Şimdi Ara

EVDE VÜCUT GELİŞTİRME YARDIM EDIN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
33.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamam şimdi anlasıldı benim kilom ideal hatta bıraz fazlam bıle var kalıplıyım yani. benimde aklımda proteın toızu vardı fakat sen arstırmıssın zararı varmıs. başka zararsız olan ne var acaba onu arastırıyorum.kas gelısımı ıcın. protein tozu İŞİ YATTI O ZAMAN:d
  • quote:

Orjinalden alıntı: ISTANBLUE

tamam şimdi anlasıldı benim kilom ideal hatta bıraz fazlam bıle var kalıplıyım yani. benimde aklımda proteın toızu vardı fakat sen arstırmıssın zararı varmıs. başka zararsız olan ne var acaba onu arastırıyorum.kas gelısımı ıcın. protein tozu İŞİ YATTI O ZAMAN:d

Bence araştır hocam bana bağlı kalma yani.Bana da böbrek üstü bezlere yan etkisinin olduğunu bir kalp uzmanı söyledi.Sen yinede araştır.Markada farkeder bence.Ama alman ürünü sağlamdır her zaman.Katkısızdır.Protein tozunda kimyasallar olabilir.Bence doğal yoldan ballı sütle ve yumurtayla filan alın bol proteini.
  • @ISTANBLUE evde egzersiz yapma işi her yiğidin harcı değildir, kişi ben yaparım ne olacak der iki hafta bilemedin üç hafta sonra ya sıkıldığından ya da zor geldiğinden dolayı bırakır egzersizi o nedenle baştan zor bir işe kalkıştığınızı hatırlatayım. Ama iradeniz sağlamsa ve bu konuda hakikaten hırslıysanız sizi hiçbirşey de durduramaz onu da söyliyeyim Yanlız kendinizi dürüst bir şekilde sorgulayın bu işe başlamadan derim ben. Yani bu sporu neden yapıyorsunuz esas amacınız nedir neyi hedefliyorsunuz vs vs gibi. Amaç belli olursa işler daha da kolaylaşır. Ben tecrübeledimden yola çıkarak bir kaç örnek vereyim senelerdir vücut geliştirme ile uğraşırım ve çevremdeki pek çok arkadaşım da benim vücudumu görüp özenip bu sporu yapmak istiyor gerçi çoğunun amacı aynı Yaz geldiği zaman plajda görkemli bir şekilde gezinmek, insanlara (bilhassa bayanlara) hava atmak, birinin 'sen çok zayıfsın veya kolların incecik' gibi laflarına takılarak sırf onları söyledikleri şeye pişman etmek uğruna antrenman yapmak veya sırf şu göbeğim gitsin diyerek mide çalışan o şekilde insanlara hava atmak isteyen ama zor gelince hemen pes eden veya hızlı gelişim sağlayan zararlı ilaçlara başvurmaya yeltenen bir çok arkadaşım var sonuç itibariyle bu tür boş şeyler ile bu spora başladığınız takdirde uzun süre devam edemeyeceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca evde antrenman yapılmaz laflarına da