Şimdi Ara

Eşim için araç, fikirlerinize ihtiyacım var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
5.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: compaq

bende o yüzden Lancer ın fiyatını iyi buldum.
    neden derseniz Jazz mesela 33.200 ytl.
    ama colt olabilir 28 870
    ama lancer daha büyük ya , bana küçük araba
    trafikte daha güvensiz gibi geliyor.

aslında fiyatı ve donanımı bu kadar iyi olan lancer gibi bir arac olsa ,
    daha avantajlısı varmıdır diye bakıyorum

Dediğim gibi Jazz biraz daha pahalı, ama benzer özellikteki Colt bariz ucuz.

Lancer de güzel araba, ama Jazz ve Colt'tan daha fazla yakacağı kesin.

Bence Lancer'i bir bayide inceleyin.
  • qashqai tavsiye edicektim bende...
    1.5 dci.... Euroncap en yüksek not
    1.5 düşük vergi....tüketimi oldukça makul...

http://www.nissan.com.tr/Fiyat_PopupYTL2009.asp

4*2

senede 5.000 km için dizelde pek şart değil aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 21 Şubat 2009; 17:51:29 >
  • İnci beyazı Captiva
  • lancer alın; şu an fiyat performans oranı en iyi C segmenti araç lancer.

en baz donanımında bile şu an piyasada varolan hemen hemen bütün güvenlik donanımlarını barındırmakta.

bir de daha fırından yeni çıkmış ncap 5 yıldızı var.

forumda "caramurat" isimli arkadaş var;

mitsubishi yıldızlar plaza satış temsilcisi; forum üyelerine özel fiyatlar verebiliyor.

bir onunla temasa geçin derim.

hayırlı günler.
  • Polemik'e katııyorum.Colt ve Lancer'ı bi inceleeyin derim.Onun haricinde SUV bence gereksiz olacaktır.Mazda 2 yede bakmanızı öneririm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

qashqai tavsiye edicektim bende...

4*2

Arkadaşım Otm vites olacak Düz değil.
  • öncelikle kolay gelsin arkadaşım

eşiniz için özelliklede türkiye gibi trafikte bayan sürücüleri sıkıştırma taciz etmek rahatsızlık vermek gibi bir cok terbiyesizliği marifet sanan moronlar var o yüzden eşinize suv sınıfı bir arac almanızı öneriyorum

önerilerim bayanlarında cok hoşuna giden modeller olarak gözlemlediğim

dodge nitro 2.8 dizel 40.000 euro full arac zaten kanpanya vardı gecenlerde devam ediyordur muhtemelen

honda CR-V2.0i benzinli otm. vites cok şık sevimli ve güvenli bir arac 72.000 tl.

jeep patriot 2.4 cvt. benzin+otm. full arac güvenli kaya gibi yani 35.000 euro kanpanya olması lazım 2-3bin daha inerler

ve bayanların göz bebeği nissan Qashqai dizel ve benzinli otm. vites var fiyatları 62-70.000 tl. arası cok şık bir arac

renault koleos var o aracta sevimli güvenli ne cok küçük ne cok büyük 70.000-75.000 tl arası dizel otm.

subaru forester var yaknımda var cok güzel ve gercekten cok şık bir suv 2.0 benzin+otm. vites 65.000 tl. güvenli sağlam donanımlı ve yol tutuşta 4x4 de referans bir markanın modeli en cok hoşuma giden yani cam tavan zaten geniş ferah dahada geniş ferah hissettiriyor

toyota rav 4 var makyajlandı bayidekiler eski kasa olabilir(makyajsız olan) fiyatta indirim olabilir o yüzden 65.000 tl. otm.benzin.

• Subaru Forester diesel i öneririm 6000TL takas destegi var aracın sıfır fiyatı şuanda 77000TL takas destegi ile 70000TL ye cekilebilir. Motor odullu ve az yakıyor ( rakıplerıne gore tabiiki )sureklı 4x4 teknolojiside cabası.

Saygılarımla
  • bence jeep olsun...

çünkü trafikte bayanlar küçük araçlarla oldukça zorluk yaşıyorlar. en azından jeep olursa sıkıştırılma korkusu falan olmaz ama gidip bir hb alırsanız eşiniz trafikte zor anlar yaşayacaktır...

benim düşüncem budur.
    seçenekler arasından rav4 bence iyi bir seçim olur...
    honda'ya da bakabilirsiniz hr-v 77.000'den başlıyor...
    jeep olmasa da qashqai de olabilir... 44.000'den başlıyor...
    başka bir seçenek de captiva 70.000 tl'den başlıyor...
    ama benim seçimim kuga olurdu...78.000 tl...

saygılar... hayırlı olsun...
  • kimse mazda 3 önermemiş. şu anda fiyatı da çok iyi. güvenlik-donanım ve görünüş olarak c sınıfında en iyi tercih bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alegiance

quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

qashqai tavsiye edicektim bende...

4*2

Arkadaşım Otm vites olacak Düz değil.

ben ilanda 2.0 a bakmıştım tiptronic...
    1.5 de otomatik yokmuş malesef haklısınız..

