Şimdi Ara

FAT32 mi NTFS mi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
4.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • fat 32 ile disk birleştiricisini çalıştırın sonra bir de ntsf ile hangisi daha hızlı bitiyor bakalım. ntsf daha hızlı.
  • quote:

fat32 dosya sisteminide windowsun convert aracıyla yada 3. parti bi yazılımla NTFS te çevirmeniz mümkündür.

dos altında "CONVERT sürücüadı: /FS: NTFS" yazmanız yeterlidir.ama ben bu convert işlemleri için kullanımı çok kolay olan Partition Magic programını öneriyorum.
    bu işlemi yaptığımızda dsikteki veriler siliniyormu yoksa aynımı kalıyor?
  • yok öyle bişey
  • dostlar bu ne biçim konu.fat mı daha iyi ntfs mi?Böyle konu mu olur.Fat32 eski,Ntfs yeni çıkarılmış bi sistem.Hdd yüksek kapisiteli ise NTFS kullanırsın.Düşükse fat.
  • c: ntfs
    d: fat32

olabilir.
  • Kesinlikle NTFS derim.Daha güvenli,hızlı,ayırma birimleri olarak daha iyi zaten bir kac yıla kadar microsft programlarının bir coğu NTFS isteyecek.

Server bazındaki uygulamalarun coğu zaten şimdiden NTFS formatlı partition istemekte.Ayrıca XP kullanacaksan NTFS daha iyi olacaktır.

Kolay Gelsin!

• quote:

Orjinalden alıntı: colossol

ntfs yapıcaksan dos olayını unut abicim.. format atarken bile başına bela.. ntfs nin ev kullanıcılarına önemli bir yararı yok..sadece boyle buyuk server makinalarında veya ana bilgisayarlarda cok etkili oluyor fat32 ye gore sana bir yararı performansı olamaz... fat32 kur eger bi eksiklik gorursen ntfs e gecersin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ---Ali---

Bence de NTFS...XP'de NTFS kullanılır,dahası yok abicim!!!

XP = NTFS
    98 KULLANIYORSAN SEN BİLİRSİN
    UZATMANIN ANLAMI YOK 2+2=4
  • dos kullanabilmek için fat32. ama ntfs-dos diye bir program var adı üzerinde ntfs üzerinde çalışılıyor. sanırım active partition recovery gibi baba bir programı yapan firma yapmıştı ntfs-dos'u da.
    ıcığını cıcığını, dos altında kullanımını bileceksen ntfs olur, yoksa ntfs yarı yolda bırakabilir
    yakında winfs mi ne geliyormuş zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: tek

bence fat32 yap bende ntfs yapmıstım tanıdığım bilgisayarcı onu fat32 yap demişti cunku bizim kullandıgımz dosya türleri fat32 yi desktekliyomus

seni yemiş o ntfs xp ile daha iyidir.ve bunu herkes bilir ama ben dos ile ilgili bişey bilmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.