Şimdi Ara

Ferroli için modülasyonlu termostad?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Değerli arkadaşlarım ve ustalarım.Öncelikle herkese hayırlı günler.Ben de Fbu güzel forum ailesine katıldım.
    Evimde 2 aylık Ferroli domiproject F24d (altındaki etikette yazıyor) marka kombi var.Evim altta ısıtma yaklaşık 120 metrekare tam yalıtımlı.Bu kombim modülasyonlu mudur? ve modülasyonlu oda termostadı kullanabilir miyim?

Şu linkteki termostadı buldum başka önerebileceğiniz ,forum üyelerimizin satışını yaptuğı uygun termostadlarda olabilir. Yardımcı olan olamayan herkese çok teşekkür ederim.Herkese hayırlı günler.

www.odatermostati.org
    ferroli oda termostatı - ferroli kablosuz oda termostatı
    http://www.odatermostati.org/ferroli-oda-termostati.html

T87 modelini düşünüyorum.

• merhaba cihazınız opentherm iletişim protokolünü destekler yani oda sıcaklığına göre modülasyon yapar

Honeywell T87 her ne kadar ferroli kombilere uyumlu görünse ve ürün gamında yer alsa da,bu oda termostatı tam anlamıyla oda sıcaklığına göre modülasyon yaptıramıyor geçmiş yıllarda bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar oldu

en uyumlu oda kumandası romeo modülasyonlu oda kumandasıdır.romeo mod. oda kumandasını evin ortasında bir yere monte ettirirseniz,kombiye en yakın birkaç radyatöre termostatik vanalar taktırmakta fayda var.kombinize daha az yük biner

modülasyonlu oda kumandasını asla kombiye yakın bir alana monte ettirmeyin.kombiye daha uzak bir noktada evin genel derecesini yansıtabilecek bir alan seçin

ilave tasarruf için kombiye en yakın radyatörlere trv vanalar takılabilir
  • Ustam öncelikle çok teşekkür ederim.Romeo siparişi vereceğim.Evim alttan ısıtma.Bunun için galiba dediğiniz vanaları taktıramıyorum ya da taktırmalımıyım?Ustam sormak istediğim 1-2 şey daha var müsadenizle.

1)Aşağıdaki mühendislik harikası resmime göre :o) termostadı nereye koymalıyım.Eger balkon ile salonun birlerştiği yer olursa kablolu alacağım, bunların haricinde kablosuz daha uygun duracak gibi.

2)Boş olarak gösterdiğim odayı kullanmıyorum , kollektörden vanasını kıssam ekonomik olur mu?

3)kablosuz termostad kablolu kadar hassas olabilir mi?Siz çizimime göre termostad için nereyi tavsiye edersiniz ?

Not: Gördüğünüz gibi salonum bir odam ve mutfağım birleşik sayılır, yaşam alanımız ise salon.

Çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

• pashcat P kullanıcısına yanıt
    kablosuz romeo modülasyonlu oda kumandası almayın
    kablolu romeo alın,kablosuz oda kumandalarında büyük sorun yaşanıyor.termostat ile kombi arasında sorun yaşanıyor,koridora kadar kablo çektirebilirseniz iyi olur aksi halde kablosuz oda kumandalarında sorun yaşarsınız

• Çok teşekkür ederim.Hayırlı geceler dilerim.
  • merhaba
    Ferroli domiproject F24d kombiye, Siemens Rev24 oda termostatı taksak olur mu?
    Modülasyonlu kendi marka (Romes) cihazı mı takmalıyız? Romeo sihazın hassasiyet aralığı kaç derece? Malum Siemens 0,1 hassasiyetle çalışma yapabiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikula -- 30 Kasım 2014; 23:43:17 >
  • ikula İ kullanıcısına yanıt
    evet olur
    ama ben ferroli romeo modülasyonlu oda termostatı öneririm (kablolu)
    domiproject, opentherm iletişim protokolünü destekliyor cihaz oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor romeo bağlarsanız cihaz bu özellikle çalışır
    ayrıca ferroli dış hava sensörü de takarsanız dışardaki sıcaklığı oda termostatından görüp cihaz dış hava koşullarına göre çalışır
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    ferroli domicondens modülasyonlu olmayan on off oda termostatı takabilir miyiz ?
  • hassin kullanıcısına yanıt
    Evet takılabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arakadaşlar daikin tam yogusmali kombi aldim.ancak kablosuz oda teemostadi henuz yokmus.elimde ferroli kablosuz oda termostadi var.daikin kombiyle uyumlu olurmu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.