Şimdi Ara

Evde Tv İçin Ses Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.A. arkadaşlar, öncelikle herkesin kurban bayramını kutlarım.

Forumu takip ettiğim ve anladığım kadarıyla bilgi ve tecrübeleri olan birhayli arkadaşımız var.
    Ben sizden benim için çok nacizane bir tavsiyede bulunmanızı istiycem.
    Ben sadece evimde tv izliyorum ve uyfu alıcım digiturk, müzikde dinlesem film de izlesem tv de ne varsa onu izliyorum.
    Aslında tv karşısında çok fazla zaman geçirdiğimi söyleyebilirim fakat tv nin standart vermiş olduğu ses tabiki çok sıradan ve tatmin etmiyor.
    Ben ise bunu güçlendirmek daha hoş hale getirmek istiyorum fakat herhangi bir sinema sistemi odanın içinde 5 veya 6 hoparlör sistemi, dvd falan gibi düşüncelerim yok sadece sade bir sekilde birşeyler yapmak istiyorum. Bu konularda da teknik bilgim de pek yoktur.
    Acaba bir tane sterio anfi ve iki adetçik de hoparlör ile bu işi çözsek nasıl olur. Fazla bir bütçe harcamak istemiyorum doğal olarak fakat mantıklı olna cihazlar neler olabilir bunları öğrenmek istiyorum, tv duvara asılı vaziyette ve kablolama da duvarın içine gömülü vaziyette dolayısiyla sterio anfiyi uydu cihazına bağlamam lazım sanırım bu mümkündür digiturk uydu alıcısının arkasında boşta olan bildiğim bir adet usb girişi ve bir adette içinde kırmızı ışık yanan bir bağlantı var ve sanırım S/PDIF bağlantısı oluyor bu. Nette şöyle bir baktığımda yamaha markasını inceledim sterio anfi As700 ve buna göre yine yamaha hoparlör baktım fakat aslında bunların fiyatı düşündüğüm bütçeden fazla fakat bu ikileme doğrumudur bilemiyorum, benim istediğim sistem için bu kadar paraya gerek varmıdır onu düşünüyorum. Neyse ben bu konuda bana fikrinizi ve tavsiyenizi söylerseniz çok memnum olurum sonuçta bilene danışmak her konu ve koşulda iyidir, şimdiden teşekkürederim.

Mehmet TES
    mehmettes@hotmail.com
    0 532 3039051
    Alanya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N 6297 -- 28 Ekim 2012; 21:59:56 >

• Microlab solo 6 tarzı birşey nasıl olur?
  • Teşekkürler hertürlü tavsiyeyi dikkate alıyorum olabilir tabiki dediğim gibi çok fazla bilgim yok bunu direkt uydu cihazına bağlıyabiliyormuyum acaba yukarıda belirttiğim gibi uydu cihazıma bağlamalıyım ve uydunun arkasında gördüğüm kadarıyla kullanabileceğim iki nokta var.
  • Uydu alıcıda RCA ses çıkış olması lazım. Solo 6 da RCA girişli zaten. Böyle de bir kablo alıp bağlarsın hocam.

http://www.rcakablo.com/images/2rca.jpg
  • Uydu alıcım Digiturk HM-9503 HD cihaz tv ye hdmi den bağlı ve malesef rca çıkış yok ama şimdi baktım boşta bir tane usb, bir tane S/PDIF ve scart girişi var.
  • Scartlar ses çıkışı da içerir. Şundan edinmeniz gerekir.

Evde Tv İçin Ses Sistemi
  • Evet dostum çok teşekkürler bu akıllıca bir öneri sanırım bu aparatı burada elektronikçiler var kolaylıkla bulabilirim diye düşünüyorum bundan başka öneri veya bilgi gelirse onlarıda değerlendirmeye çalışacağım bütçem bunun biraz daha üstüne müsait olduğu için başkalarınıda incelemek istiyorum
  • Az önce İstanbuldan bir elektronikçiyle konuşuyordum fiyat falan sorayım diye ve Alesis M1 Active Referance monitör önerdi elinde varmış ve fiyat 1.000 TL dedi kendinden anfili aktif anfiyede gerek yok diyor ve uydu cihazına bağla o kadar kullan fazlasıyla tatmin olursun diyor.

http://www.tayfelektronik.com/index.php/alesis-m1-active-referance-monitor/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N 6297 -- 28 Ekim 2012; 23:46:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.