Şimdi Ara

Elma (!) Türkiye yi Uluslararası Garanti Kapsamından Çıkarması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
2
Favori
4.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eşimin telefonunun Haziran a kadar garantisi vardı. Randevu alamayınca Apple telefonla destek hattı, bizi etiler genpa ya yönlendirdi ama oraya gittiğimizde bize söylenen 10 mart itibarı ile Türkiye nin garanti kapsamından çıkarıldığını ve yurtdışı apple ürünlerine artık garanti uygulanmadığını ilettiler.

Böyle bir şey olabilir mi arkadaşlar!? Bizim Haziran a kadar garantimiz varken böyle bir karar alıp senin garantini saymıyorum ben diyebilir mi firma yahu ?!!

• Türkiye olunca denilebiliyor hocam.
  • tezekos kullanıcısına yanıt
    hocam belli bir tarih belirleyip dese ki, atıyorum nisan dan itibaren alınacak olanlar garanti dışı olacak dese anlarım. ama bu yapılan kandırmaca gibi oldu, satarken garantili diye sat 6 ay sonra garanti iptal ?!
  • BTK'nın işi bu. Maalesef böyle bir şey mümkün. Geçenlerde oldu bu olay.
  • skydiver132 kullanıcısına yanıt
    hocam öyle ise neden btk bişey açıklamıyor sitesinde yada apple neden bu btk nın işi demiyor.. ayrıca böyle bişey deme hakları olsa bile, önceden satılmış ürünleri "kapsamaması" gerekmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: raulforever

hocam öyle ise neden btk bişey açıklamıyor sitesinde yada apple neden bu btk nın işi demiyor.. ayrıca böyle bişey deme hakları olsa bile, önceden satılmış ürünleri "kapsamaması" gerekmiyor mu?

Kesinlikle haklısınız. Mağdur olanlardan biri de benim. Haziran'da garantisi bitecek bir 6s'im var. Bu şekilde hiç ettiler cihazlarımızı. Devlet, dışarıdan vergisiz telefonlar geliyor diye böyle bir işe kalkıştı. Dışarıdaki telden 100 küsür vergi alırken yurt içinde satılan cihazlardan 1000'e lira civarı vergi alıyor. Baktı millet dışarıdan almaya devam ediyor, böyle bir olay getirdi. Bu Apple'ın yaptığı bir şey değil. Tamamiyle devletimizle alakalı. Tepki gösterilir mi, gösterilir. Şahsen ben bu saatten sonra TR çıkışlı hiçbir Apple ürünü almayacağım. Bedava olsa da.

Garantisiz bile olsa yurt dışı cihaz alacağım.

• Vay arkadaş işe bak... bende garantim bitti diye üzülüyodum bitmeseymiş daha çok üzülecekmişim meğer.
  • raulforever kullanıcısına yanıt
    Aynen kandırmaca gibi oldu elimizdeki cihazın daha 8-9 ay daha garantisi var aslında global garanti ama yurtdışında geçerli inat değil mi bende bir sıkıntı olduğunda yurtdışı akrabalar ile gönderirim yaptırırım orda veya kendim giderim daha iyi vermiyorum vergi işte herşeyden vergi alıyorlar bir tek hava kaldı referandumdan sonra onunda vergisi gelir her ay %10 dese elektrik su doğalgazın içine atsa kimsenin yine sesi çıkmaz düdüklenmeye alıştı bu millet. Bir yerden sonra alışkanlık yapıyor diyorlardıda inanmazdım şimdi inanmaya başladım.
  • Bu durumda şimdi yurtdışı apple ürünler çöp oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tezekos -- 13 Mart 2017; 19:3:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Bu durumda şimdi yurtdışı apple ürünler çöp oldu.

