Şimdi Ara

Eoc-2610 ile RT-205 Wep Bağlantı problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amerikadan satın aldıgım 2 adet EOC-2610 tr ye geldi.Gercekten cok guzel bir alet gucu de fazla umarım outdoor access point olarak senelerce problemsiz kullanırım.Fiyatını merak edenler için adedi 79 USD ve nakliye ücret.Elimde

2 Adet Airties RT-205 Modem

1 Adet Airties Ap-400 Access Point

1 Adet Airties Ap-301 Access Point

1 Adet High Power 800mW Usb

1 Adet Pirelli A226g Modem(Fiberoptik için)

2 Adet Senao EOC-2610 Outdoor Access Point(1.0.39 firmware)

var ve 3 eve yayılmıs sekilde bunlar kullanılacak.Hepsinde son yazılımlar yukludur.Yalnızca Pirelli modemde internet bulunuyor gerisi dagıtıcı olacak.

Yapmak istediğim:

1- 1.evde bulunan Pirelli Modemden internet alıyorum Eoc-2610(access point modunda) ile interneti yayıyorum.Pirelli modemin ozelliklerini bilen birisi anlatsa cok iyi olacak cok karmasık ayarları var.

2- 2.evde bulunan Eoc-2610 hangi modda olacak .Ap modu uygun mu?.2.evde ayrıca Airties rt-205 i kullanıyorum ve ayarlarını degistirerek artık access point modunda kullanıyorum onu gayet basarılı.Yalnız tek lan cıkısı var bundan eoc-2610 ap modunda olsa iyi olur.Airties rt205 lan baglantısı dreambox da kullanılıyor.1. ev ile 2. ev arası sadece 30-40 metre yalnız arada bina var.

3-3. evde yalnızca ap400 u kullanacagım pc yanına da 800mw high power ı koyacagım

.Bu durumda bir adet tr-205 ve ap-301 bosa cıkıyor sorun degil bu.

Yukarıda yazdıklarıma uygun baglantıyı nasıl yaparım.Airties larda mesh ozelligi ile kopru/tekrarlayıcı baglantılarını isaretleyebiliyoruz yalnız guvenlik kapalı veya wep seciliyken bu fonksiyon calısıyor.Yukarıdaki agı asagı yukarı kurdum Eoc 2610 lar da a.p modunda tum modem ve ap lere de mac filtresini yaptım.Yalnız sifresizken hepsinin arasında baglantı kuruluyor eger wep sifresi verirsem Eoc-2610 larla baglantı kesiliyor sifre dogru wep ayarı dogru ip ler sabit zaten sorun ne uyumsuzluk mu var bunu nasıl asarım?

• Ben kurdum 2610 ile aynı sistemi gayet güzel çalışıyor. Prelli modemden ethernet ile 2610 a direk bağlantı verebilirsin modeme herhengi bir ayar yapmana gerek yok.
    İnterneti yayan cihaz AP modunda diğerlerinin (alıcı olanların) CB modunda olması gerekiyor. En basit kurulum sistemi bu.
    2. evde modemdeki tek lan portunu 2610 a bağladıysan dream box a nasıl bağlantı yapıyorsun anlamadım. Sadece dreambox a bağlayacaksan ayarları yapıp direk airties ı kullanmadan 2610-dreambox bağlantısı yapabilirsin.
    3.cü evde cihazları çatıya yerleştirdiğini var sayarsak 2610 dan gelen kabloyu ap400 e girip ev içerisine kablosuzu bu şekilde yayman doğru pc yanına neden bukadar güçlü bir alıcı koydun bilmiyorum standart bir alıcı ev içerisinde bağlantı kurabilmeli (normal sartlarda).

Ayarlara gelirsek ;

1)Yayın yapacak cihazı modemden herhangi bir lan portuna girmen ve 2610 u AP ye ayarlaman gerekir WPA şifreleme kullanmanı öneririm WEP 10dk da kırılır bilen biri denerse. Modemin ayarını kurcalamana gerek yok
    2610 a elle ip veriyorsun 192.168.1.1 modemse 192.168.1.100 gibi bir ip verirsen iyi olur ve DHCP server kapalı modda olacak bu kadarını zaten çözmüş olman lazım. (şifresiz bağlantı kurabildiğine göre). Şifrelemeye gelirsek şimdi bu cihaz Pirelli den aldığı internet bağlantısını yayarken kendisi bir wireless modemmiş gibi kendi SSID si ve kendi şifresi ile yayın yapar 2610 a gireceğin şifre ve SSID nin modemle alakası yok çünkü ethernet ile alıyor bağlantıyı.

2)Burada 2610 u CB moduna alman gerekiyor DHCP yine kapalı. 2610 dan gelen wireless sinyali alıp eve cat5 ile indirdin bunu ya direk dreambox a bağlayacaksın (Tabi önce ayarlaman lazım) yada airties ların birini buraya bağlayarak ondan ev içine wireless ve (kaç portu var bilmiyorum) cat5 ile dağıtman gerekiyor. Bu cihaza gireceğin şifreleme ayarları Yukarıda AP olarak ayarladığın cihazla aynı olacak zaten CB modda Wireless network bölümünde site survey tuşuna bastığında sinyal yakaladığı cihazları gösterir oradan seçersin şifreyi girersin. Airties Ap nin DHCP serverı yine kapalı olacak yada DHCP tekrarlayıcı modda olacak.

3)Buradaki cihaz 2610 AP nin sinyallerini direk evden alıyor sanırım cihaz ayarları 2. de anlattığım şekilde olacak.

Sorununa gelirsek uyumsuzluk olacağını sanmıyorum bende en çok sıkıntıyı 2610 a çektiğim CAT5 lerde yaşadım 2 kez kablo aldım 50mt çöpe gitti en son aldığım kaliteli çıktı onunla bağlantı yapabildim. Kalitesiz kablo normal ağ bağlantısı yapabiliyor ancak 2610 lara aynı kablo üzerinden POE ile gerilim yolladığından sinyal bozuluyor (kalitesiz kabloda). Kablonun kalitesini fiyatından ve güçlü bir mıknatıs ile anlayabilirsin ben enson HCS-HES marka kablo aldım saf bakır oda satıcı parça satmıyordu 305mt paket aldım 250mt si duruyor isteyene yollayım :D Sen bütün cihazları AP olarak ayarladığın için sorun çıkıyor sanırım 1 AP olacak digerleri CB modda AP ye bağlanacak.

Kalitesiz kablo ile 802.11 SuperG modunda çihazı çalıştırdığımda bağlanıyor ama biraz nete yüklenince bağlantı kopuyoru. Yada kablo biraz uzunsa 2610 power ledi yanıyor ama cihaz ağ sinyallerini alamıyordu, bunlar hep kablo kalitesinden kaynaklandı. Kabloyu değiştirdim sorun düzeldi.

Takıldığın yer olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ontpl -- 14 Aralık 2009; 0:51:25 >

• Yazdıgınız bilgiler icin cok tesekkur ederim.Bu haftasonu zamanım olursa yazdıklarınızın tamamını deneyecegim ve sonuclarını uygulamalarımı kaynak olusturması acısından buraya yazarım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.