• sıkıştırmayla jip in ne alakası var anlamadım jip olunca sıkıştırmıyorlarmı? Sanki yandan vurup şarampole yuvarlıyacaklar

Yılda 5000km bile yapmayacak bir araç için 70-80k lira belki daha fazla verip birde her yıl milyarlarlarca vergi vermek(2.0 ve üstü motorlar için diyorum) için ya çok zengin olmak gerek yada manyak olmak gerek diye düşünüyorum İlla jeep alacaksanız düşük motorlu almanızı öneririm ki en azından binmediğiniz bir araç için her yıl milyarlarca vergi vermeyin.Bu durumdada jip olarak geçmesede onun gibi duran quasqai en mantıklı seçenek bence.

Şehir içi yılda 5k altı yol yapacak bir bayan için önerilen araçlara bakıyorumda hayret valla
    2.4L D segment araçlar
    2.8L Jipler
    Nasıl bir mantıkdır anlamadım doğrusu.

• cip türü araçların park etmesi ve hareketleri şehir içinde problemli olur
    küçük hacimli araçları daha çok tavsiye ederim
    hatta eşim opel antara aracımızı tek defada park edemiyor araç geniş hacimli
    ibizayı ise tık diye parkedebiliyor
  • cok tesekkürler arkadaslar aracların hepsini inceliyorum.
    aslında bende jazz gibi küçük arac tercih etmiyorum ,
    hem sıkıstırma meselesi var hemde allah korusun küçük araba
    kaza falan inşallah olmaz allah korusun ama daha emniyetsiz.
  • honda crv derim
  • Sanırım 2 tür tercih gamınız var.

1- Lancer 35000 ile 45000 tl arasında
    2- jip-suv-vs.67000-87000tl arası

aslında kafam bütçeniz konusunda karışmadı desem yanlış olmaz. neden derseniz;

lancer ile golf karşılaştırması yapmışsınız ama arada 7000tl fiyat farkı var demişsiniz.Sonra da "jip" grubuna geçerek seviyeyi birden 40000tl farklara çıkartmışsınız.

Eğer "jip harici bir araç alırsam 40.000tlyi aşmam ama iş jip yolunda ilerler ise ,eşime , yılda 5000km fazla yapmamasına rağmen sayarım paracukları alırım jip tarzı bir araç "diyorsanız o zaman "tamam " bence.

Madem büyük rakamları gözden çıkarmışsınız,vergisi de önemli değil hallederiz diyorsanız alın bir tane jip,arasıra seyahate çıktığınızda onu kullanır yüksek sürüş zevkine sahip bir araç ile seyahat edersiniz.

• Mazda 2 olabilir veya Mitsubishi Colt

Eşim için araç, fikirlerinize ihtiyacım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 21 Şubat 2009; 21:00:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: compaq

cok tesekkürler arkadaslar aracların hepsini inceliyorum.
    aslında bende jazz gibi küçük arac tercih etmiyorum ,
    hem sıkıstırma meselesi var hemde allah korusun küçük araba
    kaza falan inşallah olmaz allah korusun ama daha emniyetsiz.

http://forum.donanimhaber.com/m_26054334/mpage_9/tm.htm

buyrun yıldızlar satış temsilcisi caramurat arkadaştan mart ayına kadar geçerli lancer fiyatları.

35000 e lancer yok. en dolu 1.5 lancer 33400 ytl.

1.8 lancer bile ancak 40500 ytl.

Şubat 2009 Lancer fiyatları
    Lancer 1.5 İnform MT 28.000 TL
    Lancer 1.5 İnform AT 31.750 TL
    Lancer 1.5 İnvite MT 31.500 TL
    Lancer 1.5 İnvite AT 33.400 TL
    Lancer 1.8 CVT 40.500 TL

bu fiyata lancer varken; lancer alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 21 Şubat 2009; 21:23:17 >

• sorento çin değil kore malıdır ve çok tutulan bir modeldir. kaliteli bi ciptir ayrıyetten. bir zamanlar özcan denizin felan arabası diye ünlendiydi.... Ancak ciplerin ne konforu ne güvenliği ne de yol tutuşu binek araçlara yaklaşamaz. yani güvenli olsun diye cip alınmaz. cip prestijdir.

zoom zoom
    Şu an güvenliği çok iyi olan, frenleri kusursuz ve makul fiyatlı tek araç mazda 3tür.... Sorunsuz şık, çok kaliteli ve uygun fiyatlıdır... ancak acele etmezseniz makul fiyatı kalmayabilir...31.200 otm vitesli modelinin fiyatı. yalnız dediğim gibi çok yakında zamlanacak. malum kur farkı..

fiyatı pek de takmıyorum kalite, performansı ve güvenlik üst düzey olsun dersen o zaman da golf. araba kalite kimse inkar edemez.

lancer da iyi bir tercih olabilir. Ancak fiyat avantajı mazdada. mazda istatiksel olaral dünyanın en sorunsuz aracıdır.
  • yılda 5000 km yapmak için cip alınmaz düşüncesindeyim.
    ufak bi b sınıfı araç işinizi görebilecekse ona odaklanın bence.
    mazda 2, clio hb, opel corsa, ford fiesta, 207, yaris, mercedes a serisi vs...
    illa da cip isterim diye tutturmadığına göre bunlar da düşünülebilir..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.