Şimdi Ara

Fan Yerleşimi Hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle iyi günler... Biliyorum çok fazla başlık var benzer konularda ve hemen hemen hepsini okudum genellikle ön ve yan fan'ın içeri üflemesi arka fanın dışarı üflemesi gerekiyor okuduğum kadarıyla fakat kasaının altında ve üstündeki fanlar nasıl olmalı???

Almak istediğim kasa Zalman Z11 Plus Resmi de aşağıda...

Fan Yerleşimi Hakkında...

Ben alttaki fanın içeri üstteki fanında dışarı üflemesi gerektiğini düşünüyorum.Acaba yanılıyor muyum??

• Hocam fanların sayısına göre değişebilir en iyisi kendiniz test etmeniz ve en iyi seçeneği bulmanız.
  • Hayır yanılmıyorsun, ön ve aşağıdaki fanları içeri üst ve arkadakiler ise havayı dışarı sirküle etmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASiL35

Hayır yanılmıyorsun, ön ve aşağıdaki fanları içeri üst ve arkadakiler ise havayı dışarı sirküle etmeli.

evet arkadaş doğru söylemiş, arka ve üstte dışarı üfler yani havayı dışarı atar
  • önden ve yan pakaktaki fanlar içeri üfler. arka ve st fanlar egzos olarak kullanılır. fanların işlemci ve ekran kartının üstüne gelmesine özen göster daha çok verim alırsın. fan önerim bu

http://www.tekmarshop.com.tr/Products-12133-xigmatek-xlf-f1453-14-cm-4-beyaz-led-kasa-fani.html

harika bir fan soğutması ve sessizliği benim favorim olmasını sağladı. ben bunları kullanıyorum sende kullan.
  • Tesekkur ederim yorumlarınız için
  • Burayı da inceleyebilirsin;
    http://forum.donanimhaber.com/m_62713463/mpage_1/f_/key_//tm.htm#62713463

Bir de teorin her ne kadar doğru ve şu anda da geçerli olarak pek çok kişi tarafından kullanılsa da, üstteki fanların da içeri üflemesini sağlayarak kasa içinde overflow (aşırı sirkülasyon) yapan ve bu sayede daha iyi soğutma olduğunu iddia edenler var. denemek lazım..
  • alt, ön ve yan bölmelerdeki fanlar içeriye( dikkat ederseniz bunlar alt kısımlarda yer alır ve dışardan soğuk havayı kasanın içine alırlar ) arka ve üst fanlar da içerideki sıcak ve yükselmiş havayı dışarıya atmak için konumlandırılır..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.