Şimdi Ara

Fenerbahçe'nin Yeni Avukatı: Jean Louis Dupont

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
9.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fenerbahçe Bosman'ın avukatı Dupont ile anlaştı

Fenerbahçe, UEFA ve TFF’ye karşı CAS’ta açacağı davada Avrupa futbolunu yeniden yapılandıran Bosman kanununun mimarı Jean Louis Dupont ile çalışacak. Ünlü spor avukatının savunmasını haksızlık üzerine kuracağı bildirildi. Fenerbahçeli yöneticilere, “Bu sezon Şampiyonlar Ligi’ni oynatmam” diyerek güvence veren Dupont’un ilk temas kurduğu takımın ise Belçika şampiyonu Genkh olduğu bildirildi. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nden atılıp, yerine Trabzonspor’un alınmasının hem hukuka hem de UEFA’nın kendi yasalarına karşı olduğunu belirten Dupont’un, Genkh’in yanı sıra, Fenerbahçe’nin turnuva dışına atılmasıyla zarara uğrayan takımlarla da temas kuracağı ortaya çıktı.

Çok şikayetçi takım var

Dupont’un Türkiye’den Bursaspor, Gaziantepspor ve Kayserispor ile birlikte, Beyaz Rusya’dan Gomel, Polonya’dan Legia, İspanyol Bilbao ve Portekiz’in Benfica takımlarıyla temas kuracağı bildirildi. Dupont, Kayserispor’u ortaya çıkan son durum nedeniyle UEFA Avrupa Ligi’ni katılamadığı için, Gaziantepspor’u UEFA Avrupa Ligi’nde birden fazla maç oynadığı için, Bursaspor’u ise Şampiyonlar Ligi’nde değil de UEFA Avrupa Ligi’nde oynamak zorunda bırakıldığı için CAS’a dava açmaya davet edecek.

‘Yüzde 100 kazanırım’

Açacağı davayı kazanma ihtimalini yüzde 100 gören Belçikalı avukatın, “Suçluluğu kanıtlanmamış bir kurum var. Buna rağmen ceza verildi. TFF büyük hata yaptı” diye konuştu. Fenerbahçe’nin TFF’ye 40 milyon Euro maddi, 60 milyon Euro da manevi olmak üzere toplam 100 milyon Euro’luk dava açacağı da gelen haberler arasında.

Alternatif lig faktörü

Dupont’un Fenerbahçe davasını kabul etmesindeki en önemli noktalardan birisinin de Şampiyonlar Ligine karşı alternatif bir organizasyon kurmayı planlayan Avrupa devlerinden de destek bulacağını tahmin etmesi. Real Madrid, Barcelona ve Milan’ın başını çektiği bu organizasyon, UEFA’nın pek çok kararını beğenmiyor ve Şampiyonlar Ligi’ne alternatif bir lig kurmak istiyor. Dupont, Bosman yasasında olduğu gibi dünya futbolunu kökten değiştirecek bir yasaya daha imza atmak için davayı milat olarak görüyor.

F.Bahçe’ye garanti verdi

Dupont’un, Sarı-Lacivertli yöneticilere, “Ben bu Şampiyonlar Ligi’ni oynatmam” diye teminat verdiği bile konuşulan konular arasında. Dupont geçen sezon son olarak Mourinho’yu savunmuştu.

Kaynak 12numara.org

Hadi bakalım el mi yaman, bey mi?

• Fitil fitil burunlarından getireceğiz, bunu bize yaşatanlar hesabını ödeyecek!
  • Oha yalnız acayip umutlandım. Şampiyonlar Ligini Oynatmam ne demektir ya. Hadi inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Fitil fitil burunlarından getireceğiz, bunu bize yaşatanlar hesabını ödeyecek!
    100M€ alsak çok temiz olur...
  • Çok sevindim lan yüzüm güldü. Bu adamı daha önceden duymuştum çünkü.
  • quote:

Fitil fitil burunlarından getireceğiz, bunu bize yaşatanlar hesabını ödeyecek!
    Şimdi Onlar Düşünsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ALA-

Çok sevindim lan yüzüm güldü. Bu adamı daha önceden duymuştum çünkü.

hoca sen beni güldürdün Allah ta seni güldürsün ya.

inş. haber doğrudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ala

chemedya Ahmet Ercanlar
    Dupont, Bosman davasının ve Mourinho'nun avukatı. Artık Fenerbahçe'nin avukatı olacak. İlk sözü CL'yi oynatmam bu sene...
  • quote:

çok iddialı konuşmuş bakalım ne olacak
  • quote:

chemedya Ahmet Ercanlar
    Dupont, Bosman davasının ve Mourinho'nun avukatı. Artık Fenerbahçe'nin avukatı olacak. İlk sözü CL'yi oynatmam bu sene...

Alıntıları Göster
    Kaynaklar sağlam arkadaşlar..
    Guiza gitti, Dupont geldi.. artık üşümuyoruz..
  • Kaynakta Fotospor gerçi

link
  • quote:

güzel haber..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trecc11

güzel haber..

Alıntıları Göster
    resmi açıklama olmadan inanmamak lazım
  • quote:

güzel haber..

Alıntıları Göster
    AYemeniciler Alper Yemeniciler
    Fenerbahce Uefa'ya acacagi dava icin Bosman kuralinin hayata gecirilmesi ile adini duyuran avukat Jean Louis Dupont ile anlasti.

Dupont'un "goreceksiniz bu sezon sampiyonlar ligini oynatmayacagim" iddiasinda bulundugu soyleniyor.

chemedya Ahmet Ercanlar
    Dupond haberi doğru arkadaşlar.
  • quote:

güzel haber..

Alıntıları Göster
    Kaynak çok sağlam uefa şimdi yandı.
  • Bekle bizi UEFA geliyoruz :))))
  • quote:

Fenerbahce Uefa'ya acacagi dava icin Bosman kuralinin hayata gecirilmesi ile adini duyuran avukat Jean Louis Dupont ile anlasti.

Dupont'un "goreceksiniz bu sezon sampiyonlar ligini oynatmayacagim" iddiasinda bulundugu soyleniyor.

chemedya Ahmet Ercanlar
    Dupond haberi doğru arkadaşlar.

Alıntıları Göster
    Umut verdi inşallah hayal kırıklığına uğramayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyrazed

Kaynak çok sağlam uefa şimdi yandı.

Alıntıları Göster
    chemedya Ahmet Ercanlar
    Başkan bugün dünyanın en ünlü avukatları ile anlaşma yapılmasını istedi. Biri de bu...Başka avukatlar da olacak...
  • quote:

chemedya Ahmet Ercanlar
    Başkan bugün dünyanın en ünlü avukatları ile anlaşma yapılmasını istedi. Biri de bu...Başka avukatlar da olacak...

Alıntıları Göster
    yalnız bu adama başarabilirse böyle birşeyi omuzlarda taşınır
  • quote:

chemedya Ahmet Ercanlar

Alıntıları Göster
    Avukatımız hakkında kısa bir bio geçelim: Dupont

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.