Şimdi Ara

EX3301-T0 5ghz problem hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
87
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 yılı aşkın bir süredir 1000mbps fiber internet kullanıcısıyım Türk Telekom ISP sağlayıcım ve EX3301-T0 modemini kiralamış biçimde kullanmaktayım.

Şuana dek herhangi bir problem yaşamamıştım ancak yaklaşık bir 20 gün önce bir sabah kalktığımda 5ghz ağa bağlanamadığımı gördüm, halbuki daha öncesinde 5ghz ağa bağlı bir şekilde cihazlarımı kullanıyordum.

Ne yaptım ne ettiysem olmadı, Türk telekom ve Zyxel ile de telefonda bağlantı kurup görüştüm ancak çözüme kavuşturamadım, modem firmware güncelleme de yapılamıyor, Türk telekom sağladığı için, onlar belki günceller dedim onu da yapmadılar.

Benzer bir tecrübesi, eriştiği bir çözümü, ulaştığı bir sonucu olan var mıdır?

Denediklerim:

Modemi resetlemek, Modem aç kapa, Wifi tuşu basılı tuttum (ttnet yetkilisi kontrolünde), Ağı unut tekrar bağlan, misafir ağı oluşturdup baktım, Ağ üzerinden Bandsteering kapattım, 2.4ghz 5ghz ağları defalarca aynı tutup tekrar aynı tutmayı kapattım

• Madem cihazı Telekom verdi, arıza kaydı açın onlar ilgilensin.
  • garantisi yok ise sök vidalarını, kontrol et içini. görsel ve kokusal kontrollerini yap. saf alkolle kartı bir yıka, temizle. çek besmeleyi ver elektriği.  

• 2.4ghz ve 5ghz ayırıp 5ghz kanalını 44 olarak ayarlayıp deneyebilir misiniz?
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt

Denedim maalesef sorun devam ediyor.

Ttnet kabul etmiyor sorun yok görünüyor diyorlar, Zyxeli arayin dediler, zyxel yetkilisi de ttnete yolladı ne yapacağımı şaşırdım 😂

Modemi iade edip yeni modem alacağım mecbur en son, var mıdır FP önerisi olan?

• 1500 TL
    Mercusys MR80X, AX3000 Mbps, Gigabit Portları, Fiber Destekli, Access Point Modu, 160 MHz Kanalı, Mobil Uygulama Destekli, VPN Destekli, 256'ya Kadar Cihaz Bağlanabilir, Dual-Band Wi-Fi 6 Router

1770 TL
    TP-Link Archer AX53, AX3000 Mbps, Fiber Destekli, 4× Gigabit LAN Ports, WPA3, Oyun için İdeal Xbox/PS/Steam, Dual Band Gigabit Wi-Fi 6 Router
    amzn.eu
    TP-Link Archer AX53, AX3000 Mbps, Fiber Destekli, 4× Gigabit LAN Ports, WPA3, Oyun için İdeal Xbox/PS/Steam, Dual Band Gigabit Wi-Fi 6 Router : Amazon.com.tr: Bilgisayar
    https://www.amazon.com.tr/dp/B09NC4SSSQ?ref=cm_sw_r_mwn_dp_TTTM60QAF98S86ZKHMQ7&ref_=cm_sw_r_mwn_dp_TTTM60QAF98S86ZKHMQ7&social_share=cm_sw_r_mwn_dp_TTTM60QAF98S86ZKHMQ7&language=tr-TR

Bunlardan biri olabilir. Bende vmg3625-t50b var. Yazılım arayüzü aynıysa yandaki menüde Ağ Ayarı - > Geniş Bant kullanıcı adı-şifre-bağlantı bilgileriniz(VLAN ID değerleri) vardır (ETHWAN kısmında yazıyordur büyük ihtimal). Oradaki bilgileri yeni cihaza girerseniz çalışır.

Bende VDSL olduğu için bu tarz saçmalıklara henüz maruz kalmadım. Cihazı ver ama ilgilenme, üstüne bir de modem kirası al.

• Çok teşekkürler bu modellerden birini alacağım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.