Şimdi Ara

Forgatton realms,Dragon lance,Ravenloft,Corona kısacası tüm fantastik bilimkurgu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
6.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kayıp Öyküler Kitabı 2'yi okuyan var mı aranızda?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

Kayıp Öyküler Kitabı 2'yi okuyan var mı aranızda?

Kitabı okumadım ama ününü çok duydum. Yalnız bu ün iyi yönde değil kötü yönde.

Kitap kötü değil fakat çevirisi çok kötüymüş. Kayıp Öyküler Kitabı 1'i okuduysan bilirsin Noldor ırkının bir ismi de gnome olarak geçer. Çevirenler bunu ilk olarak gnom olarak çevirmişler. Tabi gnom dili de gnomca oluyor. Fakat daha sonra gnom yerine cüce demeye karar vermişler ve wordde find and replace yapıp tüm gnom kelimelerini cüceye çevirmişler. Böylece gnomca kelimesi de cüceca olmuş (evet yanlış yazmadım CÜCECA)

Ayrıca kitapta Beren insan değil Noldo'dur. Luthien'e aşıktır. Tabi Noldor'u cüce olarak çevirince Beren'de cüce oluyor ve koskoca Luthien cüceyle aşk yaşıyor.

Ayrıca 6:45 yayıncılık her kitabına korsan karşı olduğunu belirten yazılar yazar ama kendisi kitap kapağında kullandığı resmin çizerlerini kitabın künyesine yazmamış ve telif parası ödemekten yırtmıştır.

Bir de kitabın orjinal ismini 'The Book of Lost Tails' diye yazmışlar. Yani 'Kayıp Kuyruklar Kitabı'. tales yerine tails yazmışlar.

Ayrıca fiyatı da oldukça pahalı. 2 sene önce sanırım 25 milyondu.

Eğer Orta Dünya'yı çok ama çok seviyorsan Tolkien hatırına alınabilecek bir kitap. Yoksa salla gitsin, değmez.

• ben herkes gibi yüzüklerin efendisiyle başlamadım.. bilmem okudunuz mu ama Buz ve Ateşin şarkısı - Taht oyunları ile başladım.. bu kitapta karakterleri sıkmadan çok iyi bi şekilde taswip ediyor... konusu ne kadar yawaş ta olsa hiç sıkılmadan okudum.. entrikalar vs.. çok gerçekçi bi kitap yapmış üstat George R.R. Martin ondan sonra Unutulmuş Diyarlara başladım ki kesinlikle süper bi kitaptı.. hatta o Drizzt in konuşmalarına da bayılıyodum açıkcası adam drow ama ben bu kadar iyi biri olmasını yaşadıqı şeylere baqlıyorum.. mesela gördüqü şeyler onu etkileyerek ders almasını saqlıyor we yapmaması gereken şeyleri öqreniyor, öqretiyor.. açıkcası karaelf üçlemesinden sonraki kitapları pek beqenmedim çünkü karaelf üçlemesin de Drizzt kendini sorguluyor iç çatışmasını yaşıyordu duygusal bir tranwada gibi bişydi.. neredeyse öldürdüqü bir goblin in bile hesabını sorucaktı kendine onun için o seriyi çok beqenmiştim ama sonraki kitaplarda bu daha azaldı artık daha farklı konular hakkında düşünmeye başladıeh insanlar deqişir tabi ki.. daha yeni dünyanın omurgasını bitirdim we bütün seriyi bitirmeye kararlıyım.. bu arada bi de ejderha mızrağı'nı okudum ki karakterleri çok iyi anlatmış we (baqzıları çocuksu desede) aslında baya gerçekçi olmuş.. mesela güz alacakaranlıqının ejderhaları kitabında Tasslehoff un yaptığı espiri we buna benzer başka şeyler karakterlere can wermiş onları sewimleştirmiş.. şahsen ben çok ciddi adamları sewmem daha sadece 2 yıldır okuyorum.. ileride okunmamış bi tek frp bırakmıcam

• quote:

Orjinalden alıntı: _RhoniN_

ARKADAŞLAR BELKİ ÇOK ÇEKİCİ GELMİO AMA WARCRAFT IN KİTABI SÜPER ÇOK AKICI TAM FANTASTİK BİLİM KURGU

3 ünü de okudum 2. kitabın konusu hoşuma gitti onun dışında pek beqenmedim açıkcası
  • quote:

Orjinalden alıntı: Drizzt Do Urden

ben herkes gibi yüzüklerin efendisiyle başlamadım.. bilmem okudunuz mu ama Buz ve Ateşin şarkısı - Taht oyunları ile başladım.. bu kitapta karakterleri sıkmadan çok iyi bi şekilde taswip ediyor... konusu ne kadar yawaş ta olsa hiç sıkılmadan okudum.. entrikalar vs.. çok gerçekçi bi kitap yapmış üstat George R.R. Martin ondan sonra Unutulmuş Diyarlara başladım ki kesinlikle süper bi kitaptı.. hatta o Drizzt in konuşmalarına da bayılıyodum açıkcası adam drow ama ben bu kadar iyi biri olmasını yaşadıqı şeylere baqlıyorum.. mesela gördüqü şeyler onu etkileyerek ders almasını saqlıyor we yapmaması gereken şeyleri öqreniyor, öqretiyor.. açıkcası karaelf üçlemesinden sonraki kitapları pek beqenmedim çünkü karaelf üçlemesin de Drizzt kendini sorguluyor iç çatışmasını yaşıyordu duygusal bir tranwada gibi bişydi.. neredeyse öldürdüqü bir goblin in bile hesabını sorucaktı kendine onun için o seriyi çok beqenmiştim ama sonraki kitaplarda bu daha azaldı artık daha farklı konular hakkında düşünmeye başladıeh insanlar deqişir tabi ki.. daha yeni dünyanın omurgasını bitirdim we bütün seriyi bitirmeye kararlıyım.. bu arada bi de ejderha mızrağı'nı okudum ki karakterleri çok iyi anlatmış we (baqzıları çocuksu desede) aslında baya gerçekçi olmuş.. mesela güz alacakaranlıqının ejderhaları kitabında Tasslehoff un yaptığı espiri we buna benzer başka şeyler karakterlere can wermiş onları sewimleştirmiş.. şahsen ben çok ciddi adamları sewmem daha sadece 2 yıldır okuyorum.. ileride okunmamış bi tek frp bırakmıcam

Bende dunyanın omurgasını yenı bıtırdım. Unuıtulmus Diyarlar guzel gercektende sana Drizzt konusunda katılmıyorum. Cok basit bi karakter olmus bence adam tanrı gıbı bısı zaten bıde psikopat dersecede iyi kalpliki o kitaptaki iyilik tanrısı bile okadar ıyı kalplı degıldır. Aralardakı konusmalarından nefret edıyorum cok sıkıcı artık onları okumadan gecmeye basladım. Wulfgarın sevgılısını calmasınada fena sınılendım. Artık su Raistlin gelsede Drizzti bi guzel oldurse demeye basladım(Drizzt sureklı ask dostluk guclu kılar dıyoya gelsınde gostersın raist suna ask dostluk gucvlu kılıyomuymus.) Ayrıca o Entreriyle savaslarda hep Drizzt yenıyoya onada delı oluyorum. bıde gelmıs entreriye sen kor olmusun bılmemne benım dostalrım var senınm yok benım sevgılım var senın yok ben bu yuzden sende gucluyum demeye baslayınca delı oluyorum.

• hahaha aslına bakarsan iyi bi konuya parmak basmışsınhiç bu açıdan bakmamıştım...

we bugün keşfettiqim bi site:www.frpnet.net

burdan da kitapları sipariş edebiliyoruz (hemde %20'den %40'a çıkan indirim fırsatlarıyla :P ):http://www.frpnet.net/fiyatlar.html

not: bu arada kusura bakma imzalar aynı olmuş görmemişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drizzt Do Urden -- 26 Kasım 2006; 20:29:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Drizzt Do Urden

ben herkes gibi yüzüklerin efendisiyle başlamadım.. bilmem okudunuz mu ama Buz ve Ateşin şarkısı - Taht oyunları ile başladım.. bu kitapta karakterleri sıkmadan çok iyi bi şekilde taswip ediyor... konusu ne kadar yawaş ta olsa hiç sıkılmadan okudum.. entrikalar vs.. çok gerçekçi bi kitap yapmış üstat George R.R. Martin ondan sonra Unutulmuş Diyarlara başladım ki kesinlikle süper bi kitaptı.. hatta o Drizzt in konuşmalarına da bayılıyodum açıkcası adam drow ama ben bu kadar iyi biri olmasını yaşadıqı şeylere baqlıyorum.. mesela gördüqü şeyler onu etkileyerek ders almasını saqlıyor we yapmaması gereken şeyleri öqreniyor, öqretiyor.. açıkcası karaelf üçlemesinden sonraki kitapları pek beqenmedim çünkü karaelf üçlemesin de Drizzt kendini sorguluyor iç çatışmasını yaşıyordu duygusal bir tranwada gibi bişydi.. neredeyse öldürdüqü bir goblin in bile hesabını sorucaktı kendine onun için o seriyi çok beqenmiştim ama sonraki kitaplarda bu daha azaldı artık daha farklı konular hakkında düşünmeye başladıeh insanlar deqişir tabi ki.. daha yeni dünyanın omurgasını bitirdim we bütün seriyi bitirmeye kararlıyım.. bu arada bi de ejderha mızrağı'nı okudum ki karakterleri çok iyi anlatmış we (baqzıları çocuksu desede) aslında baya gerçekçi olmuş.. mesela güz alacakaranlıqının ejderhaları kitabında Tasslehoff un yaptığı espiri we buna benzer başka şeyler karakterlere can wermiş onları sewimleştirmiş.. şahsen ben çok ciddi adamları sewmem daha sadece 2 yıldır okuyorum.. ileride okunmamış bi tek frp bırakmıcam