kulak asmayın çünkü bunu yürekten söylüyorum insan çok istediği takdirde yapamayacağı pek bir şey yoktur bana göre o nedenle sağlam bir hedefiniz varsa yukarıda saydığım gibi gereksiz şeyler yüzünden bu sporu yapmıyor hakikaten sağlıklı yaşamak, her zaman dinç ve kuvvetli olmak, hastalıklara karşı dirençli olmak gibi daha çok vücut geliştirmenin size sağladığı faydalar için bu sporu yapıyorsanız o zaman sonuç almamanız mümkün değil Tabi istemekle de olmuyor biraz bilgi sahibi olmalısınız bunun için de bu spor ile ilgili çeşitli kitaplar okumalı ve asla ama asla azbere bir şey yapmamalısınız özellikle çoğu kişinin yaptığı bir hata olan spora başladıktan kısa süre sonra steroid gibi hızlı kas gelişimi sağlayan ve vücudunuza zarar veren ilaçlar kullanmamalısınız hatta ve hatta yukarıda ki @Blackblue adlı arkadaşımızın verdiği protein tozu veya multivitamin gibi şeyleri bile kullanmanızı önermiyorum. Gerçi bu noktada bir açıklama yapmam gerek multivitaminler veya protein tozları zararlı değildir yani dozunda kullanılmassa her ikisi de zararlı olur elbet ama normal bir kullanım ile insan vücuduna bir zarar vermezler bilhassa yoğun egzersiz öncesi kullanılması egzersiz sırasında vücuttan giden vitamin ve minerallerin kolayca yerine gelmesine ve size egzersiz sırasında ihtiyacınız olan enerjiyi sağlamakta yardımcı olurlar. Protein tozlarının egzersiz sonrası alımı da önemlidir tabi çünkü vücut egzersiz sonrasında ihtiyaç duyduğu besini alamassa gelişim kolay olmaz ama benim söylemek istediğim yeni başlamış olan birinin bu tür şeyler ile değilde bildiğimiz besin maddeleriyle bu işi götürmeleridir. Enerji seviyenizin yüksek olmasını istiyorsanız antrenman öncesi taze meyva yiyin yeteri kadar karbonhidrat ve protein alın (fazla protein aldığınız takdirde bunun fazlası vücudunuzda yağ olarak depolanır unutmayın) sizler eğer müsabık sporcular değilseniz o zaman bu kadar fazla takviye ürün almanıza zaten gerek yoktur doğal besinler ve meyvalar bizler için var onları tüketin. En önemlisi de sakın ama sakın çabuk gelişmek adına el altından satılan ve vücutta büyük ölçüde tahribata neden olan ilaçları kullanmayın. Eğer bu sporu neden yaptığınızı kendinize sorar ve gerçekten amacına uygun olarak yaptığınızı düşünürseniz zaten o tür ilaçlara ihtiyacınız olmadığını anlarsınız Bu konular hakikaten derin konular bunlar hakkında sayfalarca yazabilirim ama şimdilik bu kadar. Soracaklarınız olursa sorabilirsiniz iyi forumlar

