Şimdi Ara

Forgatton realms,Dragon lance,Ravenloft,Corona kısacası tüm fantastik bilimkurgu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
6.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bikaç gündür buraya ugramadım bakıyorumda yazılarınızı eksik etmemişsiniz
    sanırım kitap forumunda bu kadar devamlı yazı yazılan bi topic yok
    aklıma gelmişken modaretörden bu topic i üst konu yapmasını istersek kabul eder mi?ama başlığa yüzüklerin efendisinide ekleyelim şaka bi yana fantastik kurgu adında bi üst konu yapılabilir düşüncesindeyim
    bu arada bişey sorucam arkadaşlar,gediksavaşlarının devamı olan gediksavaşlarının ardından isimli seri nasıl?okuyanınız var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 16 Mart 2006; 12:07:22 >
  • walla tüm kitaplardaki en kötü karakter minadan sonra Tanis bence.tüm kızların onu hayal edip bayılmasına rağmen kitaplarda en baydıran karakterdir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Slazer

mlsf
    bende 1 hafta önce başladım zaman çarkına şimdilik 6 cilt aldım 198ytl tuttu
    biraz kasıyor okuması çünkü pek adrenalin dolu değil özellikle cok fazla karakter var ve neredeyse her 800 sayfalık ciltin 1/4 ü karakter tasvirine dayalı

Daha bir 168 daha yatırmaya hazır ol derim ben... ( bu arada ufak bir ayrıntı serinin kitapları orijinal dilinde (TOR yayınlarının bastığı) 10ytl falan. Düşün bizimkiler üstüne ne kadar koyuyor )

Ayrıca sen bunlara adrenalin yok diyorsan 7 ve 8. kitaptan sonrasında hafiften bayılmalar geçirebilirsin. Yeni bir sürü entrika işin içine giriyor. Valla merak ediyorum o kadar entrikayı birbirine nasıl bağlayacak.

Ama yine de bütün bunlara rağmen kendini okutuyor.

not : şunu da eklemeden edemeyeceğim. Bir süre sonra jordan'ın nynvae örgülerini çekiştiriyor bilmemne gibi devamlı tekrarlanan tasvirlerini insanı biraz bayıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draugnar -- 20 Mart 2006; 14:09:36 >

• Olmamı...sadece frp kitapları da diil frp oynamayı savenlerde war hatta:) frp kitapları hastalık gibi baslayınca bırakamıyosun...
  • acaba msnden frp oynayabilir miyiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: siegfried

tolkien'in kitaplarına çocukcu denilmesi garip olur ama lotr da çoğu konuyu törpüleyererek anlatır.aşklar hep platoniktir yok öpüşme koklaşma felan yer almaz haliyle.ayrıca kafalar kolların uçuşması etrafın kan gölüne dönmesi gibi şeyleri de göremeyiz.masalsı bir tarzı vardır.

dragonlance ve drizzt serileri tamamen para endeksli seriler.yazarları sadece para kazanmak için yazıyorlar.okuyucu nasıl olsa her yazdığımızı okur mantığı var.

drizzt de hep aynı şeyler.yok kılıcını salladı,vücudunu hafifçe dönderip rakibin atağını havada karşıladı,dizini büktü zart zurt.bütün seri böle devam ediyor.ilk 3 kitaptan sonrasını okumak çok anlamsız geliyor bana.

dragonlance de ilerleyen kitaplarda başka yazarlar yazmaya dabaşladı.herkes kendi kafasına göre bişeyler yazıyor.birinin yazdığı diğerini tutmuyor.hatta weis&hackman ın yazdıkları bile kendi içinde çelişiyor.başka bir topicte yazmıştım birkaçını bunların.

yok raistlini diriltir o da yetmez kitara yı diriltir.konu bulamıyınca birilerini diriltmek en kolayı galiba.

ben okuduğum kitapta bir emek arıyorum.kitabı yazarken yazarın düşündüğünü bir efor sarfettiğini bilmek istiyorum.ayrıntılar her zaman önemlidir benim için.eğer altından kalkamıycaksan weis&hackman ın yaptığı gibi zamanda yolculuk olaylarına girip engin bilgisizliğini sergilemiyceksin.insanı da okurken çıldırtmıycaksın.

