Şimdi Ara

Fiyat puntı 1.2 popstar 2014 çok acill yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fiat punto 1.2 popstar 2014 model lpg li 3 parça boya değişen yok. 112 binde. 38 bin TL isteniyor. Aynı şehirde.. Kısa sürede karar vermem lazım.
    Aracı test ettim. Kalkışlar da biraz nazlı fakat fena değil.
    Donanımı iş görür.
    Kronik bir sorun var mı bu motorda?
    Dikkat edilmesi gereken önemli bir konu?

120 km hızdan sonra ışıklarda beklerken motor biraz sarsıntılı geldi bu bi problem mi motorun genel yapısı mı bu şekilde?
    Bugün yarın karar vermem gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavi_Yeleli -- 26 Mayıs 2019; 20:24:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• City mode arızası var mı bakın. City tuşuna basıp direksiyonu tam sağ tam sol yapınca direksiyonda titreme ya da ses var mı dinleyin. Yolcu airbagin olduğu yer kabarıp çatlıyor ona da bakın. Başka kronik bir sorunu yok puntoların.

Edit: bütçeye uyarsa evo 1.4 benzin lpg alın hem piyasası hem motoru daha iyidir.
  • Fiyat uygun bi problem olmasin ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • City mode arızası var mı bakın. City tuşuna basıp direksiyonu tam sağ tam sol yapınca direksiyonda titreme ya da ses var mı dinleyin. Yolcu airbagin olduğu yer kabarıp çatlıyor ona da bakın. Başka kronik bir sorunu yok puntoların.

Edit: bütçeye uyarsa evo 1.4 benzin lpg alın hem piyasası hem motoru daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖlüyenYörüler -- 26 Mayıs 2019; 22:28:20 >
  • Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Şimdilik her ne kadar çok kötü gelmese de, kalabalık ve yüklü olduğu zamanlar için düşündürdü. 1.2 de tutulmuyor diye vazgeçtim.
    Arkadaş çevrem golf 5 al bunların ye isinden iyidir diye zorluyor. Yakında bisiklet alıp gezerim herhalde çok zor bir işmiş araba almak. Herkes bir şey diyor. Çoğu almadan satma derdinde..
    Kimseyi dinlemeyip 2010/1 arası bir mitsubishi colt alabilirim veya aveo 1.3 ltz.
    Piyasa da parasını hak eden 2 model bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Şimdilik her ne kadar çok kötü gelmese de, kalabalık ve yüklü olduğu zamanlar için düşündürdü. 1.2 de tutulmuyor diye vazgeçtim.
    Arkadaş çevrem golf 5 al bunların ye isinden iyidir diye zorluyor. Yakında bisiklet alıp gezerim herhalde çok zor bir işmiş araba almak. Herkes bir şey diyor. Çoğu almadan satma derdinde..
    Kimseyi dinlemeyip 2010/1 arası bir mitsubishi colt alabilirim veya aveo 1.3 ltz.
    2.5 aydir aveo sedan 1.3 ltz sahibiyim. Tavsiye ederim dedigin gibi parasinin hakkini veriyor.
    Şuanki piyasata göre Tam bir F/P aracı benim gözümde ..

• quote:

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Şimdilik her ne kadar çok kötü gelmese de, kalabalık ve yüklü olduğu zamanlar için düşündürdü. 1.2 de tutulmuyor diye vazgeçtim.
    Golf 5 diyen çevren hangi otomobilleri kullanıyor şuanda hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: ..Raptor..

Golf 5 diyen çevren hangi otomobilleri kullanıyor şuanda hocam?

Alıntıları Göster
    Corolla, fabia, a4 vs kullanıyorlar...
    Golf 5 niyetim yok. Düzgün bir araç 150 bin bandında donanım yazıf olduğu halde bence çok pahalı. Evet iyi araç 2. Eli de iyi ama yeterli değil bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: .AnasoN.