• Sayın Venom800, bilinçli yol gösterim için teşekkür ederiz.

Özenti yaratacak kadar bahsi geçen vücudunuzla ilgili fotoğraflar görmemiz mümkün mü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: venom800

@ISTANBLUE evde egzersiz yapma işi her yiğidin harcı değildir, kişi ben yaparım ne olacak der iki hafta bilemedin üç hafta sonra ya sıkıldığından ya da zor geldiğinden dolayı bırakır egzersizi o nedenle baştan zor bir işe kalkıştığınızı hatırlatayım. Ama iradeniz sağlamsa ve bu konuda hakikaten hırslıysanız sizi hiçbirşey de durduramaz onu da söyliyeyim Yanlız kendinizi dürüst bir şekilde sorgulayın bu işe başlamadan derim ben. Yani bu sporu neden yapıyorsunuz esas amacınız nedir neyi hedefliyorsunuz vs vs gibi. Amaç belli olursa işler daha da kolaylaşır. Ben tecrübeledimden yola çıkarak bir kaç örnek vereyim senelerdir vücut geliştirme ile uğraşırım ve çevremdeki pek çok arkadaşım da benim vücudumu görüp özenip bu sporu yapmak istiyor gerçi çoğunun amacı aynı Yaz geldiği zaman plajda görkemli bir şekilde gezinmek, insanlara (bilhassa bayanlara) hava atmak, birinin 'sen çok zayıfsın veya kolların incecik' gibi laflarına takılarak sırf onları söyledikleri şeye pişman etmek uğruna antrenman yapmak veya sırf şu göbeğim gitsin diyerek mide çalışan o şekilde insanlara hava atmak isteyen ama zor gelince hemen pes eden veya hızlı gelişim sağlayan zararlı ilaçlara başvurmaya yeltenen bir çok arkadaşım var sonuç itibariyle bu tür boş şeyler ile bu spora başladığınız takdirde uzun süre devam edemeyeceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca evde antrenman yapılmaz laflarına da kulak asmayın çünkü bunu yürekten söylüyorum insan çok istediği takdirde yapamayacağı pek bir şey yoktur bana göre o nedenle sağlam bir hedefiniz varsa yukarıda saydığım gibi gereksiz şeyler yüzünden bu sporu yapmıyor hakikaten sağlıklı yaşamak, her zaman dinç ve kuvvetli olmak, hastalıklara karşı dirençli olmak gibi daha çok vücut geliştirmenin size sağladığı faydalar için bu sporu yapıyorsanız o zaman sonuç almamanız mümkün değil Tabi istemekle de olmuyor biraz bilgi sahibi olmalısınız bunun için de bu spor ile ilgili çeşitli kitaplar okumalı ve asla ama asla azbere bir şey yapmamalısınız özellikle çoğu kişinin yaptığı bir hata olan spora başladıktan kısa süre sonra steroid gibi hızlı kas gelişimi sağlayan ve vücudunuza zarar veren ilaçlar kullanmamalısınız hatta ve hatta yukarıda ki @Blackblue adlı arkadaşımızın verdiği protein tozu veya multivitamin gibi şeyleri bile kullanmanızı önermiyorum. Gerçi bu noktada bir açıklama yapmam gerek multivitaminler veya protein tozları zararlı değildir yani dozunda kullanılmassa her ikisi de zararlı olur elbet ama normal bir kullanım ile insan vücuduna bir zarar vermezler bilhassa yoğun egzersiz öncesi kullanılması egzersiz sırasında vücuttan giden vitamin ve minerallerin kolayca yerine gelmesine ve size egzersiz sırasında ihtiyacınız olan enerjiyi sağlamakta yardımcı olurlar. Protein tozlarının egzersiz sonrası alımı da önemlidir tabi çünkü vücut egzersiz sonrasında ihtiyaç duyduğu besini alamassa gelişim kolay olmaz ama benim söylemek istediğim yeni başlamış olan birinin bu tür şeyler ile değilde bildiğimiz besin maddeleriyle bu işi götürmeleridir. Enerji seviyenizin yüksek olmasını istiyorsanız antrenman öncesi taze meyva yiyin yeteri kadar karbonhidrat ve protein alın (fazla protein aldığınız takdirde bunun fazlası vücudunuzda yağ olarak depolanır unutmayın) sizler eğer müsabık sporcular değilseniz o zaman bu kadar fazla takviye ürün almanıza zaten gerek yoktur doğal besinler ve meyvalar bizler için var onları tüketin. En önemlisi de sakın ama sakın çabuk gelişmek adına el altından satılan ve vücutta büyük ölçüde tahribata neden olan ilaçları kullanmayın. Eğer bu sporu neden yaptığınızı kendinize sorar ve gerçekten amacına uygun olarak yaptığınızı düşünürseniz zaten o tür ilaçlara ihtiyacınız olmadığını anlarsınız Bu konular hakikaten derin konular bunlar hakkında sayfalarca yazabilirim ama şimdilik bu kadar. Soracaklarınız olursa sorabilirsiniz iyi forumlar

Yazınız için teşekkürler açıklayıcı olmuş.Fakat benim söylediğim toz protein değil karbonhidrat tozu.Ben zayıfım ve dediğiniz gibi bi amaç uğruna bu spora başladım ve devam ediyorum.Kilo almak veya ideal kiloma ulaşmak diyeyim.Ben tozu antremandan önce kullanıyorum başkada hiç kullanmıyorum zaten 2 gün oldu başlıyalı toza.Sizce gece yatarkende süte karıştırıp içsem kilo kazancı olarak faydasını görür müyüm? Çünkü 15-20 kilo almam lazım ideal kiloya gelebilmem için.Zaten haftada 4 gün düzenli olarak programıma sadık kalıp sporumu salonda gerçekleştiriyorum.Bir zararı olmazsa ve etkisini gösterirse her akşam sütle karıştırıp içmek istiyorum.Sorumu cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

