Şimdi Ara

Fan temizliği sonrası sürekli kapanan laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
2.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş lar laptop umu komple söküp temizlik yaptım ardından toplayıp açtım klsvyeyi pek sağlıklı takamadim yerine :)
    Herneyse Windows gincellrmeri yapilandirilerken durmadan kapanıp açılıyor sebebi ne olabilir?

O kısmı geçtim belirli aralıklarla kapanıyor cihaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ouzz34 -- 4 Mart 2014; 0:30:22 >

• Muhtemelen anakart vs gibi hayati donanımlar kalvye ile bütünleşik olduğu için bir donanımı bozdunuz, belki işlemcinin bakır soğutucunun bir ayağını kırdınız.
    boşta iş yapmaz iken sıcaklığı ölçecek bir program ile sıcaklığını ölçebilir misiniz?
  • Şimdi tekrar açtım parçaların fotoğraf larini çekip koyucam belki gorunurde bişey vardır
  • Yeterli olurmu
  • Fan hararetli bi şekilde çalışıyor aniden duruyor sonra tekrar çalışıyor sonra kapanıyor pc

Bu arada güncelleştirme konusu halloldu tek sorun kapanması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ouzz34 -- 3 Mart 2014; 23:34:32 >
  • Ouzz34 O kullanıcısına yanıt
    kardeş o bakır parçayıda çıkardın mı?
  • vonaleee kullanıcısına yanıt
    Evet?
    fikir yürüteceğim net bilgi değildir daha önceden laptop sökmedim.daha doğrusu söktüm ama geri toplamak çalıştırmak nasip olmadı :D

o bakırın değdiği yerin altında termal macun kalıntıları falan var mıydı? yani eğer varsa ve sildiysen eskisine oranla laptop daha çok ısınır açılıp kapanmaların en büyük nedenide ısınmadır...tam olarak ekran kartı ve işlemci üzerindeki soğutucuları taktığına tekrar emin ol derim..

yanlışım varsa kusura bakmayın sadece kendimce yardımcı olmaya çalıştım ;)
  • Kardeşim macunu trmizledim tamam daha çabuk isinir farkındayım da bu kadar da olmaz ki yani 5 dk içinde ne kadar isinabilir ki? Ben birden fazla fan görmedim ayrıca tek fan vardı açtım trmizledim nszikce sonrada yerine taktım aynı şekilde eskiden isinirdi ksosnirdi eyvallah şimdi öyle değil fan eskisinden daha sesli çalışıyor idinmadsn kapanıyor sistem önce ekran karariyor sonra bi ses ve kapanıyor ısınma olduğu zaman çat diye gider bu öylede değil anlayamadım ben arkadaşlar yardimci olursa çok mutlu olucam zira kaç gündür coh tov kasamiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ouzz34

Kardeşim macunu trmizledim tamam daha çabuk isinir farkındayım da bu kadar da olmaz ki yani 5 dk içinde ne kadar isinabilir ki? Ben birden fazla fan görmedim ayrıca tek fan vardı açtım trmizledim nszikce sonrada yerine taktım aynı şekilde eskiden isinirdi ksosnirdi eyvallah şimdi öyle değil fan eskisinden daha sesli çalışıyor idinmadsn kapanıyor sistem önce ekran karariyor sonra bi ses ve kapanıyor ısınma olduğu zaman çat diye gider bu öylede değil anlayamadım ben arkadaşlar yardimci olursa çok mutlu olucam zira kaç gündür coh tov kasamiyorum :)
    Bence Macun Al o bakır bolumun altına Yenıden Macun cek Kendını korumaya aldıgından dolayı kapaıyordur macunu tekrar sür bi prblem kalmaz %90

• quote:

Orijinalden alıntı: Ok Ekber

Bence Macun Al o bakır bolumun altına Yenıden Macun cek Kendını korumaya aldıgından dolayı kapaıyordur macunu tekrar sür bi prblem kalmaz %90

