Şimdi Ara

**Elektrikli motorsikletler hakkında**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ekobis markasının extra modelini almayı düşünüyor.elektrikli motorsiklet hakkında çok yorum var.hepsini olumlu yönde.sanırım ikinci elleri pek tavsiye edilmiyor.forumda daha önce kullanan var mı acaba.

http://www.ekobis.com.tr/tr/ekobis-extra

• hiç mi fikri olan yok.....
  • En önemli avantajı "elektrikli bisiklet" olarak geçtiği için ruhsat - plaka gerekmiyor, kullanmak için de ehliyet gerekmiyor.
  • mondial markasınında benzer ürünleri var ama onlar motosiklet olarak geçiyor galiba

birde kullan at şeklinde ürünler sanırım parasını bir yıl içerisinde çıkartırsa alınabilir

satarım diye düşünmemek lazım
  • hiç bayii yok istanbulda, nerde buluruz eminönünde mi acaba.
  • saraçhanede olma ihtimali yüksek de,

yazmayı unutmuşum linkteki elektrikli kıçını zor kaldırır kaldıki seni götürsün, aşağıda linkini verdiğim motorlara bak,

http://www.yonjamotor.com.tr/5000w.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 1 Mart 2010; 18:01:33 >
  • ben kullanmadım ama birisi şarj ediyordu bende sordum adama çarşıya git-gel yapıyor sonra bitiyor demişti yani 1 şarjda ş. içi 30 km falan yapıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

ben kullanmadım ama birisi şarj ediyordu bende sordum adama çarşıya git-gel yapıyor sonra bitiyor demişti yani 1 şarjda ş. içi 30 km falan yapıyormuş.

yeter bence zaten ucuza şarj oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slat21

quote:

ben kullanmadım ama birisi şarj ediyordu bende sordum adama çarşıya git-gel yapıyor sonra bitiyor demişti yani 1 şarjda ş. içi 30 km falan yapıyormuş.

ama şarj kaça doluyor acaba işte onu bilmek lazım zaten elektirik pahalı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: slat21

quote:

ama şarj kaça doluyor acaba işte onu bilmek lazım zaten elektirik pahalı

5 tl ya 1000 km diyorlar.

• Şirkete aldık sanırım markası ekobis ama bunların herşeyi çinin göbeğinden çıktığından marka farkedeceğini sanmıyorum. çift akü bir arada olan modelinden ekstra akü takılamıyor iki aküyü birleşik koymuşlar.400w lık daha kaliteli olduğu söylenen bir kontrol ünitesi var. alarmı direksiyon klidi falan var. baya motorsiklet gibi gözüküyor. tahminimden hızlı kalkıyor. 40 km hıza hemen ulaşıyor daha gideceğini sanmam. ben yaklaşık 100 kiloyum rahat bir yolculuk yaptım arkama 70 kglik mali işler müdürümüzü aldım yinede iyi gitti diyebilirim ama belirgin yavaşlama oldu. ön ayak koyma yeri geniş malzeme bilgisayar kasası rahat konabilir. 80-100 km menzili olduğunu söylediler bakacağız artık.

eğer akü biterse diye pedal koymuşlar fakat çevirmesi oldukça rahatsız umarım çalışan arkadaşlar ihtiyaç duymaz.

1350 tl fiyat oldukça uygun ilk bakışta ruhsat plaka ehliyet derdi ve masrafı olmadığı düşünülürse..

fakat aküsünün uzun süre dayanacağını sanmıyorum. oda gelecekte masraf çıkartabilir.

rampada denemedim fakat hızla girilirse çıkacağını fakat dik bir yokuşta ortadan 0km hızdan başlanırsa çıkmasının mümkün olmadığını düşünüyorum.
    son gaz verince motorun önünde durunca beni ittiremiyor o yüzden yokuşta pek şansı yok gibi.

yokuş denemelerini yine yazarım.

• Niye hortlattınız

Ayrıca motorlar nezaman otomobil oldu?
  • eheh gerçekten hiç farketmemişim biz çok merak ediyoduk bu aletler ne kadar dandik olabilir acaba diye. bugün alınca başka merak eden varsa bilgilendireyim dedim.
    arama yapıp buldumya hiç dikkat etmemişim otomobil dünyasına :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.