• @Blackblue kusuruma bakma yanlış yazmışım karbonhidrat yazacaktım protein yazmışım Aslında benim de bu spora başlama nedenlerimden biri boyuma göre biraz zayıf olamam idi. 1.85 boyundaydım ama 70 kilo ağarlığındaydım ve uzun bir yapım olduğundan dolayı zayıf görünüyordum tabi tek neden bu değildi. Aslında kilo almak için karbonhidrat tozuna pek ihtiyacınız yok bu noktada bir şey sormak istiyorum kilo alamamanızın nedeni nedir? İştahınız mı yok yoksa metabolizmanız fazla mı çalışıyor da ondan dolayı mı kilo alamıyorsunuz? Benim küçükken pek iştahım yoktu ama orta 3 ten sonra normale döndü ama metabolizmam fazla hızlı çalıştığından dolayı kolay kolay kilo alamazdım. Size bir iki öneride bulunabilirim ama yapmayadabilirsiniz tabiki. Kolay kilo almak için tuzlu fıstık tüketmeyi deneyebilirsiniz çabuk sonuç alırsınız merak etmeyin ama bir avuştan fazla da yememeye bakın çünkü fazlası yağ olarak vücudunuzda depolanabilir bunu istemessiniz heralde. Ben bu şekilde epey kilo almıştım tabi bir yandan da sıkı antrenman yapıyordum o nedenle ideal kiloma kavuşmam kolay oldu. Eğer iştahınız kapalıysa o zaman balık yağı tüketmenizi önerebilirim harika bir iştah açıcıdır özellikle alabiliyorsanız Solgar'ın köpekbalığı karaciğer yağını tavsiye ederim içinde hiçbir kimyasal olmayan tamamen doğal olan bu yağı eczanelerden satın alabilirsiniz ve çok da faydasını görürsünüz bir tek iştah açmakla kalmaz bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesine ve ağır egzersizlerinizde size enerji vermek konusunda oldukça faydalıdır ürünü araştırıp inceleyebilirsiniz. Yok bunlara gerek yok ben karbonhidrat tozuna devam edeyim derseniz o zaman akşam belli bir saatten sonra içmemenizi öneriyorum yatmadan hemen önce içtiğiniz takdirde bunun size pek bir faydası olmayabilir o nedenle yatış saatinizden 2-3 saat öncesinde içerseniz daha iyi olur sabahları da antrenmandan 1 saat önce almanız uygundur.

@fuducuk rice ederim önemli değil Tabiki bir iki resim koyarım memnuniyetle Şunu da belirteyim şimdiye kadar hiçbir zaman spor salonuna gidip de antrenman yapmadım. Kendime göre bazı nedenlerim vardı çevremde ki salonlar pek ucuz değildi o kadar para salona vereceğime bu parayı beslenmeme ayırırım dedim kendi kendime bir de etrafımdaki salonlardaki ortam pek hoşuma gitmiyordu sırf merak ettiğim için bir kaç yere gitmiştim ama millet sadece hava atmaya ve ilaç alışverişi yapmaya geliyormuş gibi bir hava gördüm o nedenle hoşuma gitmedi senelerdir de evde ve bazı parklarda antrenmanıma devam ediyorum inatla Vereceğim resimler soğuk olarak çekilmişti bir kaç ay oluyor çekineli. Boyum 1.87 kilomda yanlış hatırlamıyorsam 86 idi. Bu arada vücudumda biraz fazla (!) testesteron hormunu salgılanması nedeniyle normalden fazla tüye sahibim gerçi kışın sorun olmuyor sıcak tutuyor falan da yazın ki sıcaklarda beni çok zorluyor ne diyeyim. Bir ara vücut geliştirmeye başlamadan önceki resmimi de koyarım bazen bakıyorum o resimlerime de yahu nasıl bu hale geldim diyorum kendi kendime Ama yeterince hırslıysanız zamanla herkesin istediği forma girebileceğine inanıyorum

EVDE VÜCUT GELİŞTİRME YARDIM EDIN

• Benim merak ettiğim bir iki şey var.

