Şimdi Ara

ev sahibi olmanın kavuşulması zor bir ideal olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ... mı daha ilginç, yoksa ideal sayılmayacak derecede zaruri bir ihtiyaçken, ideal haline gelmesi mi ?
    hangimiz hayat boyunca hergün ekmek yiyip su içmeyi hayatımızdaki bir amaç, bir ideal kabul ediyoruz ? ev sahibi olmak için 10 yıl beklemenin bundan ne farkı var ?

yiyecek ekmek ya da suyu olmayanlar için dahi, ekmek ve su, ideal değil, ihtiyacı değil mi ?

ev eskimesine rağmen neden kirası artıyor? aynı ekmek neden zamlanıyor?
    ben 1 saatlik çalışmamla kazandığım paradan bugün 10 ekmek alabiliyorum diyelim.
    1 yıl sonra aynı günde, aynı 1 saati çalıştım, aynı teri döktüm. ama bana verilen aynı ücretle 10 ekmek değil artık 9 ekmek alabiliyorum. bana verilmeyen o 1 ekmek kimin boğazına girdi ?

bu durum olmasaydı, yani ben her zaman 1 saatlik aynı emeğime karşılık 10 yıl sonra da 10 ekmek alabiliyor olsaydım.. kirada oturmak bugünkü kadar sorun olmayacaktı. para biriktirerek ev sahibi olmak, harçlık biriktirerek hayalindeki oyun bilgisayarını almaya çalışan bir öğrencinin tatlı gayreti gibi olacaktı. yani MÜMKÜN olacaktı.

bu kokuşmuş, lanet kredi sistemi, o eksilen 1 ekmeği herkesten ama herkesten hissettirmeden çalıp yutan pis boğazların kurguladığı sinsi bir düzen. sülük gibi insanların sırtından geçinen bu pislik temizlendiği gün insanlığın bayram edeceği gün olacak.

• G8 ülkelerini tanıyalım;
    abd, kanada, ingiltere, fransa, almanya, japonya, italya ve rusya federasyonu
    şunlardan birinde doğsaydım keşke.....

domatesin 2 günde 1 liradan 10 liraya çıkabildiği,
    yiyecek fiyatları düşmesin diye, fazlası çöpe atılan,
    2015'de 650 lira olan aynı semtteki bir evin 2016'da 1500 liraya çıktığı,
    etin 17 liradan mezbahalarda satıldığı halde şehir merkezinde 75 liraya kasaplarda bayat halini gördüğünüz,,,
    120 bin liraya daire varken daire varken, yan tarafı içi yapılı diye 350 bin lira istenen,
    avrupada eski bir araç 1000 eurodan satılabiliyorken burda daha kötüsü 50.000 tl den satılan,
    israili tükürümüzle boğarız, burdan yola çıksak 2 saatte yunanistana yürür, atinada çay içeriz diyen,
    gerçekleri görmeyen, akıl mantık çerçevesinde düşünemeyen,
    son model cep telefonu almak için 10 ay garsonluk yapan insanların olduğu,
    hiçbir geliri yokken 300.000 tl lere yakın kredi borcu yapanların,
    eve ek gelir sağlamak için karısını +18 yaş sitelerinde kontor veya para karşılığı çıplak bir vaziyette şov yaptırıp çalıştıran...
    hiçbir denetim vs vs olmayan, hiçbir kurum kuruluş denetlenmeyen, en dürüst adamın bile dolandırıcı olabildiği,
    bir insanın hiç evi yokken, öteki insanın 30-40 evi olabildiği,

böyle bir ülkeden herşey beklenir arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luciano111 -- 3 Temmuz 2016; 6:59:11 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.