2.5 aydir aveo sedan 1.3 ltz sahibiyim. Tavsiye ederim dedigin gibi parasinin hakkini veriyor.
    Şuanki piyasata göre Tam bir F/P aracı benim gözümde ..

Alıntıları Göster
    1.3 ltz ve lt bakıyorum bi taraftan diğer motorlara bakmadım henüz. Bilgim yok alınır mı diye..
    80 bin km altı 2011 üstü sedan bakıyorum.
    Alırken bakılması gereken extra birşey var mı?
    Mylink var mı aracınızda tercih sebebi olmalı mı sence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavi_Yeleli -- 28 Mayıs 2019; 1:32:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖlüyenYörüler

City mode arızası var mı bakın. City tuşuna basıp direksiyonu tam sağ tam sol yapınca direksiyonda titreme ya da ses var mı dinleyin. Yolcu airbagin olduğu yer kabarıp çatlıyor ona da bakın. Başka kronik bir sorunu yok puntoların.

Araçta tavan döşemesi berbattı, sanırım altta ki tutkal kusmuş.
    Direksiyonu sevemedim çok hissiz geldi.
    130 la gittikten sonra ışıklarda beklerken motor Biraz sarsıntılı çalıştı. Anlık mı durum mu? motorun karekteristik özelliği mi bilemedim. Şimdilik vazgeçtim.
    En büyük artısı aynı şehirde bulmamdı.
    Kısmet değilmiş.

• Mavi_Yeleli kullanıcısına yanıt
    Bu işler nasip kısmet biraz da. 30-40 arasına güzel puntolar bulabilirsiniz düşünürseniz. Ben 1.4 tjet kullanıyorum sorun olursa her zaman sorabilirsin.

• ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

• lpg istyorsan 1.4 motorlar daha iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayni tip 2012 model 114bin km deki aracımı (lpgsiz) 38e ilana koyduktan 1 saat sonra sattim. fiyat normal. ustune lpgli. sehir ici aracidir. 5. vites 70 km hizla sehir icinde istediginiz yere goturur.bu arac icin 120-130 km hiz pek yapilmamasini tavsiye ederim.
    duzenleme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurmaurer -- 28 Mayıs 2019; 12:59:23 >
  • quote:

Corolla, fabia, a4 vs kullanıyorlar...
    Golf 5 niyetim yok. Düzgün bir araç 150 bin bandında donanım yazıf olduğu halde bence çok pahalı. Evet iyi araç 2. Eli de iyi ama yeterli değil bence..

Alıntıları Göster
    Hadi Fabia ile A4 kullananları anlarımda Corolla kullanıp Golf önermek. Madem bu kadar iyi sat Corollayı al Golf'u.

İç mekan kalitesi arıyorsan İtalyanlar sana gelmez hocam. Yani arabadan ne beklediğine göre iyi araba değişir.

İtalyanlar için önceliğin tasarım, renk, performans, sürüş keyfi olmalı. Donanım, iç mekan kalitesi vs pek aramaman lazım. Gerçi Fiat'ın ara ara üretilmiş ciddi dolu arabaları da var ama bunların sayısı az. Dolusunu araman lazım.

• quote:

Araçta tavan döşemesi berbattı, sanırım altta ki tutkal kusmuş.
    Direksiyonu sevemedim çok hissiz geldi.
    130 la gittikten sonra ışıklarda beklerken motor Biraz sarsıntılı çalıştı. Anlık mı durum mu? motorun karekteristik özelliği mi bilemedim. Şimdilik vazgeçtim.
    En büyük artısı aynı şehirde bulmamdı.
    Kısmet değilmiş.

Alıntıları Göster
    Tutkal kustuysa bir sıkıntısı olabilir. Benim 18 yaşındaki Dobló'mda böyle bir problem yok. 10 yaş civarında tavan kusması olağan değil.

Normalde benzinli Fiat motorları rölanti de çok sakin çalışır. 1.2 kullanmadım ama 1.6 Marea motorları çok sakin mırmır mır çalışır. Hırıltı titreşim olmaz.