Şimdi bu body ile uğraşanların kullandıkları toz nedir?

Steroid ne oluyor?

Amino asit ve protein tozu almak vücüdu şişirir mi?

Kullanmaya gerek var mı?

Ayrıca 1.84 boy ve 87 kiloyum.

Sizce kilom ideal mi?

Bende başladım 1 hafta oluyor.

venom800 vücüdun iyiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahve uzmanı -- 24 Mart 2008; 17:05:12 >
  • venom800 hocam benim kilo alamama problemim metabolizmanın hızlı çalışmasından bunu doktorda söyledi.İştahım yerinde.Hatta obur diyorlar bana.Göbekli bir insanın yediğinden çok daha fazla yerim.Fastfood da fazla alırım.Okulda özellikle sabah öğlen ve çıkışta sürekli etli ekmek arası sandviçler yerim.Fakat kilo alamıyorum işte.Ama dikkatimi bişey çekti.2 aydır balık yağı kullanıyorum.Kullanim dedim zararını görmezsin kullan dediler.Tartıldım bugün ve 2 buçuk kiloya yakın kilo almışım.bu beni sevindirdi azcık.Demekki uğraşsam 60 a filan çıkabilcem yaş 17 kilo 50 ye bastım Akşamları uyumadan önce hemen içicektim karbonhidrat tozunu fakat 2-3 saat önce içmemi önermişsin önerine uyacağım.Mantıklı bir açıklaması var mı peki? Şu nedenden dolayı önce iç filan. Verdiğin cevapların ve ilgin için teşekkür ederim.

• @fatih_t daha yolun başındasın o nedenle epey kitap karıştırman gerekecek. Bu sporlar ilgili kitapları okumanı öneririm bilgi sahibi olursun Sorduğun sorulara şu anda detaylı cevap yazamayacağım ama akşamleyin açıklarım merak etme Ayrıca ideal kilo herkese göre değişir. Bunu hesaplamanın yolları vardır piyasada hala bulabileceğin Erol Uğur ve Özer Baysaling yazdığı Herkes İçin Spor adlı kitabı alıp okumanı öneririm aklındaki birçok sorunun cevabını o kitapta bulabilirsin.

@Blackblue senden bendensin anlaşıldı Benim de metabolizma fecidir Küçükken annem, bir rahatsızlığım olduğunu düşünüp doktora görütmüş beni ama doktor bunun bir rahatsızlık olmadığını ve 1000 de 1 görülen bir durum olduğunu söylemiş yani bu kadar hızlı çalışan bir metabolizmaya sahip olmak kötü bir durum değilmiş Kilo almak için fastfood gibi şeyler tüketmemeni öneririm kilo almıyorsun diye de herşeyi tüketme yani Sana faydalı olan ve kilo almana yardımcı olacak besinler tüket ayrıca balık yağı kullanmaya devam et derim bunun faydasını göreceksin. Zaten vücut geliştirme ile uğraşan bir kişinin enerji ihtiyacı yüksek olacağından dolayı daha fazla besin tüketmek zorunda kalacaktır doğru şeyler ile beslenirse güzel bir şekilde kilo alabilir zaten. Karbonhidrat tozunun sütle birlikte yatmadan tüketmemeni söylememin elbette bir nedeni var açıklayayım akşam belli bir saatten sonra sindirim sistemi yavaşlar ve yediklerinizi yakmanız zorlaşır siz yatma saatine yakın bir zamanda bir şeyler yer veya içerseniz onlar vücudunuza yağ olarak depolanır. Şimdi sen kilo almak istiyorsun ama bunun genellikle yağ olmasını istemessin heralde eğer evet diyorsan akşam en geç 9 dan sonra bir şey yememeni öneririm tabi istisnalar olabilir bazı ekstrem durumlar olabilir öyle durumlarda ise ertesi gün sıkı bir antrenman yaparak önceki gece aldığın fazla kaloriyi yakmak için uğraş derim. Yani kısacası kilo alırken adale miktarını arttırarak kilo almaya bak yağ olarak alırsan bu kiloları o zaman yaptığın spor amacına uygun olmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: venom800

