Şimdi Ara

FİESTA ALMADAN İNCELEYİN dava açtım kazandım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
92
Cevap
5
Favori
45.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş tebrik ediyorum, 2012 yılında, 2009 model fiesta titanyum 195/45/16 jant ve lastik sorunu için bende dava açtım. ay başında keşif var makine mühendisi ne yazacak bilmiyom. umarım kazanırız da forda ders olur..
  • sonuçları takip edeceğiz. lütfen paylaşırmısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: misterminded

kardeş tebrik ediyorum, 2012 yılında, 2009 model fiesta titanyum 195/45/16 jant ve lastik sorunu için bende dava açtım. ay başında keşif var makine mühendisi ne yazacak bilmiyom. umarım kazanırız da forda ders olur..

arayın hakkınızı valla
    bi arkdaş daha bana ulaştı dava dilekçesini bu gün gönderecem oda dava açmış benimkindeki gibi direksiyon problemi varmış
    sizde bilirkişi sonucunu paylaşın lütfen
    hakkımızı arıyalım ben reklam yapa yapa arıyorum valla
  • Tebrikler hocam davanızı kazanmanız zaten aşikar.

Benimde şirketimde 2 adet fiesta var 2007 ve 2008.İkisindede bagajdan su alma , cam düşmesi (2 şer kez) , içeriye ses alması gibi kronik sorunlar var.

Yalnız katılmadığım tek konu yakıt.. Gerçekten yakıtları çok iyi.Geçen hafta 2012 dizel fiesta kiraladım ve yakıtını hesapladığımda şehirlerarası 19 kuruş yaktı araç.Yani motor ve yol tutuş harici kesinlikle kötü araçlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Woopie

Tebrikler hocam davanızı kazanmanız zaten aşikar.

Benimde şirketimde 2 adet fiesta var 2007 ve 2008.İkisindede bagajdan su alma , cam düşmesi (2 şer kez) , içeriye ses alması gibi kronik sorunlar var.

Yalnız katılmadığım tek konu yakıt.. Gerçekten yakıtları çok iyi.Geçen hafta 2012 dizel fiesta kiraladım ve yakıtını hesapladığımda şehirlerarası 19 kuruş yaktı araç.Yani motor ve yol tutuş harici kesinlikle kötü araçlar.

bendeki araç benzinliydi o yüzden dizeli bilmiyorum ama dizel arkdaşta var o şikayetçi
  • arkadaşlar tekrar merhabalar, mahkememiz hakimi malum yaz donemi oldugu için 15 gün izine ayrılmış:)) yerine asliye hukuk hakimesini vermişler keşif günü arabayı adliye onune cektim. makine mühendisi beklerken kimya mühendisi geldi:) yaklaşık iki haftadır dosyayı inceleme sorun ve sorunları anlamaya calışıyor. az kaldı raporunu yazmasına.

ama şimdi bir konu var; firen anında araç agırlık merkezinin öne kayması ve bütün yükün ön iki tekere binmesi ve lastik yaanagının bunu absorbe edemediği ile ilgili matematiksel hesaplamalara kaynakları ile ihtiyacım var. bilgisi veya önerisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim.
  • misterminded M kullanıcısına yanıt
    valla işin zor ama neden klimya müh. gelmiş ya garip
  • ama kazanırsın bu arabnın aynasına dava açsan kazanırsın valla dikiz aynası düşmüştü bi ara
  • sanırsam lastiğin yapısı itibari ile kimyasal bir karışım olması hasebiyle:)
  • şikayet var com da çok kişi direksiyon probleminden bahsetmiş ,bende dahil ama hala çözümü yok ,rezillik
  • Merhaba,
    Bende de 2011 Fiesta Titanium X var ve benimkinde de durağan halde direksiyonu çevirince tak tuk sesler geliyor direksiyondan. Çakıllı ya da hafif bozuk yolda giderken direksiyon yine ses yapıyor. Ayrıca 70-80 km/saat hızın üzerinde giderken orta ya da üzeri şiddette frenleme yapınca direksiyonda ciddi şekilde titreme oluyor.
    Bu durumlar karşısında ben de hukuki yollara başvurmak isterim esasında ama aracı 2.el olarak aldığımdan aracın geçmişini bilmiyorum ve 5'er bin liralık iki adet kazası var; bunlar çekinmeme sebep oluyor.
  • Bu tıkırtılar cızırtılar gerçekten can sıkıcı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba.. LÜTFEN OKUYUNNNNN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SIKILMAYIN