Alıntıları Göster
    Macun olmadığı için büyük ihtimal ısınıp resetliyor. İşlemciyi sökme takma gibi bir işlem yaptıysan tekrar söküp bir kontrol et. Ama büyük ihtimal macun eksikliği.
  • Yok islemciyi sokmedim, yani macun olmadığı için 5 dakikada kapanabilirmi?
  • quote:

Yok islemciyi sokmedim, yani macun olmadığı için 5 dakikada kapanabilirmi?
    Bir defa böyle bir sorun gelmişti başımıza tam hatırlamıyorum ama sıcaklık sensörümü ne bozulmuştu

yada arkadaşların dediği gibi işlemci fan arasında boşluk vs. olabilir
  • Ben bu aksam macun suriyim bide öyle bakalım sensör arızası ni nasıl anlayabiliriz kardeşim?
  • Yok arkadaşlar macunladjm topladım açtım yine Windows güncelleştirme leri çıktı atladı onu açıldı 5 dk sonra kapandı tekrar açtım aygıt yada donanım sorunu ile ilgili si bi ekran çıktı iki seçenek var Windows kurtarmayi başlat falan filan tık secemeden yine aniden kapandı :@
  • Yahu yenı macun alıp acaba ısınıyormu sorularına yanıt arayana kadar bı ısı olcen program yukleyıp baksana ısısına , kapanmasının nedenı oysa oradan anlasılır , nıye sagına soluna bıseyler suruyon anlamadan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vahapcemil

Yahu yenı macun alıp acaba ısınıyormu sorularına yanıt arayana kadar bı ısı olcen program yukleyıp baksana ısısına , kapanmasının nedenı oysa oradan anlasılır , nıye sagına soluna bıseyler suruyon anlamadan :)

Ben ısınıyor mu acaba diye bişey sormadım kapanıyor dedim, sağolsun arkadaslarda isinmadan olabilir diye fikir yuruttuler bende bu ihtimal üstünde durdum macunu yeniledim 4 senelik macun du eskisi.
    Sorun hala devam ediyor ben ısınıyor demedim kardeşim ki ayrıca isindigi için olsa bile neden? Neden ısınıyor hersey tamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ouzz34 -- 5 Mart 2014; 17:12:30 >
  • Başlangıç kurtarmayla başladı actikdan 2 dk sonra sbid kapandı yine ve makine isininca kendini kapattığı zaman gelen ekran geldi tekrar açtığımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ouzz34 -- 6 Mart 2014; 21:19:17 >
  • quote:

Başlangıç kurtarmayla başladı actikdan 2 dk sonra sbid kapandı yine ve makine isininca kendini kapattığı zaman gelen ekran geldi tekrar açtığımda
    Merhabalar,
    Cihazının markası Toshiba mı ?

Laptopun ısınmadan dolayı kapanıyor, ekran görüntüsündeki yazıda yaklaşık olarak şöyle yazıyor
    "Soğutma delikleri tıkalı veya çalışma sıcaklığı özellikleri aşılmış ise aşırı ısınma olabilir. Sorun çözüldükten sonra nootebook pc'nin normal çalışmasına dönmesi gerekir." İşlemciye termal macun sürülse dahi soğutucu blok işlemcinin üzerin tam oturmamış ise (milimetrik bazda olsa dahi) ısınma yapar. Oğluma topladığım bilgisayarda buna benzer bir olay yaşamıştım, termal macunu yenileyip soğutucuyu yerine kendimce düzgün oturttuğum halde bilgisayar açılır açılmaz kapanıyordu, kısaca sonuçta soğutucuyu işlemciye sabitleyen vidalardan ikisini diğer ikisine göre (yarım tur kadar) daha fazla sıkmışım diğerlerini de sıkınca düzeldi.
    Sonuç olarak bence bilgisayarı tekrar söküp işlemcinin üzerindeki soğutucunun düzgün takılıp takılmadığını kontrol edin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.