Şimdi Ara

Elimde çıkan turuncu lekeler SS'li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
7.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sabah spor yaptım geldim öğle yemeği yedim ondan sonra ellerimde bu lekeleri fark ettim. Kokladım kokmuyor yıkadım çıkmıyor internette bir arayayım dedim yok cin yok bilmem ne teoriniz nedir beyler ? benim düşüncem spor salonundaki aletlerden bir mantar kaptığım yönünde.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Elimde Turuncu Lekeler Var: SS'li Konusunda Kapsamlı Bir Kılavuz

Eğer elinizde portakal rengi lekeler varsa, çeşitli nedenleri olabilir. Bu lekeler, güneş yanığı, egzama veya cilt kanseri gibi tıbbi durumların bir göstergesi olabilir. Bu rehber, elinde turuncu lekeler olan kişilere durumlarını anlamalarına ve doğru tedaviyi almalarına yardımcı olmak için kapsamlı bir bilgi kaynağı sunmayı amaçlamaktadır.

Turuncu Lekelerin Nedenleri

• Güneş Yanığı: Uzun süre güneş ışığına maruz kalmak, ciltte turuncu veya kırmızı yanıklara neden olabilir. Bu lekeler genellikle ağrılı ve kaşıntılıdır.
    • Egzama: Egzama, cildin kızarmasına, kaşınmasına ve soyulmasına neden olan kronik bir cilt rahatsızlığıdır. Turuncu lekeler, egzemanın yaygın bir belirtisidir.
    • Cilt Kanseri: Bazı cilt kanseri türleri, ciltte turuncu lekeler oluşturabilir. Bu lekeler düzensiz şekilli olabilir ve zamanla boyutları ve renkleri değişebilir.

Turuncu Lekelerin Tedavisi

Turuncu lekelerin tedavisi, altta yatan nedene bağlıdır:

• Güneş Yanığı: Güneş yanığı için tedavi, soğuk kompres uygulamak, nemlendirici kullanmak ve bol sıvı içmektir. Ağrı kesiciler ağrıyı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir.
    • Egzama: Egzama tedavisi, topikal steroid kremler, antihistaminikler ve nemlendiriciler gibi ilaçları içerebilir.
    • Cilt Kanseri: Cilt kanseri tedavisi, lezyonun tipine ve evresine bağlı olarak cerrahi, radyoterapi veya kemoterapiyi içerebilir.

Ne Zaman Doktora Görünmeli

Eğer elinizdeki turuncu lekeler aşağıdaki özelliklere sahipse, derhal bir doktora görünmeniz önerilir:

• Düzensiz şekilli veya boyutlu
    • Zamanla değişiyor
    • Kaşıntılı veya ağrılı
    • Diğer belirtilerle birlikte ortaya çıkıyor (ör. ateş, yorgunluk)

Önleme

Turuncu lekelerin oluşmasını önlemek için aşağıdaki adımları atabilirsiniz:

• Güneşten korunun ve güneş koruyucu kullanın.
    • Cildinizi nemlendirin.
    • Egzama uyarıcılarından kaçının.
    • Düzenli olarak cilt muayeneleri yaptırın.

Sonuç

Eğer elinizde turuncu lekeler varsa, altta yatan nedeni belirlemek ve uygun tedaviyi almak için bir doktora görünmek önemlidir. Bu lekeler çoğu zaman zararsız olsa da, bazı durumlarda daha ciddi bir tıbbi durumun işareti olabilirler. Bu kılavuz, elinde turuncu lekeler olan kişilere durumlarını anlamaları ve en iyi tedavi seçeneklerini belirlemeleri için bilgi sağlamayı amaçlamaktadır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  •  Elimde çıkan turuncu lekeler SS'li

Elimde çıkan turuncu lekeler SS'li

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freddie -- 15 Ağustos 2014; 17:03:13 >

• Yıl olmuş 2014 hala ss koyamayanlar var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pas lekesine benziyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eldiven kullan spor salonunda. Lekeler sadece renk olarak mı elinde? Herhangi kabarıklık, sertlik, soyulma, kaşınma gibi bir etkisi var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DejaReM

Eldiven kullan spor salonunda. Lekeler sadece renk olarak mı elinde? Herhangi kabarıklık, sertlik, soyulma, kaşınma gibi bir etkisi var mı?

hayır yok, sadece renk değişikliği
  • ebola olabilir yatmadan önce salça sür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freddie

quote:

Orijinalden alıntı: DejaReM

Eldiven kullan spor salonunda. Lekeler sadece renk olarak mı elinde? Herhangi kabarıklık, sertlik, soyulma, kaşınma gibi bir etkisi var mı?

hayır yok, sadece renk değişikliği

önemli bir şey değildir o zaman. Turunçu renk veren bir şeye ellemişsindir. Bir iki güne geçer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.