Şimdi Ara

Flex kablo uzatma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle aracımda tablet kullanacağım. Aracım Corsa D 2008
    Araçta orjinal bir görüntü olmasını istediğim için Corsalarda GID ekranı bulunuyor.
    Bu ekrana 7 inch tablet ekranı sığdırabiliyoruz ufak bir kesip biçme ile. Fakat tableti direk koyduğumuzda malesef sığmıyor bu yüzden tableti tamamen soymamız gerekiyor. Tableti komple soydum.
    Anakart, lcd ekran, dokunmatik, batarya vs hepsi ayrılmış durumda şuan.
    Benim şuanki problemim anakartı lcdnin arkasına oturtuyorum şu haliyle. Fakat arkasına oturtunca tam olarak alan kalmıyor. yani anakartı ekranın arkasına koymamam gerekiyor. Bunun içinde lcd flex kablosunu, dokunmatik ekran flex kablosunu uzatmam gerekiyor. Yaklaşık olarak 20 30 cm kadar uzatıp anakarta takmam gerekiyor. Flex kablosunu nasıl uzatırım bilgi verebilecek olan var mıdır ?

• merhaba öncelikle kolay gelsin bu iş için ya çok iyi derecede lehim yapabilmek gerekli ki o kadar çok kabloyu lehimlemek sabır işidir yada hazır uzatıcı flex kablolar vardır ama uygununu bulmak lazım
  • Hocam flex kabloyu kendiniz yapmakla uğraşmayın isterseniz. GOP ta gözüküyorsunuz ama kadıköy tarafına işiniz düşerse Yazıcıoğlu işhanında detay elektroniğe bakarken sol tarafta bir dükkan daha var oradakiler flex kablo hazırlıyor istediğiniz boya göre.
    Panele lehiminide yaparlar fiyat anlamındada yüksek bir ücret istememişlerdi yanımda giren müşteriye.(Kablo boyutuna mahiyetine gör değişir tabiki)
    Bu tarz yerleri Perpa yada karaköy civarındada bulabilirsiniz diye düşünüyorum. En temiz bu şekilde çözebilirsiniz.
  • ilkmon İ kullanıcısına yanıt
    Kadıköyde hemen hemen haftada 1 kere bulunuyorum. Yardımınız için teşekkür ederim. Olmadı oraya götüreyim
  • Merhaba,
    Bende flex uzatma yapmak istedim 10cm kablo yerine aynı özelliklerde 45 cm flex kablo aldım taktım ancak ekrana görüntü gelmedi. Sadece beyaz ışık var.
    Kablo uzadıkça iletken direnci değişiyor diye olmadığını tahmin ediyorum.
    Başka bir yöntem var mıdır, yada uzatma işi hayal mi olacak.
    Yardımcı olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.