Sarsıntı takozlardan da olabilir gerçi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Raptor.. -- 28 Mayıs 2019; 17:4:14 >

• Arkadaşlar değerli yorumlar için çok teşekkür ederim.
    İ20 Troy 1.4 CRDi Team 2012 110 binde Manuel 45 bin TL kaza boya yok
    Aveo 1.3 ltz 6 vites 2012 Model 158 binde 2400 tramer var 2 parça sol çamurluk ve ön tampon (kaza fotoğrafı var önemsiz bir kaza)
    Hangisi alınır

• quote:

Arkadaşlar değerli yorumlar için çok teşekkür ederim.
    İ20 Troy 1.4 CRDi Team 2012 110 binde Manuel 45 bin TL kaza boya yok
    Aveo 1.3 ltz 6 vites 2012 Model 158 binde 2400 tramer var 2 parça sol çamurluk ve ön tampon (kaza fotoğrafı var önemsiz bir kaza)
    Hangisi alınır
    sahibinden.com
    Hyundai / i20 Troy / 1.4 CRDi / Team / Hyundai i20 2011 model1.4 dizel orjinal sahibinden.comda - 668983150
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hyundai-i20-2011-model1.4-dizel-orjinal-109.000-km-668983150/detay

I20 buysa hocam bana bu aracın önden kazası var gibi geliyor. Tahminim sağ önden hasar almış. Experde çıkar muhtemelen.

İ20'nin birçok modelini kullandım. 1.4 atmosferik otomatiği hariç güzel bir araba. Özellikle yeni kasası çok daha iyi. Bu kasada kronik eps (elektrikli direksiyon) arızası var. Direksiyonu tam tur çevirirsen bir süre sonra sertleşiyor. Birde frenleri zayıf geldi bana. Fren ve direksiyon hariç ben beğeniyorum i20'yi. Kullanması vs çok rahat. Tam bir cep herkülü sadece bu kasası uzun yolda yorabilir. Uzun yolda kullanma fırsatım olmadı ama şehir içinde biraz öyle hissettirdi.

Aveo'daki motor 1.3 MultiJet 95 hp versiyonu. Benimde kullandığım güzel bir motor. Aveo'nun hafifliği + aerodinamiği ile benim arabadan yaklaşık 1 sn daha hızlı. Bu motorda bildiğim kadarıyla kronik bir problem yok, bakımı Fiat yetkili servislerinde 10.000 yağ bakımı geçen sene 350 tl idi. Parçası, bakımı ucuz yakıtı fransızlara göre 1 tık yukarıdadır. Bakım avantajı ile yakıtta kaybettiğini serviste çıkarıyor.

Uzun yolda çok datlı devir çevirir. (5500~6000 devir civarı klima açıksa tam minik kedi kükredi durumu var dizelin tabiatına aykırı olsada sırf sesi için arada çıkıyorum. Rölanti sesi de küçük hacim dizeller arasında bence rakipsiz. 6. Vitesin avantajı ile uzun yolda daha rahat ettirebilir.

1.4 crdi makinenin de alt devirleri 1.3 MultiJet'e göre ciddi dolu. 1.3 biraz devir seven bir makineyken crdi de alt devirlerde kopuyor i20.

• Daldan dala atlıyorum ama en sonunda aveo alacağım herhalde 😊

• quote:

Daldan dala atlıyorum ama en sonunda aveo alacağım herhalde 😊
    Aveo'nun 1.3 litrelik dizeli de Fiat üretimi Sokağimda bir tane Aveo var. Far tasarımının değişik, Marjinal bir hali var.

2. Elde tek bir modeli inatla beklemediğiniz sürece aklınızda hiç olmayan bir model de olabilir. Önemli olan arabanın bakımlı ve temiz olması. Hangisi önce denk gelirse

• Fuat Pinti 1.2 alma dandik o

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.