Şimdi Ara

Ev sinema sistemi mi? Bluray player+pc hoparlörü mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlık biraz ilginç gelmiş olabilir, hazır blurayli ev sinema sistemlerine bakıyorum. Değişik markaları deneme imkanı buldum, ses olarak hiç kaliteli gelmedi. Bunların yerine normal bir bluray player alıp yanına kaliteli bir pc hoparlör seti alınsa nasıl olur?
    Hoparlörler TV ye bağlanınca bilgisayardaki gibi kaliteli bir ses verir mi? Teşekkürler...

• Hangi Bluray sistemlerini denediniz ve memnun olmadiniz acaba? Bende ayri bir bluray player var, bunu blurayli komple bir sinema sistemi ile degistirmeyi planladim. Panasonic'den bir bluray sistemli ev sinemasi denedim (SC-BTT362) ve fan sesi cok yuksek oldugu icin iade ettim. Sistemin guc birimi bluray player ile ayni kasada oldugu icin fan sürekli calisiyordu ve hic cekilecek gibi degildi.

Bu sebeple bluray playerime bir 2+1 (soundbar) ilave ederek problemimi cözdüm. PC hoparlör setleri genelde aktif oldugundan dolayi PC'de nasil ses veriyorsa TV'de de ayni kalitede ses verir diye tahmin ediyorum.
  • Hangi pc hoparlor seti hdmi giris destekliyor ki? Dolby True HD ve Dts-hd ses formatlarini istemiyorsaniz o zaman bluray'in de pek anlami kalmiyor. Yalnizca goruntu bana yeter diyorsaniz ses kalitesi pc'dekinden cok farkli olmaz. Ama su durumda daha akillica olani bu ses formatlarini destekleyen bir set almak. Yoksa bluraymis dvd'mis hic bir farki kalmiyor ses olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vertigo_vh72

Hangi Bluray sistemlerini denediniz ve memnun olmadiniz acaba? Bende ayri bir bluray player var, bunu blurayli komple bir sinema sistemi ile degistirmeyi planladim. Panasonic'den bir bluray sistemli ev sinemasi denedim (SC-BTT362) ve fan sesi cok yuksek oldugu icin iade ettim. Sistemin guc birimi bluray player ile ayni kasada oldugu icin fan sürekli calisiyordu ve hic cekilecek gibi degildi.

Bu sebeple bluray playerime bir 2+1 (soundbar) ilave ederek problemimi cözdüm. PC hoparlör setleri genelde aktif oldugundan dolayi PC'de nasil ses veriyorsa TV'de de ayni kalitede ses verir diye tahmin ediyorum.

En son sony bdv-e380 i denemiştim, sinema sistemi olarak yeterli olabilir fakat müzik kalitesi pek iyi gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Feelgood

Hangi pc hoparlor seti hdmi giris destekliyor ki? Dolby True HD ve Dts-hd ses formatlarini istemiyorsaniz o zaman bluray'in de pek anlami kalmiyor. Yalnizca goruntu bana yeter diyorsaniz ses kalitesi pc'dekinden cok farkli olmaz. Ama su durumda daha akillica olani bu ses formatlarini destekleyen bir set almak. Yoksa bluraymis dvd'mis hic bir farki kalmiyor ses olarak.

Hdmi girişi olmasa da optik girişli sistemler mevcut, logitech z5500 gibi. Orta fiyatlı bir blurayli ses sistemi (700-1000tl aralığında) iyi bir pc hoparlörü kadar kaliteli ses verebilir mi?
  • Optikten hd sesleri alamazsiniz. Ben gezdigim magazalarda gayet guzel ses veren cok şık urunlere denk geliyorum, marka model hakkinda bir bilgim yok ama z5500'den kat kat iyi olduklarini dusunduklerim var. Biraz gezinin magazalari eminim guzel birseyler cikacaktir. z5500 de abartildigi kadar iyi bir set degil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.