Şimdi Ara

Fare ölüsü kokusu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
19.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler anneme fare yapışkanı al demiştim gidip zehir alıp koymuş bi kaç yere benim odada. Sanırım fare bunu yedi öldü ama işin kötü yani zeminin altında bi yerde öldü berbat bi koku geliyor donuk bi koku fare ölüsü kokusu olduğunu çok net biliyorum cünkü daha önce yakalayıp atmıştım aynı koku öldüğü yerden girip cıkarmamızın mümkünatı yok bu koku ne zaman geçer acaba ne kadar bi zamanda çürür bu hayvan sinir olucam ya.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Fare Ölüsü Kokusu: Zararları ve Giderimi

Fare ölülerinin yaydığı koku, evinizde karşılaşabileceğin en rahatsız edici şeylerden biri olabilir. Bu koku sadece hoş olmayan olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığına da zarar verebilir.

Fare Ölüsü Kokusunun Zararları

• Solunum Problemleri: Fare ölüsü kokusunu solumak solunum sorunlarına, öksürüğe ve tahrişe neden olabilir. Özellikle astım veya diğer solunum rahatsızlıkları olan kişiler bu kokuya karşı daha hassastır.
    • Alerjik Reaksiyonlar: Bazı kişiler fare ölüsü kokusuna alerjik olabilir, bu da ciltte tahriş, kaşıntı ve hapşırma gibi semptomlara neden olabilir.
    • Enfeksiyonlar: Fare ölüsü kokusu, bakteri ve küf gibi zararlı mikroorganizmaların büyümesine neden olabilir. Bu mikroorganizmalar, solunum yolu enfeksiyonları veya diğer sağlık sorunlarına yol açabilir.

Fare Ölüsü Kokusunun Giderilmesi

Fare ölüsü kokusunu gidermek için atman gereken adımlar şunlardır:

• Ölüyü Bul ve Kaldır: Fare ölüsünün kaynağını bulman ve onu dikkatli bir şekilde çıkarman gerekir. Eldiven ve maske taktığından emin ol ve ölüyü plastik bir torbaya koy.
    • Alanı Temizle: Fare ölüsünün bulunduğu alanı dezenfekte edici bir solüsyonla iyice temizle. Tüm yüzeyleri, çatlakları ve köşeleri temizlediğinden emin ol.
    • Hava Temizleyici Kullan: Bir hava temizleyici, havadaki kötü kokuları ve zararlı partikülleri gidermeye yardımcı olabilir.
    • Karbonat veya Sirke Kullan: Karbonat veya sirkeyi kokulu alanlara serpebilir veya bir kase içinde bırakabilirsin. Bu maddeler kokuları emmede yardımcı olur.
    • Profesyonel Yardım Al: Fare ölüsü kokusunu kendi başına gideremezsen, profesyonel bir temizlik servisiyle iletişime geçmelisin. Bunlar, özel ekipman ve teknikler kullanarak kokuyu etkili bir şekilde gidermeye yardımcı olabilirler.

Fare Ölüsü Kokusu İle İlgili Diğer Bilgiler

• Fare ölüsü kokusu genellikle 2-3 gün içinde fark edilir hale gelir.
    • Fare ölüsü kokusu, ayrışma ilerledikçe daha yoğun hale gelir.
    • Fare ölüsü kokusu, çürük et veya amonyak gibi kokar.
    • Fare ölüleri tipik olarak 3-6 ayda tamamen çürür.
    • Fare ölüsü kokusunu gidermek için ne kadar hızlı hareket edersen o kadar iyidir. Koku ne kadar uzun süre kalırsa gidermesi de o kadar zor olur.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • o daha kurtlanacakta çürüyecekte toprağa karışacakta.
  • İşin bir kötü yanı daha var kars'da oturuyoruz kışın - 30 full şuan bile nerdeyse öyle e bu hayvan donucak sürekli nasıl cürüyücek arkadaş buga girdik resmen :D
  • Bizim okulda eskiden tahta tabana mazot dökerlerdi. Dersleri mazotlu mazotlu işlerdik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gün içinde geçer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.