilir, eksiyi baska yerden alin, sagdece +ucuna girisi baglayin
    https://store.donanimhaber.com/d1/6e/fb/D16EFB2B76C35FBCD5BF81BE4AA22B6E.jpeg
    yada serit led yerine tektek parlak led ile an6884 devresi yapabilirsiniz, hoparlore degil sessinyal girisine bagliyorsunuz
    http://www.hqew.net/files/Images/Article/Circuit_Diagram/simple_logarithmic_led_bar_diplay_an6884.gif

• Röle ile yapılabilir.
  • Röle koyarsin elektrik gidince kontaklarini ceker.

• eğer elinizde mevcutsa nasıl yapabileceğimi anlatan bir devre var mıdır?çok anlamıyorum elektronik ve devre işlerinden basit şekilde anlatan bir çizim varsa ve verirseniz çok yardım etmiş olursunuz.şimdiden teşekkürler iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nadyo Komanachi

Röle ile yapılabilir.

röle gürültülü bir çözümdür. ayrıca sıkça açıp kapama yapmak, ömrünü çabuk doldurmasını sağlar. optpcuplor daha iyi bir çözümdür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.