Şimdi Ara

Essay yazmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Essay yazmamı nasıl geliştirebilirim uyguladığınız vefayda sağladığinız metodlar neler ve kullandığınız bir uygulama var mıydı ?
    Yardımcı olursanız sevinirim.

• ingilizce essaylerden bahsettiğini farz ederek cevaplıyorum

merhabalar. yani pratik yapman lazım açık söyleyeyim, bunun için de tabi konu bulmak veya kendini yazmaya ikna etmek zor oluyordu benim için, ki ben bunu gelişmek için vesaire değil, kıytırık profesör "konusu fark etmez" şeklinde essay ödevi verdiği için yapıyordum. ilgini çeken konularda rastgele düşüncelerini böyle rastgele ramble ımsı bir şeklinde yazsan bile bir şeydir yine. sonrasında bunu formatlandırıp veya outline'ını çıkartıp oradan tekrar yazarak essay haline de getirebilirsin. ben genelde essayin kendisini yazmaktan çok içeriğini ve fikirlerini bulmakta zorlanmışımdır. burada da genel olarak konuyu iyi belirlemen, konuyu tartışırken yazdığın essay türüne göre alt başlıklarını veya fikrine yönelik/karşı pointlerini falan önden güzel belirlemen, kaynaklarını iyi seçip kendin de konuya iyi hakim olman önemli tabii ki de. ama tam olarak ne tarz essayler yazacaksın ne olarak gelişmek istiyorsun veya nerede kendini eksik hissediyorsun burada biraz daha detay verirsen daha spesifik bir cevap verilebilir, biraz genel kalmış sorduğun soru.

grammar check için grammarly kullanıyordum ama yazdığım her şeyin bir servera gitmesinden rahatsız olduğum için sildim. word'ün ve onenote'un kendi zımbırtılarını kullandım genelde sonrasında.

• Çok oku, alanınla ilgili akademik makaleleri özellikle.
  • Hazırlık atlama sınavına hazırlanırken Cambridge'in Write & Improve sitesini kullanmıştım ben zorluk seviyesine göre farklı senaryolar/konular veriyor yazdıktan sonra da değerlendirip seviye tahmini yapıyor, pratik yaparken yardımcı olabilir.

https://writeandimprove.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IvyQuake -- 5 Eylül 2023; 23:40:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.