2012 model my fiesta otm. aracım 10000 km de iken yokuşlarda devir yükselirken vites gçişlerinde içerideki kişiyi korkutacak şekilde VURUNTU yapıyordu,

Servise gittim şanzıman yağına baktılar vs. daha snra teste çıktık ustayla birlikte yüksek devirde kullandık yokuş çıktık herhangi bir arıza zuhur etmedi, daha sonra usta abi sen tatiline çık aynı vuruntu tekrar yaparsa gelirsin şanzımanı açar içine bakarız dendi, aynı gün arabayı servisten çıkardım, ve ege tatiline çıktık, selçuk meryem ana evine çıkarken ( bilen bilir meryem ana evi tepededir) araç aynı vuruntuyu tekrar yaptı ve içerideki bizleri bile korkuttu bu arızayı yaptığında servisten çıktıktan sonra 950 km geçmişti araç 950 km sonra arıza yaptı,aracı servise götürdüm tekrar ve bir daha da alamadım, 01 temmuz 2013 tarihinde aracımı verdim ilk etapta ileri vites kavrama dişlisinde bir arıza olduğu söylendi ve gerekli parça sipariş edildi ve dğiştirildi, şanzıman tekrar toplandı ve araç teste hazır hale getirildi test günü beni aradılar, bende hazır olur umuduyla yola çıktım servise yaklaştığımda servis müd. beni aradı ve 1 saatlik test sonucunda servise dönerken araç yine arıza yaptığı söylendi, ben sıfır şanzıman talep ettim, servis ford otosana talebimi söyledi ama ford otosan kabul etmedi,otosan şanzımanı söküp başka bir yerdeki servise yollamaalrını söyledi keşke söylemez olsaydı, şanzımanın gittiği bayi servisini aradım şanzıman gelmeden kit siparişi vericeğini söylediler, çok yoğun olduklarını türkiyenin heryerin de focus ve fiesta şanzımanları yağdığını söyledi onun söylemesine göre biraz erteleme olsada 10 gün içinde çıkar umudu taşıdım fakat hiçbir cevap gelmedi, aracımın olduğu serviside kaale almadılar, müşteri olarak ford otosan yetkililerinle bile görüşemedim, ne söylerseniz müşteri temsilcisine o sizi dinliyor siz onu başka yetkili yok,, nezaman koç holding otomtv grup başkan sekreterinle görüştüm, ozman bana geri dönüş yaptılar, sekreterin bana söylediğine bakarmısınız ( size ikame araç vermişler, arıza da uzun sürecek daha ne istiyorsunuz dedi ) neyse ben terbiyemi bozmadım gerkeli laf yapıtırmasını yaptım, bana geri dönen yetkilide aracınızın arızası uzun sürmüş daha kısa sürmesi gerkirdi ben ilgilenicem beyefendi 15000 bakım bizim size hediyemiz olsun dedi ( saçmaladı yani ) o da geri dönüş yapmadı, ne zaman 9 - 10 gün aramadım kimseyi onlarda dönmedi 30 iş gün dolmasın 3 gün vardı şanzımanın olduğu servisi aradım aracınızın şanzımanını yeni bitirdik bazı parçalrda aşınma olduğu söylendi baya bir parça değiştirmişler, aracımı götürdğüm srvise güya 7000 liralık fatura çıkarmışlar... şanzımanı kargoyla yollamışlar 30 iş gününe 1 gün kala servise şanzman geliyor montaj işlemini yapıyorlar bende c.tesi günü yani 30 iş günün dolduğu gün servise arabayı alma niyetiyle gittim, tetse çıktık daha 5 km olmadan aynı vuruntuyu yaptı ve başımdan aşağı kaynar sular döküldü,
    servise geldik bayinin sahibi geldi araba bu şekilde gitmezmi diye ustaya sordu o da kafasını sallayarak yani arızalı araç dedi gitmez gibi yani usta müşteriye bu şekilde arç verilmez diyo bayi sahibi aracı o halde verme niyetinde,, ama ben almadım bunda sonra ki süreçle de ilgilenmiceğimi söyledim,, bana gerikrse fabrikaya gider yeni şanzıman alırız dediler, 2 ve ya 3 iş günü içerisinde teslim ederiz dediler,, neyse ben o gün çıktım ve pazartesi günü noter aracılığıyla ihtarname çektim, o gün beni aradılar işte beyefendi fabrikadan mühendilerimiz geldi şanzımanın yağı diğer yerde yeniden konulduu için kabarcık yapmıştır havasını aldık gibi saçma sapan bir şey söyledi, ve aracınızı 1 saat test ettik herhengi bir arıza zuhur etmedi dedi bende madem aracın şanzımanında bukadar basit bir arıza vardı neden beni 30 gün beklettini dedim , neyse yazılı güvence falan teklif ettiler kabul etmedim hukuksal yollara başvurcağımı ve noter kanalıyla ihtarname yollladığımı söyledim, daha sonra genel müdürlükten aradılar bana hem araba hemde belli miktarda para teklif ettiler (miktar belli değil) ben kabul etmedim sizde araç istemiyorum ben araca verdiğim parayı istiyorum dedim. ve bir daha geri dönüş olmadı bende bir avukata verdim 10 gün içinde dava günü belli olucak... sizede bu süreçde bilgi vericem...

