Şimdi Ara

FOCUS KLİMASI..!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, aracım 2005 model ford focus collection, aracımda bugün klimayı açayım dedim (antalyada) klima hiç soğutmadı, 4. ayarda çalıştırdım sadce içeriyi ılıttı, bu kadarmı fordların kliması...

• bozukdur hocam senin klima motor biraz sycak olsun buz gibi yapar içeriyi bi anormallik yoksa..
  • Bende de aynı sorun var. Arabayı aldığımda klimacıya göstermiştim. Gazı boşalmıştı. gaz doldurdu sızdırmazlığı test etti sorun yok dedi. 50 TL ödedim. geçen hava ısınsığında deneyim dedim arkadaşın dediği gibi pek soğutmadı. motor ısınmasıyla ne gibi alakası var anlamadım.

klimacının bana tavsiyesi: klima gazı uzun sure klima çalıştırılmazsa biraz katı olan gaz incelip havaya dönüşeceğinden uçar ve gaz biter dedi. onun için haftada en az bir kere klima çalıştırılıp devir daim etmesi sağlanmalı dedi. böylece gaz incelmez dedi. Ben de öyle yaptım. doğrumu sizce.
  • Klimanın düzgün soğutmaması büyük sebeple gazın kaçmasındandır. Bu tarz bir sorunu yıllar önce Tipo'muzda yaşamıştık, gaz basıldı ama soğutmuyordu. Aracı satmamızın birkaç yıl ardından tanıdığım bir usta sanayide birçok yerin klima gazı yerine buzdolabı gazı bastığını, bu yüzden de soğutmadığını söylemişti. Ne kadar doğru bilmiyorum ama bana mantıklı geldi.
  • sonuç? Düzeldi mi? Zaten focusun kullanma klavuzunda en az ayda bir kere 30 dakika klimanın çalışması gerektiği yazıyor, ben açıkcası bunu yapmamıştım, belkide gaz bitti, yeterki bitsinde değiştirelim ama gaz var ve bu kadar soğutuyosa klimalı araç demek biraz iyimserlik gibi olur, işte bu sözümü karşılar nitelikte o kadar da soğutmuyor bu klima
    quote:

Orjinalden alıntı: serhatlı

Bende de aynı sorun var. Arabayı aldığımda klimacıya göstermiştim. Gazı boşalmıştı. gaz doldurdu sızdırmazlığı test etti sorun yok dedi. 50 TL ödedim. geçen hava ısınsığında deneyim dedim arkadaşın dediği gibi pek soğutmadı. motor ısınmasıyla ne gibi alakası var anlamadım.

klimacının bana tavsiyesi: klima gazı uzun sure klima çalıştırılmazsa biraz katı olan gaz incelip havaya dönüşeceğinden uçar ve gaz biter dedi. onun için haftada en az bir kere klima çalıştırılıp devir daim etmesi sağlanmalı dedi. böylece gaz incelmez dedi. Ben de öyle yaptım. doğrumu sizce.

• o zaman gaz doldurduğumuzda hava soğuktu zaten. ama klimacı tanış yine giderim sorun değil. şimdi iyi soğutmuyor.
    havaların ısınmasını bekliyorum. gazı bitip bitmediğini kontrol edebilirsin. kaputu açtığında hemen panel sağ kenarında klima gaz basma borusu var. tıpayı kaldır, bi tornavida ile bilyeye bastır fısss edip basınçla gaz çıkıyorsa doludur. hiç çıkmıyor veya az çıkp bitiyorsa boştur.
  • 2001 model araçta biz 72 binde aldık bizeen evvel gaz doldurmaışlardır biz de doldurmadık 107 bide şu anda deli gibi soğutuyo bu gün baktım :D polen filitreniz en son ne zaman değişti
  • polen filtresini de değişmiştim gazla beraber 20 tl. valla havalar ısınsın sanayinin (Oto klimacının) yolunu tutacam. hiç memnun değilim.
  • klimanın çalıştırılması ve / veya durdurulması sırasında izlenecek yol ne olmalı? Kimi diyorki araba dururken klima açıp kapatılmalı, kimi de diyorki araç hareket halindeyken debriyaja basarak araç boşa alınmalı ve klima devreye sokulmalı ve/veya devreden çıkarılmalıdır diyor, doğrusu nasıldır acaba...
  • ilk klimayı devreye alırken 2000 devirin altında olmalı. gerisi önemli değil.
  • ? ben tuşa bsıyorum pöfür pöfür esiyo :D sade ilk devre girdiğinde klimanın ne kadr güç çaldığını rolantinin gaz vermesinden anlıyorsunuz :D
  • ford'un klimasında problem yoktur, siz kullanmayı bilmiyorsunuzdur.
  • Polen filtresi tıkalı, yada gazı eksiktir..
  • bana sanki atla devemi tabiri caizse, bilinmeyecek neyi var, hani dijital - elektronik - olsa belki şüphe duyarım ama manuel zaten, sorun düzeldi gibi zaten son 3 gündür klimayı araca biner binmez açıyorum biraz toparlandı gibi:) ama yinede arkadaşımın opel 1.4 astrası var, geçen yaz antalyanın sıcağında şunu biraz kapat birader dediğimi hatırlayınca bizimkiler biraz vantilatör gibi kalıyor yanında maalesef:(
    quote:

Orjinalden alıntı: maestro_34

ford'un klimasında problem yoktur, siz kullanmayı bilmiyorsunuzdur.
  • tmm işte sorun gitmeye başladıysa focus klimasında bişi yoktur böyle genel tabirler kullanmayınız...yersiz oluyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.