@fatih_t daha yolun başındasın o nedenle epey kitap karıştırman gerekecek. Bu sporlar ilgili kitapları okumanı öneririm bilgi sahibi olursun Sorduğun sorulara şu anda detaylı cevap yazamayacağım ama akşamleyin açıklarım merak etme Ayrıca ideal kilo herkese göre değişir. Bunu hesaplamanın yolları vardır piyasada hala bulabileceğin Erol Uğur ve Özer Baysaling yazdığı Herkes İçin Spor adlı kitabı alıp okumanı öneririm aklındaki birçok sorunun cevabını o kitapta bulabilirsin.

@Blackblue senden bendensin anlaşıldı Benim de metabolizma fecidir Küçükken annem, bir rahatsızlığım olduğunu düşünüp doktora görütmüş beni ama doktor bunun bir rahatsızlık olmadığını ve 1000 de 1 görülen bir durum olduğunu söylemiş yani bu kadar hızlı çalışan bir metabolizmaya sahip olmak kötü bir durum değilmiş Kilo almak için fastfood gibi şeyler tüketmemeni öneririm kilo almıyorsun diye de herşeyi tüketme yani Sana faydalı olan ve kilo almana yardımcı olacak besinler tüket ayrıca balık yağı kullanmaya devam et derim bunun faydasını göreceksin. Zaten vücut geliştirme ile uğraşan bir kişinin enerji ihtiyacı yüksek olacağından dolayı daha fazla besin tüketmek zorunda kalacaktır doğru şeyler ile beslenirse güzel bir şekilde kilo alabilir zaten. Karbonhidrat tozunun sütle birlikte yatmadan tüketmemeni söylememin elbette bir nedeni var açıklayayım akşam belli bir saatten sonra sindirim sistemi yavaşlar ve yediklerinizi yakmanız zorlaşır siz yatma saatine yakın bir zamanda bir şeyler yer veya içerseniz onlar vücudunuza yağ olarak depolanır. Şimdi sen kilo almak istiyorsun ama bunun genellikle yağ olmasını istemessin heralde eğer evet diyorsan akşam en geç 9 dan sonra bir şey yememeni öneririm tabi istisnalar olabilir bazı ekstrem durumlar olabilir öyle durumlarda ise ertesi gün sıkı bir antrenman yaparak önceki gece aldığın fazla kaloriyi yakmak için uğraş derim. Yani kısacası kilo alırken adale miktarını arttırarak kilo almaya bak yağ olarak alırsan bu kiloları o zaman yaptığın spor amacına uygun olmaz.

Vallaha ya.Şuan bile elimde çikolata var Antreman yaptığım günlerde antremandan sonra 4 tane kısa boylu coco star çikolatalarından yiyorum alışkanlık oldu bende.Enerji verdiği ortada ki antremandan sonra yorgunluğumu 1 saatte alıyor.Neyse balık yağı hapına devam öyleyse Zaten sadece iştah açması değil, omega 3 vitaminleri filan da var içinde.Zihinsel gelişime katkı sağlıyor.

