Şimdi Ara

Engelli raporuna başvurdum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 dalda muayene oldum. şizofreni ve diyabet var.

psikiyatri işlevselliği düzelmeyen psikoz yazmış. internette %80 engelli oranı verildiği yazıyor.

Engelli raporuna başvurdum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Allah yardım etsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • salı günü heyete girecem gelişmeleri yazarım

• average donanımhaber member

• Bende kaza yapmıştım ayrıca şeker ve tansiyon da var toplamda %65 engelli raporum var. Sana da geçmiş olsun %90 ve üzeri gelirse hemen bi araba kap kendine bir ücretsiz akbili çak cüzdanına sonra da erken emekli oldun mu tadından yenmez.

ama tabi keşke sağlığımız yerinde olsaydı yine de tüm bunlardan faydalanmakta güzel.

• CITY OF DETROIT kullanıcısına yanıt

Sizin neyiniz vardı hocam

• bugün heyete çıktım. birşey sormadılar. psikiyatri doktorun zaten puanlamış seni dediler. cuma günü raporumu alabilirmişim. 3 yıl süreli rapor vereceklermiş:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 29 Ağustos 2023; 15:37:26 >
  • 4F3 kullanıcısına yanıt

heyet randevusu nasıl aldın ? randevu yok ayrıca yüzde 80 engelli olunca eline ne geçti

• geçen hafta almıştım. tek tek muayene oldum.. sonra sağlık kurulu bugün için gel heyete çıkacaksın dediler. girdim hemen geçmiş olsun vs cuma günü çıkar dediler raporun.

daha yüzdesi belli değil ama erken emeklilikten faydalanabiliyom 40 45 yaşında. birde ulaşım falan ücretsiz. ötvsiz arabada var ama doktor araba kullanamazsın falan dedi.

birde ilaçlarım bedava olacak işte.

aylıkta 1 2 bin maaş alıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 29 Ağustos 2023; 16:10:38 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-30E21366D -- 29 Eylül 2023; 14:24:6 >
  • hocam önce 182 yi arayıp sağlık kurulundan engel için randevu alıyorsunuz. sonra oraya gidip sağlık kuruluna gidiyorsunuz sizden kimlik fotokopisi ve 2 adet resim alıyor. size bi kağıt veriyor kardiyoloji, psikiyatri, dahiliye vs tek tek doktorlara gidiyorsunuz sıra almadan. bazıları soru soruyor mesela kulak burun boğazda işitme sorunun var mı diye sordular yok dedim kağıdı imzaladı. diğerine gidiyorsun öyle öyle. sonra kağıdı geri götürüyon kurula. sana bir gün veriyorlar heyet için. heyette doktorların yazdıklarına göre bi sonuç veriyor işte. fazla lafa tutmuyorlar. kısa sürede geçmiş olsun vs deyip gönderdiler beni. şimdide bir referans numarası geldi oraya düşecekmiş e raporum. cuma günü gel dediler raporun için. bu kadar.

birde hastalığınızın geçmişine ait rapor kağıtlarınızı vs alın derim yanınıza. doktorlar istiyor

son olarak psikiyatrist yönlendirmedi biz kendi isteğimizle müracaat ettik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 29 Ağustos 2023; 17:24:50 >

Sırf senin gibi bu kafada engelli raporu alıp iş bulamayıp işsiz gezen çok insan var hiç kimse engelli birine iş vermez daha yaşın 30 yakma kendini

• Kanka öyle anksiyete den engelli raporu alamazsın :D

• kardeşim ben 15 yıldır evden çıkamıyorum insan içine karıştığım yok. ne kafasından bahsediyorsun. işim yok gücüm yok. ne yapacaktım

• tam tersi; eğer saglam bir mesleğin yoksa hali hazırda, rapor baya işe yarar iş bulmasında da. rahat calısmasında da. hele özellikle biraz tanıdığın varsa. zaten öyle rapor almak kolay iş değil her gidene %90 rapor cakmıyorlar

doğrusunu yapmış yani. hakkını kullanmalı. dinleme kimseyi devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 29 Ağustos 2023; 18:13:7 >
  • Psikiyatrik rahatsızlığın nedir, 15 yıldır niye evden çıkamıyorsun. Şikayetin nedir.

• Why Shy kullanıcısına yanıt

paranoyak şizofreni. birde sosyal fobi var.

İşte biz anlamıyoruz ne olduğunu, açıklaman için yazmıştım. Detay vermen lazım. Toplum içine çıkamıyorsun ama niye çıkamıyorsun. Seni korkutan ne. Şizofreni derken olmamış bir durumu olmuş mu sanıyorsun, ne oluyor tam olarak. Daha sonra yanlış hatırladığını fark ediyor musun mesela.

• Why Shy kullanıcısına yanıt

psişik güçlerim olduğunu düşünüyorum. bazı olayları istediğim şekilde kontrol ediyorum. düşünce gücümle futbol maçlarını yönetiyordum mesela. sosyal medyada karşıma çıkan videolarla bana mesaj veriyorlar gibi şeyler.

birde paranoya çok oldu askerlikte. o uzun hikaye. zaten 5 gün yapıp çürük aldım.

halüsinasyon görsel ses vs yok aksine yıllardır ne düzgün hayal kurabiliyorum ne de rüya görüyorum. benim hastalık daha çok düşünsel bazda.

mesela fenerbahçeye ve beşiktaşa fetö kumpası olduğu gün uyumadan önce mason işareti gördüm gözümün önünde. ama halüsinasyon değildi zihnimdeydi.

yani gerçekleşen çoğu olayı kendi düşüncelerime bağlıyorum. kendimi suçluyorum falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 29 Ağustos 2023; 18:40:10 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.