• yukarda kal konu
  • Hocam durum nedir ? Dava açıldı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meyece -- 17 Ocak 2014; 17:09:03 >
  • Tebrik ederim arkadaşı bizde zamanında aldığımız sıfır araçta sorun yaşadık ve dava açtık kazandık. Arabayı iade ettik ve tüm masrafları faizi ile geri aldık. Kurtulduk.

http://forum.donanimhaber.com/m_60596151/f_//tm.htm#60596151

Buradan okuyabilirsiniz.
  • akaryawuz A kullanıcısına yanıt
    Hocam dava ne oldu buraya yazarsanız seviniriz. Geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese slm ben de 27/11/2013 günü 1.5 tdci titanyum x fiestayı sıfır aldım. aldığımdan bu yana araçla ilgili iki problem var bunlardan birisi yağmur sensörü bir defaya mahsus çalışıyor yağmur devam ederken çalışmıyor. birde aracımın yokuş kalkış desteği özelliği var fakat bunu bi kaç kez denedim olmadı. davayı açmadan önce ford bayisine yazılı olarak aracın yenisiyle değiştirilmesi başvuru süreci nasıl işliyor bunun prosedürü nasıldır bu konuda fikir verebilir misiniz.
  • yokuş kalkış desteği ve yağmur sensörü için önce servise başvurup aynı sorunları servise not ettirip 4-5 servisten sonra düzelmeyincede ihtar çekmeniz gerekir
  • SEVGİLİ ARKADAŞLAR, ÖNCELİKLE ÖZÜR DİLERİM SİZDEN, BİRAZ GEC BİLGİ VERDİGİM İCİN, ARKADASLAR İST 7.TÜKETİCİ MHK. 16 EKİM 2014 İLK DURUSMA GÜNÜ VERDİLER.. YANİ BEN MAHKEMEYE BASVURDUKTAN 1 SENE SONRAYA,GULERMİSİN AGLARMİSİN ARABANİN DURUMUNA Mİ YOKSA MHK NİN BU KADAR UZUN TARİHE GUN VERMSİNE UZULEYİM.. :)) HAKKİMİZDA HAYİRLİSİ BU YOLUN SONUNA KADAR DEVAM EDİCEM..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.