Şimdi Ara

Fırın camı nerden bulabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
27.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1993 yılında almış olduğumuz AEG midi fırının(deluxe piliç çevirmeli) cam kapağı sıcakken elimden kaydı ve birden komple açılarak tezgaha çarpıp tuzbuz oldu.O an çok sinirlendim ama kaza oldu işte.Fırın gayet güzel çalışıyordu.Şimdi atsam yazık olur.Piyasadaki midi fırınlara baktım hiçbiri bendeki fırın kadar güzel değil.(motorlu piliç çevirme yok mesela,malzeme kaliteleri de güzel değil)Serviste bulunacağını sanmıyorum çünkü o zamanki Profilo kapandı.Piyasada midi fırın için cam üreten bir yer bilen var mı?Fiyatı ne kadardır?Alıp takmaya değer mi sizce?Yoksa yeni bir midi fırın mı alsak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 20 Ocak 2007; 23:04:15 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Fırın Camı Nereden Bulunur?

Fırın camı kırıldığında, yeni bir cam bulmak için çeşitli seçenekleriniz mevcuttur.

• Yetkili Servis: Fırınınızın üreticisiyle iletişime geçerek orijinal yedek cam sipariş edebilirsiniz. Bu seçenek genellikle en pahalı ancak en güvenli seçenektir.

• Beyaz Eşya Tamircileri: Yerel beyaz eşya tamircileri, çeşitli fırın camları stoklayabilir ve bunları uygun bir fiyata kurabilirler.

• İnternet Mağazaları: Amazon veya eBay gibi çevrimiçi mağazalar, farklı fırın modelleri için çok çeşitli fırın camları sunar. İhtiyaçlarınıza uygun en uygun seçeneği bulmak için farklı seçenekleri karşılaştırmanız önerilir.

• İkinci El Mağazaları: Bazı ikinci el mağazaları, kullanılmış fırın camları satabilir. Ancak, kullanılmış camın iyi durumda olduğundan ve fırınınızla uyumlu olduğundan emin olmak için dikkatli bir şekilde incelemeniz önemlidir.

Fırın İç ve Dış Camları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

• Fırın İç Camı: Bu cam, fırının iç kısmını dışarıdan ayırır. Kırıldığında, fırının düzgün şekilde çalışması için değiştirilmesi gerekir.

• Fırın Dış Camı: Bu cam, fırının dışını korur. Kırıldığında, estetik açıdan hoş görünmeyebilir, ancak fırının işlevselliğini etkilemez.

Fırın Camı Tamir ve Değiştirme

Fırın camınızı tamir etmek veya değiştirmek için bir profesyonelden yardım almanızı öneririz. Ancak, kendiniz yapmak isterseniz aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

• Güvenliği Sağlayın: Fırının fişini çekin ve soğumasını bekleyin.
    • Eski Camı Çıkarın: Fırının model numarasına özel talimatları izleyin.
    • Yeni Camı Takın: Yeni camı dikkatlice yerine oturtun ve güvenli bir şekilde sabitleyin.

Unutmayın: Fırın camı kırıldığında fırını kullanmaktan kaçının. Mümkün olan en kısa sürede uygun bir cam bulun ve değiştirin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Candogan arkadaşım Kayseri Sanayi odasının internet sitesinden fırın imalatı yapan firmaların isimlerini al. Sen aradıgın camın en ve boyunu yaz. Mutlaka kayseride bulursun...Fırınlarda TEMPERLİ sekurit kullanılıyor. ısıya dayanıklı...Fırın camı şu ölçüde olacak diye belirt...Kayseride fırın yapan çok imalatçı var...Kayseride tanıdıgın varsa alıp korgoya verir. Yada iste gönderirler... .. Vida delikleri varsa onların yerlerini ayrıntılı belirt....Delip yollasınlar. Sen delerken dagıtırsın.... selamlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Candogan arkadaşım Kayseri Sanayi odasının internet sitesinden fırın imalatı yapan firmaların isimlerini al. Sen aradıgın camın en ve boyunu yaz. Mutlaka kayseride bulursun...Fırınlarda TEMPERLİ sekurit kullanılıyor. ısıya dayanıklı...Fırın camı şu ölçüde olacak diye belirt...Kayseride fırın yapan çok imalatçı var...Kayseride tanıdıgın varsa alıp korgoya verir. Yada iste gönderirler... .. Vida delikleri varsa onların yerlerini ayrıntılı belirt....Delip yollasınlar. Sen delerken dagıtırsın.... selamlar...

Teşekkür ederim kardeşim.Soracağım bir ara umarım maliyeti çok olmnaz.Gerçi fırının camı da çok büyük değil yani 35X35dir tahminim

• Fırın 10 seneyi geçtiğinden ve Profilo firması el değiştirdiğinden servisin yardım edeceği konusunda şüpheliydim.Ama bir umut geçen gün sordum,parça varmış meğer.Fırını götürdük cam kapak ve tutma kulbu takıldı.Silikonla yapışmış cam parçalarını temizleme+cam kapak ve kulp takmaya 30 YTL aldılar.Profilo-Bosch-Siemens servisie ilk kez işim düştü 15. senesindeki eski firmalarına ait fırına bile sahip çıktılar.Profilo servisini kötüleyenlere duyurulur. Şimdi annem bir tepsi var diye şikayet ettiğinden ikinci tepsiyi de alacağız stoklarda varsa. Piyasadaki tüm midi fırınlara baktım en güzeli Bosch'tu ama o bile bendeki fırın kadar güzel değil,hayatta değişmem bozulana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 5 Nisan 2007; 1:23:14 >

• hurdacılardan bak vestel servisindeyken bulamadığımız parçaları hurdacılardan bulurduk üstelik orjinal kaliteli parçalardı.
  • veysel bey ocak da yazılmış mesaj,bu zamana kadar camı alıp almadığı bile belli değil,forumda sorun hallolunca yazmayı unuttuklarından biz de merakla bekliyoruz
  • Pek vaktim olmadığından cam soramamıştım Kayseri'ye.Ocağın sonundan beri fırın öyle kalmıştı.Yeni servise sorup yaptırabildimYapılır yapılmaz da buraya yazdım.Varmış parça meğer serviste de.Parça da çıkma değil sıfır,fabrikadan geldi zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 5 Nisan 2007; 1:19:32 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabangülüm -- 12 Nisan 2007; 15:28:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.