Şimdi Ara

Feragatname ne işe yarar noterlik bilgisi gerekebilir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaptığım feraferagatname ile aracın satışını kendi adıma veya başkasına verebilirmiyim veremezmiyim neden?

Bundan bir kaç yıl önce amcam yardım param kesiliyor diye beni arayıp hissederı oldugu rahmetli nenemden kalma özürlü aracından feragat ettiğini belirten bir noterlik belgesi alalim dedi
    Aracı ben alıp kullandığım için masraflar bana ait olmakla beraber eskimiş (noter kabul etmeyince) kimliğinide değistirmek zorunda kaldim. Kimlik değıstirmeye gidince fotoğrafınıda cektirdim foto olmayınca..
    Neyse feragatnameyi aldık.
    Şimdi ise aracın süresi (5 yıl) doldu satısı için gelip imza atmasını istediğimizde imza atmak istemediğini söylüyor.

Noter evrağında tam olarak şu ifadeler olduğuna göre satışına veya devrine izin verilirmi/verilmezmi neden?

- - - - - -Feragatname - - - - - - - - -

Sahibi ve hissedarı bulunduğum ..... plaka sayılı .....
    marka 2015 model araç üzerindeki miras hak ve hissemintamamından diger mirasçılardan .... tc kimlik nolu......isimli kişi lehine feragat ettiğimi,lehine feragat ettiğim .....isimli kisinin niteliklerini belirttiğim aracı ilgili trafik tescil kuruluşunda kendi adına kayıt ve tescil ettirmesine muvakatimin bulunduğunu ,aracı tescil ettiğimi ,arac ile ilgili olarak doğacak her türlü cezai ve hukuki sorumluluklar ile vergi sorumluluğunun lehine feragat edilene ait olacağını kabul ve beyan ederim.
    ......
    imza:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.