Şimdi Ara

FİESTA ALMADAN İNCELEYİN dava açtım kazandım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
5
Favori
45.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SEVGİLİ ARKADAŞLAR, ÖNCELİKLE ÖZÜR DİLERİM SİZDEN, BİRAZ GEC BİLGİ VERDİGİM İCİN, ARKADASLAR İST 7.TÜKETİCİ MHK. 16 EKİM 2014 İLK DURUSMA GÜNÜ VERDİLER.. YANİ BEN MAHKEMEYE BASVURDUKTAN 1 SENE SONRAYA,GULERMİSİN AGLARMİSİN ARABANİN DURUMUNA Mİ YOKSA MHK NİN BU KADAR UZUN TARİHE GUN VERMSİNE UZULEYİM.. :)) HAKKİMİZDA HAYİRLİSİ BU YOLUN SONUNA KADAR DEVAM EDİCEM..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akaryawuz

SEVGİLİ ARKADAŞLAR, ÖNCELİKLE ÖZÜR DİLERİM SİZDEN, BİRAZ GEC BİLGİ VERDİGİM İCİN, ARKADASLAR İST 7.TÜKETİCİ MHK. 16 EKİM 2014 İLK DURUSMA GÜNÜ VERDİLER.. YANİ BEN MAHKEMEYE BASVURDUKTAN 1 SENE SONRAYA,GULERMİSİN AGLARMİSİN ARABANİN DURUMUNA Mİ YOKSA MHK NİN BU KADAR UZUN TARİHE GUN VERMSİNE UZULEYİM.. :)) HAKKİMİZDA HAYİRLİSİ BU YOLUN SONUNA KADAR DEVAM EDİCEM.. 

bilir kişili duruşma yapılabiliyor öyle olursa hemen sonuçlanır dava
  • Arkadaşlar 15 ocakta 2013 benzinli 1.2 trend fiesta aldık sıfır km olarak annem kullanıyor bende arada sırada alıyorum aracı.Araç 100 km de 10 litre yakıt gösteriyor bu rakam 2.0 laguna kullanan bana biraz fazla geliyor artı araba şu anda 2.200 km civarında fakat yaklaşık 1000 km dir gerek 1. vites gerek geriye ilk kalkışlarda bir hırıltı var ve uzaktan annem parkederken bile duyabiliyorum sanki manifold da bir sıkıntı ya da egsozda bi çatlak olabilir gibime geliyor sorunu yaşayan ya da yazan varmı konularda geriye çok gidemedim.Servise götürmeden bir araştırayım istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanchez44

quote:

SEVGİLİ ARKADAŞLAR, ÖNCELİKLE ÖZÜR DİLERİM SİZDEN, BİRAZ GEC BİLGİ VERDİGİM İCİN, ARKADASLAR İST 7.TÜKETİCİ MHK. 16 EKİM 2014 İLK DURUSMA GÜNÜ VERDİLER.. YANİ BEN MAHKEMEYE BASVURDUKTAN 1 SENE SONRAYA,GULERMİSİN AGLARMİSİN ARABANİN DURUMUNA Mİ YOKSA MHK NİN BU KADAR UZUN TARİHE GUN VERMSİNE UZULEYİM.. :)) HAKKİMİZDA HAYİRLİSİ BU YOLUN SONUNA KADAR DEVAM EDİCEM.. 

İnşallah bakalim bekliorum 3 ay kaldi.. ben aracin sifir.bedelini istedim..

• quote:

quote:

quote:

Hocam tüm mesajları gururla okudum tebrik ediyorum sizin gibileri hakkımızı aramaz isek defolu gömlek giyer gibi dışarda gezmiş oluyoruz aslında. Hele hele Türkiye'de arabalara verilen paralar göz önüne alınırsa feci durum. Takip edeceğim bu konuyu inşallah alırsınız yenisini arabanın.