• Valla bende spordan sonra 1 litre meyve suyunu kafama dikiyorum.
  • Beyler bende evde çalışmaya başladım. Ağırlıkları yavaş yavaş toparlıyorum. 3 ay kadar salona gittim.
    Evde çalışmanın daha iyi olduğunu düşündüm.

Öncelikle sorum şu;
    benim bel çevresindeki bir miktar kilom var,hafiften bira göbeği diye tabir edilecek birazda göbek var.
    Bunları eritmek için likit l-carnitine aldım ama sehpayı almadan evvel düzensiz kullandım.
    Ve içtiklerime özellikle dikkat etmedim. Alkol vs vs. İnşallah sehpa elime ulaşınca düzenli kullanacağım.

Şu an istediğim kapsül şeklinde bel kısmındaki yağlara yönelik yağ yaktırıcılar.
    Bu konuda bilgisi olan varsa bana ne önerir. Yurt dışında bulunur birşey olursa iyi olur. Kaliteli vs.

mesela bu nasıl ?

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 02AN -- 25 Mart 2008; 3:42:30 >

• ARKADAŞLAR EVDE HAZIRLAMIS OLDUĞUM PROĞRAM ŞÖYLE ÖZELLİKLE VENOM KARDEŞİM SEN BAYA TECRÜBELİSİN BİR YAZAYIM BURADAN NASIL OLMUS. PAZRTESİ:PERSMBE /GÖĞÜS,PAZU,KOL: ) BENCH PRESS
    İNCLİNE BENC PRESS
    DUMBEL FLYING
    PULLOWER
    BARLA KOL
    DUMBELLE KOL
    SALI VE CUMA OMUZ,SİRT,TRAPEZ,ARKA KOL=. NEC PRESS ENSEYE VE ÖNE.
    ARNOLD PRESS DUMBELLLE
    DUMBEL SHOULDER PRESS
    UPRİGHT ROW BARLA
    DUMBELL LYİNG LATERİAL
    DUMBEL LYİNG SİDE LATERİAL RAİSE
    BARBEL BENT-OVER
    CLOSE-GRIP BENCH
    BARBELL LYING TRICEPS EXTENSİON
    TERS DPS.

PAZAR :BACAK LEG EXTENSİON ON VE ARKA
    FRONT SqUAT BARLA
    FULL SqUAT
    CALF RAİSE

EVET KARDEŞİM EVİMDE BÖYLE BİR PROĞRAM ÇIKARDIM SENİN TECRÜBELERİNDEN YARARLANMAK İSTERİM YAŞİM 30 MSN Mİ EKLERSEN TANIŞIP SOHPET ETMEK İSTERİM SAYGILARIMLA.. bykarahisar@hotmail.com bu benim msn

• VENOM KARDEŞ SENI BEKLİYORUM LÜTFEN BİR CEVAP VERİRSEN BİLDİKLERİNİ PAYLAŞMANI BEKLİYORUM MSN MI YAZDIM.EKLERSEN ORADAN DA KONUSABILIRIZ TEŞEKKÜRLER.
  • @ISTANBLUE afedersin dün bu bölüme girmedim şimdi görüyorum mesajını msn listeme ekledim sizi orada konuşuruz artık
  • OKE BEKİLİYORUM KARDEŞ MSN DEN KONUSURUZ NASIP OLURSA HAYIRLI GECELER.
  • Sevgili venom800, fotoğraflar için teşekkür ederim. Gördüğüm kadarıyla gayet donanımlısın. Emek vermişsin, belli. Işık daha kuvvetli olsa(ve kıl yün olmasa ) tahmin ediyorum çok daha etkili bir görüntü ortaya çıkacak. Şöyle 2 hafta da diyete girsem tüm ayrıntılar ortaya çıkar. Bu vücudu bu hale getirmek irade ister, bu irade için seni tebrik ederim.

