Şimdi Ara

Eşitsizlik Sorusu [YENİ NESİL CİDDİ YORUM GEREKTİRİYOR]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
1.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eşitsizlik Sorusu [YENİ NESİL CİDDİ YORUM GEREKTİRİYOR]

Menderes f(x)'ten büyün g(x)'ten küçük olacak. O yüzden fx ve gx'i buluyoruz ama sonra bulduğumuz gx ve fx'i şıklardaki gibi nasıl bir yorumlamayla B şıkkı cevabını veriyoruz ?

f(x) = (x+1)'in karesi çarpı (x-4) mesela ama neden yani f(x) kendi denkleminden büyük oluyor ?

• Hocam bu hangi yayın
  • hocam f(x) büyük olmalı cünkü büyük olursa biraz ezbere gitcem ama fonksiyonun üst kısımlarını tarıyoruz o mendereste f(x)in üstünde akıyor
  • AYT Mat 3D hocam
  • karsitkütlecekimi kullanıcısına yanıt
    Dimi ben de öyle hatırlıyorum ama dediğin gibi ezber oluyor hocam ama bakalım belki açıklayan çıkar :D
  • lnx-x kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam almayı düşünüyorum sizce nasıl bir kitap zorluk açısından olsun soru tipleri olsun yorumlarsanız süper olur
  • Hocam her test kendi içerisinde kolaydan zora gidiyor. Ben mesela ilk 345 sonra 3D sonra Acili çözüyorum. 3D de daha ilginç sorularla karşılaşıyorum özellikle son 3 sorusu 3D'nin baya iyi. 345'in orijinal soruları gibi ama işlem karmaşası olmayan mantıklı düşünme yorum isteyen sorular. O yüzden bence çözülmeli dizgisi falan da hoş. İllaki çözemediğim çıkıyor mesela 2 testte 1 soru falan. Ki ben o kadar kaynak tarıyorum 3D'de çözemediğim soru olmaması lazım. Oluyorsa demek ki farklı soruyolar diye düşünüyorum.
  • Eşitsizlik Sorusu [YENİ NESİL CİDDİ YORUM GEREKTİRİYOR]

seçeneklerin yazılışı yanlış.son kısımda yazdığım şekilde verilmeli
  • Cevap ne
  • B mi
  • Fonksiyonları çıkartıyosun ilk önce

F(x)=(x+1)².(x-4)
    G(x)=(x+2).x.(x-3)

Sonra G(x) fonksiyonunun altında kalan alan olduğu için
    G(x)<= diyeceğiz

F(x) fonksiyonunun da üst kısmında kalan olduğu için F(x)>= diyeceğiz

Yani cevap B
  • Haklısınız hocam, bence de cevaplar (şıklar) yanlış. "kartalyuvasi" adlı arkadaşın çözdüğü gibi çözdüm ben de:
    https://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://store.donanimhaber.com/10/00/4b/10004b64d305f902144671b244ffdda4.jpeg&t=139585502&size=1&bound=2&border=0&resolution=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C92BB3303 -- 17 Ağustos 2019; 23:0:22 >
  • kartalyuvasi K kullanıcısına yanıt
    Cevap b aynen sizin yaptığınız gibi yaptım sadece şıklara bakarak sondaki bulduğumuz eşitsizliği şıklarda bulmak sorun oldu. Ezberden açıkçası menderes f(x)'in üstündeyse f(x)=> demek istemedim. f(x) neden kendi denkleminin üstünde oluyor o takıldı kafama
  • Yok değil genel olarak bir kural var mesela şurdaki gibi

Eşitsizlik Sorusu [YENİ NESİL CİDDİ YORUM GEREKTİRİYOR]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lnx-x -- 17 Ağustos 2019; 23:46:30 >
  • lnx-x kullanıcısına yanıt
    f(x)'in kendi denkleminden büyük olduğu alan ile g(x)'in kendi denkleminden büyük olduğu alanın kesişimi menderesi verdiği için mi B şıkkı dedik?
  • Aslında bu cümle ile oturuyor kafaya hocam sağolasın. Sadece bir şey nasıl kendisinden büyük oluyor matematiksel olarak düşündürdü
  • FX ve gx i y olarak düşünüp eşitsizliğin diğer tarafında atıyoruz insan sonra fonksiyonun altındaki veya üstündeki bir noktayı eşitsizliğe yerleştiriyoruz hangi nokta sağlıyorsa o alanı tarıyoruz iki fonksiyonun ortak alanı Menderes oluyor.
  • kartalyuvasi K kullanıcısına yanıt

Yıllar önce daha lise talebesi bile değilken kartalyuvasi’nın işlem yeteneğinden etkilenip matematik çalışmaya, matematik okumaya başlamıştım boş zamanlarımda. Şimdi üniversite bitti. Vay ki ne vay.

ustalara saygı, hürmet. İyi ki varsın kartalyuvasi ❤️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bounlukizaraniyor -- 9 Eylül 2024; 1:2:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.