• valla iki sayfayı da tek tek msg ları okudum,içim bayıldı yaw

ülen ne Fiesta imiş bu meret! bir de bu meretler 50/60 kağıt!! gerçi hangi arabayı alsan 50 kağıttan başlıyor
    şu sıralar araba arıyorum,bir kaç gündür 2.el fiyatlarına bakıyorum,yaw bu rakamlar şaka gibi

Fiesta yine listem de idi,ama zaten hiç gönlüm de yoktu laf aramız da;KOÇ un hiç bir şeyini tercih etmem bu arada
    bütçem de kısıtlı olduğu(olmasa bile böyle absürt rakamlara zaten çıkmam!) ülen hanhi markayı incelesem
    acaip sorunlar yumağı adeta! üstelik milletin çoğu da sıfır arabalardan bahsediyor,hani 5/10/20 yıllık arabalar olsa
    amenna diyeceğim ama nerdeeee

Bu ara da hala birileri inatla ve sıkılmadan FORD a laf ettirmez veya kendisi bunu kullanıyordur,diğerlerine verir odunu!
    FORD-FAN lar çok var

Ben asıl DAVA açan arkadaşları tebrik ediyorum,hem sabırlarından hem de işi oluruna bırakmadan,bu "çakallara" hadlerini
    bildirdikleri için! millet olarak her bir şeyi anın da kabul ediyoruz,müthiş bir tevekkül için de!

ülen sankim kaderimizmiş gibi davranıyoruz her ne satın alsak! parayı veren biz,sıkıntıyı çeken yine biz,elin çakal üreticisi ise
    dünyanın bilmem kaçıncı şirketiymiş! birileri de gelir hala bu çakalları adma yerine koyup bir de hiç çekinmeden FAN lık
    yaparlar!

Sonuç olarak herles bu DAVA açan kişiler gibi davransa bu çakallar da adam olur ve yola gelirler,gerçi arabalar laf aramız da ""boktan"" beyler
    malzemeler kalitesiz,işçilik dandik,kalite kontrol ise eksik ve baştan sağma zihniyet çakallık üzerine zaten! Servisler bir alem
    kısaca her şey bombok! hani 3/5 kağıt olsa amenna yukarı da yazdım 50 kağıttan başlıyor arabalar! bişr de herifler kendilerini öyle bir bok
    sanıyorlarki malı satarken sankim dünyanın bilmem ne harikası arabası yaratmışlar

Araba işinde dikkatinizi çekerim müthiş bir rant ve yalnış-yalan v.s yönlendirmeler vardır!(Forumlar da bir alay bu çakalların fake elemanları vardır
    GAZ veren adiler!!) aslında biraz bilinç ve birlik olsa ve bu DAVA lar ciddi sayı da artsa,bu sorunlar böyle yaşanmayacaktır kesinlikle!
    Medya zaten adi,böyle işlere hiç bulaşmazlar(kamupoyu bilinci bizde hep kapalı olmalıdır!!)

Hadi kazasız sürüşler herkese ama ben şimdi ne alacağım yaw elim de 25/30 kağıt çıkma yapacağım rakam var;daha fazlasını vermem
    ülen hangi başlığı marka bazında okusam hep sorun hep sorun hep sorun var! arabamı sattığıma bile pişman oldum,onca yıllık eski arabam da
    bu sorunların neredeyse hiç birisini yaşamadım ben

++

• önerim herkese iyi garanti belgesini iyi incceleyin servise hangi sorundan dolayı arabayı götürüyorsanız o sorunu ,problemi servis kağıdına yazdırın ,direksiyon arzasıyla girip ayna diye yazılan var ford ta kısacası enayilik var dava sonucunu beklemek var siz düşünün
  • Vallahi bravo sizlere arkadaşlar. Türkiye gibi bi yerde bu kadar uğraşıp iyi sonuçlar elde etmişsiniz. Sıfır araç alanların yüzde on'u sizler gibi olsa bu ülkede çakallara meydan kalmaz işini adamakıllı yaparlar.

