Şimdi Ara

eski sistem lpg den sıralıya geçiş.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    3 ay önce 2001 ford focus aldım. Üzerinde omw eski sistem lpg vardı. Birkaç usta patlatma yapar falan dedi ama ben zaten arabayı lpgli olduğu için değil temiz olduğu için alıyordum.
    Neyse, lpg ile kullandım. 1 ay önce endüksiyon bobinini yaktım, 80 ytl parça+20 ytl işçilik ile değiştirdim. 2 gün önce araç teklemeye başladı. Ustaya götürdüm, önce bobin dedi, değiştirdik düzelmedi, sonra buji kablosu dedi. Orjinali 150 ytl. Elindekilerden bir tane kullandı. (benim araçtaki yerli imiş). Ama yine düzelmedi. Sizin anlayacağınız kabloları da değiştireceğim ve ban 3 ayda bu lpg sistemi 300 ytl ek masrafa yol açtı. Şu anda da kullanmıyorum lpgyi. Kabloları değiştirmedim ve benzinde kullanıyorum.

Diyorum ki; 3 ayda 10.000 km yol yaptım. LPG her halükarda lazım olacak bana.

Atiker taktırayım mı (900 ytl filan diyorlar) usta ısrarla atiker taktıralım diyor. yoksa onda da sorunlar devam eder mi? Araçta zatn lpg olduğu için bana ek bir indirim sağlar mı? (sanırım ruhsat ve muayene işlemlerini yeniden yaptırmak zorunda kalmayacağım).

Yardımlarınız için teşekkürler.

• 1-Sıralı sistem de taktırsanız aracınızdaki bobin ve buji kablosu sorunlarını öncesinde çözmeniz gerekir.

2-En kötü sıralı sistem, en iyi tek nokta sistemden iyidir. Sıralıya her halükarda geçmelisiniz.
  • Sorunları çözmeniz gerekirken, parçaları değiştirmeyi mi kasdettiniz yoksa yeni lpgde de aynı sorunlar çıkar anlamında mı?
    bir de yakıt tüketimi şu anda çok iyi. şehirdışı 6.5 şehiriçi 9 lt falan.
    yeni sistemde de aynısını tutar mı?

quote:

Orjinalden alıntı: O.B.K

1-Sıralı sistem de taktırsanız aracınızdaki bobin ve buji kablosu sorunlarını öncesinde çözmeniz gerekir.

2-En kötü sıralı sistem, en iyi tek nokta sistemden iyidir. Sıralıya her halükarda geçmelisiniz.
  • Eğer aracınızda lpg de ateşleme sorunu varsa bu sorun sıralı sistem lpg kiti taksanız da devam edecektir. Önce ateşleme sorununu çözmenizi tavsiye ederim.

Sıralı sistem genelde tek nokta sistemden daha verimli çalışıyor. Ve tasarruf daha yüksek oluyor.
  • vaktinizi alıyorum ama birşey daha sorayım.

Bu eski sistemde sık sık patlatma oluyordu. Ateşleme sistemi de bundan bozulur dediler. Hatta manifolt patlatmaya kadar gider dediler. Doğru mudur?
    yani patlatma olayından dolayı ateşleme sistemi bozuluyor olabilir mi?

quote:

Orjinalden alıntı: O.B.K

Eğer aracınızda lpg de ateşleme sorunu varsa bu sorun sıralı sistem lpg kiti taksanız da devam edecektir. Önce ateşleme sorununu çözmenizi tavsiye ederim.

Sıralı sistem genelde tek nokta sistemden daha verimli çalışıyor. Ve tasarruf daha yüksek oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.