Şimdi Ara

Esnaflara asla gitmeyen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben ne bakkala ne telefoncuya ne özel araba servisine gidiyorum, çünkü güvenemiyorsun, bakkaldan alsan peynirini ne olduğu belli değil, kim bilir kaç kiralık peyniri kaç liraya satacak, ama markette ki öyle değil fiyatı belli içeriği belli, araştırıp alabilirsin, arbaa servisine gitsen parça taktırsan adam dandik mi takmış iyi mi takmış bilemezsin sadece güvenirsin şansına kalmış, araba 2 gün sonra bozulsa aynı yerden sorun çıkarsa kime neyi kanıtlayacaksın, hakkını arayamazsın, ama yetkili serviste öyle bir ihtimal yok kafan rahat olur, biraz fazla verirsin ama için rahat. Keşke her yer kurumsallaşsa da bi tane daha esnaf kalmasa piyasada, işleri güçleri insanları dolandırmak

• aynen oyle. esnafcilik oldu diye zirlayanlarnasil sucunkendilerindenarasinlar.
  • Hoş geldiniz arkadaşlar ben her zaman esnaflardan alış veriş yapardım ama çoğu esnaflarımız vefat ettiler Allah mekanlarını cennet etsin

eski yıllar çok güzeldi bakkaldan peynir zeytin gül reçeli alırdım lağım faresi olduğunu gördüğüm halde çünkü dostluk vardı
  • Adamlar kâr etmiyorlar ki bir sigara satıyor 25 kuruş kârı var çikolata satıyor 25 kuruş kâr adam 20 liralık satış yapıyor 1-2 lira kâr ediyor adam da yaşıyor dükkan kirası elektrik su ev kirası bir sürü gideri var adamın yaptığı satıştan %10 kâr ediyor sende haklısın o da haklı
  • Dediklerine katılıyorum ama her market iyi değil. Kimi marketler tarihi geçmiş tavuğun etiketini değiştiriyor. Tarihi geçmiş yoğurtları ısrarla çöpe atmayanlar var. O yüzden popüler marketlere gitmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dcq.234

Dediklerine katılıyorum ama her market iyi değil. Kimi marketler tarihi geçmiş tavuğun etiketini değiştiriyor. Tarihi geçmiş yoğurtları ısrarla çöpe atmayanlar var. O yüzden popüler marketlere gitmek lazım.
    Bahsettiğim popüler marketler zaten, markalardan bahsediyorum
  • Esnaflık değil de yüzyüze muhattap olmak istemediğimden genelde gıda hariç herşeyi internetten alıyorum fiyat belli suratına bakıp fiyat veremiyorlar. Aracı sitelerde alıcıdan yana olduğu için kazıklanma korkusu yok satış danışmanlarıyla muhattap olmak yok daha ne isterim ben.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.