Ayrıca belirtmek istiyorum; inanın davaları kendim kazanmış gibi mutlu oldum

• slm 2010 ford fiesta da bende de var nasıl dava açabilirim yardımcı olur musunuz? Acaba sadece direksiyon mu değişti teşekkürler.
  • önceki msjları okumanızı öneririm ayrıntılı yazdmıştım
  • Arkadaşlar bir problemim var 2013 1.6 powershif fiestam var araç 5200km de kalkışlarda sakin kalkınca sorun yok ama gaza yüklendiğimde aracın sağ önünden garip bir ses geliyor sanki avans vuruyor gibi(kötü benzine denk gelince kullanılan tabirmiş) araçta bir sarsıntı ve yığılma söz konusu aracı servise bıraktım bilgisayara vağlamışlar herhangi bir arıza kodu çıkmadığı için bunun normal olduğunu söylüyor servis ancak tedt sürüşüne çıktığımızda servisteki usta sanzımanda sorun var gibi gözüküyor demişti aracı bu şekilde teslim etmek istediler ancak sorun çözülene kadar aracı almayacağımı söyledim aracın 2yıl daha garantisi var bu sorunla karşılaşan birisi varsa yardımcı olabilir mi ve nasıl bir yol izlemeliyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanchez44 ne oldu, dava günü geçti, paylaşır mısın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: qezgin

quote:

quote:

quote:

Hocam tüm mesajları gururla okudum tebrik ediyorum sizin gibileri hakkımızı aramaz isek defolu gömlek giyer gibi dışarda gezmiş oluyoruz aslında. Hele hele Türkiye'de arabalara verilen paralar göz önüne alınırsa feci durum. Takip edeceğim bu konuyu inşallah alırsınız yenisini arabanın.

İnşallah hocam, savasmaya devam bu arada ilk durusma oldu, karsi taraf araci 15-20 gynde hazir hale getirdik diyor, yani şöyle, ben 30 is gunu dolduktan sonra karsi tarafa ihtarname yolladim, ellerine 1 gun sonra ulasmis fakat bana 14 gün sonra cevaben noter kanaliyla yazi gonderdiler, işte biz arabayi 15-20 günde hazir hale getirdik ( 15-20 gün nasil oluyorsa ) ayrica yazida beni iyi niyetli olmamakla suclamislar :))) komik yaa ben iyi niyetli olmasam 1 temmuz 2013 tarihinden bu yana hala arabasiz olmazdim, neyse karsi taraf anliyacagin boş beyanda bulundu, hakim de bu iddialarini delilendirmesini istedi, bizde bilirkisi atamamasini talep ettik, 9000 bin liralik arac icin yaptiklari islem faturasi oldugunu buna ragmen arizanin giderilemedigini ayrica bunlarin ustune yasal olarak gereken 30 is gunu surelerini doldurduklarini noter kanaliyla tasdikletigimizi beyan ettik. İste buna istinaden hakimde karsi taraftan beyanlarini belgelendirmerini talep etti, arabayi erken hazir hale getrmisler.ya :) aracin serviste yapilan islemlerin faturasini da istedi, bir daha ki subat ayina erteledi durusmayi, bilirkisi atayip atamayacagina da o durusmada gerekli belgeler karsi taraftan getirildikten sonra vericegini ilan etti.. bakalim bekliyoruz hayirlisi...

• quote:

Orijinalden alıntı: flow

Arkadaşlar bir problemim var 2013 1.6 powershif fiestam var araç 5200km de kalkışlarda sakin kalkınca sorun yok ama gaza yüklendiğimde aracın sağ önünden garip bir ses geliyor sanki avans vuruyor gibi(kötü benzine denk gelince kullanılan tabirmiş) araçta bir sarsıntı ve yığılma söz konusu aracı servise bıraktım bilgisayara vağlamışlar herhangi bir arıza kodu çıkmadığı için bunun normal olduğunu söylüyor servis ancak tedt sürüşüne çıktığımızda servisteki usta sanzımanda sorun var gibi gözüküyor demişti aracı bu şekilde teslim etmek istediler ancak sorun çözülene kadar aracı almayacağımı söyledim aracın 2yıl daha garantisi var bu sorunla karşılaşan birisi varsa yardımcı olabilir mi ve nasıl bir yol izlemeliyim?