Çok önemli bir noktaya değinmişsin; "o kadar para salona vereceğime bu parayı beslenmeme ayırırım dedim". Olay salonda değil beslenmede bitiyor. Bunun bilincindesin. Evde vücut yapılmaz diyenler çabuk pes edenler, sen böyle davranmamışsın, gereken ne ise yapmışsın ve işe beslenmenin öneminden başlamışsın. Haklı da olduğun belli oluyor, karar doğru...

Bu arada ben de birşey danışayım, belki bilgin vardır;

Genel olarak kilom ideal, zayıf göründüğümü bile söyleyenler var. Boy 176 kilo 73 civarı. Fakat belimden memnun değilim, bel yanakları yağlı. Diyet yapıp 67 kg'ye kadar düşmeme rağmen o yanaklar gitmiyor. Ne tavsiye edersin? Kas çalışmasına devam edip o yağın zamanla kaybolmasını mı beklemeli yoksa yanaklar gidene kadar diyete devam mı etmeli? Beli inceltemiyorum anlayacağın...

• @fuducuk ben teşekkür ederim önemli değil. Sorunuza cevap vermem gerekirse sanırım belin yanında bulunan obliklerin yağlı olmasından şikayetçisiniz doğru mu anladım? Eğer doğru anladıysam şöyle bir öneride bulunacağım tavsiyem bölgesel çalışma ile obliklere özel ilgi göstermenizdir Yani oblikler için özel hareketler yapın o bölgeyi çalıştıracak hareketleri programınıza ekleyin. Bu şekilde özel ilgiye mağruz kalan bölge illa ki cevap verecektir. Anlaşılan kilo verseniz de oblikleriniz belirgin bir şekilde kalıyor o nedenle sadece kilo vermeniz yeterli olmayacaktır. Çoğu bayanın da yakındığı bir durumdur bu olay örneğin 70 kilo olan bir bayan düşünelim midesinden şikayetçi bu nedenden dolayı kilo vermek istiyor 60 kiloya düşüyor diyelim ama 10 kg vermesine rağmen hala midesinde fazlalık var ve bundan bir türlü kurtulamıyor işte bu tür durumlarda beslenme tek başına yeterli olmaz gerçi egzersiz de tek başına yeterli olmaz ben istediğim kadar yiyeyim antrenman da 1000 mekik çeker yakarım onları gibi bir düşünce olamaz bu şekilde amaca ulaşılamaz ancak ikisinide dengeli ve bilinçli bir şekilde yaparsanız istediğinize ulaşabilirsiniz. Bende bu işe ilk başladığımda buna benzer sorunlar yaşadım ama okudukça daha çok öğrendim farklı çalışma metodları uyguladım beslenmeme daha fazla dikkat ettim ve sonucunu da aldım. Siz de yapabilirsiniz Bir de şunu söylemek istiyorum daha önce vücut geliştirme ile ilgili bir kitapta okumuştum bunu şöyle diyordu 'eğer vücudunuzun alt kısmını yeterince inceltemiyorsanız üst kısmını genişletin' yani her türlü mide egzersizini yapmanıza rağmen ve beslenmenize de dikkat etmenize rağmen beliniz yeteri kadar ince durmuyorsa o zaman üst vücuda daha fazla yüklenin ve daha büyük bir üst vücut oluşturun bu şekilde bir denge kurmak mümkün olabilir. Ama tabi öncelik olarak şunu öneririm oblikler için bölgesel çalışma uygulayınız ve beslenme düzeninizde de değişikliğe gidiniz derim. Soracaklarınız olursa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım.

• venom800, ben bu ara spora gidemedim. (3 gün). Bu gibi aralarda evde mekik çeksem bi sakıncası olur mu?

Formumu korumak adına.

Ayrıca barfiks çekemiyorum. Kassam 2-3 tane. Bunun bir yöntemi var mı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahve uzmanı -- 31 Mart 2008; 1:30:12 >
  • venom kardeş senı beklıyorum fakat msn de goremedım lufen bı cevap verırsen valla ağaç oldum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.