Piyango çekmek istiyorsanız alacaksınız artık :)
  • Apple Care ile görüştüyseniz ve bir dosya numaranız varsa tekrar Apple Care'i arayıp yetkili biriyle görüşmek isteyip konuyu anlatıp diretebilirseniz yardımcı olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BullCock

quote:

Piyango çekmek istiyorsanız alacaksınız artık :)

Benim için problem yok her ay avrupaya gidip gelen tanıdıklarım var gönderirim gider. Ama ben vatandaşa acıyorum kanunlar geriye doğru işlemez ama bu Türkiye olunca istedikleri gibi at koşturuyorlar bunlara göz yumarsan tepene çıkarlar işte anlayacak adam lazım ama nerde..
  • raulforever kullanıcısına yanıt
    25 Şubat 2017 CUMARTESİ
    Resmî Gazete
    Sayı : 29990

TEBLİĞ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan:
    ELEKTRONİK KİMLİK BİLGİSİNİ HAİZ CİHAZLARIN KAYIT
    ALTINA ALINMASINA DAİR TEBLİĞDE DEĞİŞİKLİK
    YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

MADDE 1 – 12/7/2014 tarihli ve 29058 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Tebliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde yer alan “basamak kontrolünü veya” ibaresinden sonra gelmek üzere “detayları Kurum tarafından belirlenen” ibaresi eklenmiştir.
    MADDE 2 – Aynı Tebliğin 12 nci maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “ilk kayıt başvuru sahibinin” ibaresinden sonra gelmek üzere “veya değişim amaçlı cihazın ithalatçısının veya imalatçısının” ibaresi eklenmiş, “Değişim işlemine ilişkin başvuruda” ibaresi “İlk kayıt başvuru sahibinin Kuruma başvurduğu durumlarda” olarak değiştirilmiştir.
    MADDE 3 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    MADDE 4 – Bu Tebliğ hükümlerini Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı yürütür.

Tebliğin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin

Tarihi

Sayısı

12/7/2014

29058

• bende aynı durumdayım ancak o karadan önce alınan cihazların garantisinin devam etmesi lazım.

Benim cihazımda 6s, hatta pili sorunlu olan seriden. bi fırsat bulamadım götürmeye. apple ın sitesinde hala garantili gözüküyor.

Bence genpa nın iş güzarlığı bu, dediğim gibi o karar öncesi cihazların garantisi devam etmesi lazım. Bence apple ile görüşüp durumu anlatın.

Bakalım fırsat bulduğumda bende götürücem PUPA ya sonuç ne olacak.
  • Vestel in bok yemesi. Baskı yapıp duruyolardı. Yurtdışı cihazlarını engelleyin satış yapamıyoruz diye. Sanki adam gibi telefon yaptınızda bu milletmi almadı!!!
  • 6 mart tarihinde garantiye gönderilen cihazın durumu ne olacak çok merak ediyorum açıkcası fikri olan var mı?
  • quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Apple Care ile görüştüyseniz ve bir dosya numaranız varsa tekrar Apple Care'i arayıp yetkili biriyle görüşmek isteyip konuyu anlatıp diretebilirseniz yardımcı olabilirler.

telefonla destek hattı aradı, etiler genpa ya yönlendirdi. herhangi bir dosya numarası yok sanırım. genpaya ayın 11 inde gittik, "dünden itibaren" artık garanti kapsamında değil dediler..gel de çıldırma..1 günle yahu..
  • ocakta verdiğim cihaz hala muallak bekliyorum 2 ay olacak nerde ise çzüm çıkmadı henüz...

saygılar
  • ya bu ne saçmalıktır kardeşim ya? iphone 7 plus alıyorum almanyadan bu hafta şimdi garantisi olmayacak mı telefonun burda?

iyice b.kunu çıkarttılar artık ya.

edit: bu arada telefon almaktan vazgeçmiyorum.

900 euro almanyada 7 plus rose gold, 102 euro tax free den hava alanında geri alıyorsunuz 800 euroya geliyor. yani 3200 tl. burada başlangıç fiyatı 4500 tl.

bozulursa tamirine bile aradaki farkı versem yine karlıyım o derece.

almıyorum türkiyeden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hysteria_ -- 15 Mart 2017; 15:11:48 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.