Hocam önceki sayfalarda yazdiklarimi kontrol edebilirsin, seninle sorunumuz ayni gibi..

• quote:

quote:

Arkadaşlar bir problemim var 2013 1.6 powershif fiestam var araç 5200km de kalkışlarda sakin kalkınca sorun yok ama gaza yüklendiğimde aracın sağ önünden garip bir ses geliyor sanki avans vuruyor gibi(kötü benzine denk gelince kullanılan tabirmiş) araçta bir sarsıntı ve yığılma söz konusu aracı servise bıraktım bilgisayara vağlamışlar herhangi bir arıza kodu çıkmadığı için bunun normal olduğunu söylüyor servis ancak tedt sürüşüne çıktığımızda servisteki usta sanzımanda sorun var gibi gözüküyor demişti aracı bu şekilde teslim etmek istediler ancak sorun çözülene kadar aracı almayacağımı söyledim aracın 2yıl daha garantisi var bu sorunla karşılaşan birisi varsa yardımcı olabilir mi ve nasıl bir yol izlemeliyim?

Hocam önceki sayfalarda yazdiklarimi kontrol edebilirsin, seninle sorunumuz ayni gibi..

Offf geçmiş olsun son durum nedir? gerçekten pişman olmak üzereyim aracı aldığım için usta sesi duyuyor ama bilgisayar göstermiyormuş arızayı bende onlara dedimki sonuçta sanzıman ve kontrol ettiğiniz bilgisayar yazılımı Fordun yazdırdığını bir yazılım istediği gibi bu hatayı görmezden gelebileceklerini buna göre kodlama yapılabileceğini söyledim tabiki ford asla böyle bir şey yapmazmış:)şu anda sorun yok diyorlar ama aracı aldığımda yine aynı şeyler başıma gelirse ortalığı karıştırıcam gibime geliyor yazılım yüklemişler mekanik bir problemi bu şekilde çözebilecekler mi bakalım.

• quote:

quote:

quote:

Offf geçmiş olsun son durum nedir? gerçekten pişman olmak üzereyim aracı aldığım için usta sesi duyuyor ama bilgisayar göstermiyormuş arızayı bende onlara dedimki sonuçta sanzıman ve kontrol ettiğiniz bilgisayar yazılımı Fordun yazdırdığını bir yazılım istediği gibi bu hatayı görmezden gelebileceklerini buna göre kodlama yapılabileceğini söyledim tabiki ford asla böyle bir şey yapmazmış:)şu anda sorun yok diyorlar ama aracı aldığımda yine aynı şeyler başıma gelirse ortalığı karıştırıcam gibime geliyor yazılım yüklemişler mekanik bir problemi bu şekilde çözebilecekler mi bakalım.

Sanada gecmiş olsun, valla son durum anlatigim gibi beklemedeyim.. senin insaallah benim gibi olmazzz çünkü zor bir süreç...

• Arkadaşlar yaşadığınız problemler hangi senenin aracı acaba? Yeni seride sıkıntılar var mıdır? Almasak mı ki acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afusan

Arkadaşlar yaşadığınız problemler hangi senenin aracı acaba? Yeni seride sıkıntılar var mıdır? Almasak mı ki acaba?

2013 1.6 powershift

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • akaryawuz A kullanıcısına yanıt
    Tebrik ederim, umarım dava lehinize sonuçlanır. Ülkemizde insanlar genellikle hak aramak yerine aracı başkasına itelemeye çalışır sizlerinki örnek davranış

an itibariyle fiesta'dan buz gibi soğudum

• up
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.