Eddings den belgariad bence mutlaka okunması gereken bir seri.hayatımda kitap olurken hiç bu kadar eğlendiğimi hatırlamam.ama eddings in de diğer serileri hep kendini tekrar ediyor.belgariad ı tavsiye ediyorum ama diğer serilerini etmiyorum.ama hiç bir serisi drizzt ve dragonlance gibi alakasız değil o ayrı konu.

valla eddings in diğer serilerinden aradığımı bulamayınca ben frp okumayı bıraktım.(en azından ara verdim)bu sıralar manga(çizgi roman) okuyorum ve inanın japonlar bu işi biliyor.naruto,berserk gibi mangalar frp ye çok yakın tür olarak.zaten berserk şövalyeler vs dolu bir evrende geçiyor.ama işin güzel tarafı frp nin kalıplarına bağlı kalmıyolar.önünüze sonsuz seçenek çıkıyor.tabi bunları türkiyede kağıda basılı bulamazsınız.ama netten ingilizce(tabi japonca biliyosanız japonca da) olarak okuyabilirsiniz.

hocam eddings'den "ALTHALUS'UN DÖNÜŞÜMÜ" nü öneririm. Tek kitaplık güzel bi hikaye. Karakterler biraz belgariad'daki karakterlere benziyor. Kesinlikle öneririm.

• arkadaşlar shannara nın kılıcı serisi nasıl?tavsiye eder misiniz?
    bi de hangi fantastik romanlarla benzerlik gösteriyor acaba?yok hani eger dragonlance veye forgotten realms gibi bişeyse hiç okumayayım
  • msnden frp mi?denemiştim hiç zevkli olmuyor
  • arkadaşlar nerdesiniz?
  • Sanctus Diavolos
    msn de dm lik yapacak arkadaşım var. kendisi ile daha önce hiç oynamadım ama çeşmede bayağı seviliyor.
    istersen şimdi bir yarım saat deneme yapalım. bakalım neye benzeyecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eárendil

Sanctus Diavolos
    msn de dm lik yapacak arkadaşım var. kendisi ile daha önce hiç oynamadım ama çeşmede bayağı seviliyor.
    istersen şimdi bir yarım saat deneme yapalım. bakalım neye benzeyecek.

usta çok isterdim ama sabah erken kalkmam lazım
    ama bi gün kararlaştırıp yapalım bikaç arkadaşlar birlikte olur mu?
  • her türlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eärendil -- 22 Nisan 2006; 17:54:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

arkadaşlar shannara nın kılıcı serisi nasıl?tavsiye eder misiniz?

Bunu bende merak ediyorum.. Okuyan varsa bi yorumda bulunursa sevinirim..
  • anam anam diim.frp ciler varmış buradada yaw
    arada sinema sayfasından çıkıp gezinmek lazımmış diğer forumlardada.
    bende amber yıllıkları diye değişik bir isim atayım ortaya.okuyan var mıdır?
    okuyan yoksa ilk 3 cildini okusun bıraksın derim ben şimdiden
  • evet forumda frp ci cok ama ne yazıkki fazla ugramıyorlar bu topic e
    keşke frp için ayrı bi bölüm açılsa
  • Frp oynayanlar hangi evrenlerde oynuoz? D&L? Dungeons&Dragons? Ravenloft? Whitewolf??? İyi yanları, kötü yanları, kitap durumlar vs.. Anlatın bakem Paylaşalım, öğrenelim, öğretelim, oynayalım, oynatalım
  • Bende bu konuyu merak ediyorum. ilgilenen arkadaşlar özellikle, bahsettikleri kitap isimlerini ve bulabileceğimiz yerleri detaylı olarak yazarsa çok sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: N. Flamel

Frp oynayanlar hangi evrenlerde oynuoz? D&L? Dungeons&Dragons? Ravenloft? Whitewolf??? İyi yanları, kötü yanları, kitap durumlar vs.. Anlatın bakem Paylaşalım, öğrenelim, öğretelim, oynayalım, oynatalım

ben artik oynamiyorum sanirim 5 sene kadar oldu eskiden hem dm lik yapardim hem playerlik ama artik tayfa dağildi bende başkalariyla okadar zevk alamadim genellikle kitap okuyorum...
    ama wolf ve wampire tarzi oyunlari sevmiyorum RL D&D ve DL oynamayi severdik biz ama en cok FR oynamişizdir FR nin konsepti daha geniş ama dm kılsa oynanilmaz orasi cunku genelde Fr oynatan gm ler elm i getirir ve size bi dolu quest verir durur hatta bi ara bizim dm abarttida tarrasque ya plane by plane cektirdi 14. levellerda 1 yıllık oynanan oyunu sonunda g.t etmeyi başardi zaten ondan sonrada devam etmedik ayrildik...
    artik kitaplarla daha cok haşir neşirim...

• walla elemanlar hepsini yazmış ben pek kitap okumam ama frp oynarım iyi de rol keserim benim favorim DRIZZT
  • dm önceden hazırlık yapmadıysa oyun b.. oluo sonra oyuncular cıvıtıo sonra dm böyle oyun mu olur die çıkışıo oyuncular hala cıvıtıo dm size oyun oynatanın dio oyuncular ok ok bi daha yapmıcaz devam oyuna bu böyle gidio yani suç dm de ama suçlu yine biz olouoz YETER ULANNN
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.