bahsettiğin Buz ve Ateşin şarkısı - Taht oyunları isimli kitabı ben de okumuştum. dediklerine katılıyorum. gerçekten çok gerçekçi bir kitap. içinde türlü türlü entrikalar var. zaten kitabın yazarı zamanında güzel ve çirkin isimli dizinin senaristlerinden birisiymiş.

okumayanlara şiddetle tavsiye ederim. unutulmuş diyarlardan, ejderha mızrağından sıkıldıysanız bu kitap ilaç gibi gelecektir.

yalnız şöyle bir sorun var, şu ana kadar Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden sadece Taht Oyunları isimli kitabın ilk kısmı Türkçeye çevrildi. fakat arkabahçe yayınevinin sanırım bir takım sorunları var ve ikinci kısmın çevirisi bitmesine rağmen halen kitap yayınlanmadı. yakında ikinci kısım laika yayınevinden çıkacakmış diye bir söylenti duydum.
    yani demek istediğim bu seriyi okumak istiyorsanız oldukça sabırlı olacaksınız yada ingilizcenize güvenip orjinallerini alacaksınız. ama bu kitap değer.

bu arada kitap 5 ytl civarında. sudan ucuz sayılır.

• Arkadaşlar Ölüm Kapısı serisini okumanızı tavsiye ediyorum. Bu seriyi okuduktan sonra bu tip kitapları okumayı bıraktım çünkü ötesi yazılamaz gibi geliyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: liero

bahsettiğin Buz ve Ateşin şarkısı - Taht oyunları isimli kitabı ben de okumuştum. dediklerine katılıyorum. gerçekten çok gerçekçi bir kitap. içinde türlü türlü entrikalar var. zaten kitabın yazarı zamanında güzel ve çirkin isimli dizinin senaristlerinden birisiymiş.

okumayanlara şiddetle tavsiye ederim. unutulmuş diyarlardan, ejderha mızrağından sıkıldıysanız bu kitap ilaç gibi gelecektir.

yalnız şöyle bir sorun var, şu ana kadar Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden sadece Taht Oyunları isimli kitabın ilk kısmı Türkçeye çevrildi. fakat arkabahçe yayınevinin sanırım bir takım sorunları var ve ikinci kısmın çevirisi bitmesine rağmen halen kitap yayınlanmadı. yakında ikinci kısım laika yayınevinden çıkacakmış diye bir söylenti duydum.
    yani demek istediğim bu seriyi okumak istiyorsanız oldukça sabırlı olacaksınız yada ingilizcenize güvenip orjinallerini alacaksınız. ama bu kitap değer.

bu arada kitap 5 ytl civarında. sudan ucuz sayılır.

2 yıldır o kitabın çıkmasını bekliyorum yaaaa

bu arada başka bi site daha buldum eqer frp oyuncusuysanız bakın (ben öqrenmeye çalışıyorum):www.frpworld.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drizzt Do Urden -- 29 Kasım 2006; 23:19:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: -Raistlin

Bende dunyanın omurgasını yenı bıtırdım. Unuıtulmus Diyarlar guzel gercektende sana Drizzt konusunda katılmıyorum. Cok basit bi karakter olmus bence adam tanrı gıbı bısı zaten bıde psikopat dersecede iyi kalpliki o kitaptaki iyilik tanrısı bile okadar ıyı kalplı degıldır. Aralardakı konusmalarından nefret edıyorum cok sıkıcı artık onları okumadan gecmeye basladım. Ayrıca o Entreriyle savaslarda hep Drizzt yenıyoya onada delı oluyorum. bıde gelmıs entreriye sen kor olmusun bılmemne benım dostalrım var senınm yok benım sevgılım var senın yok ben bu yuzden sende gucluyum demeye baslayınca delı oluyorum.

Salvatore Dark elf üçlemesinden sonra gerçekten cıvıttı, iyilik timsali konusunda neredeyse en baba paladinler bile drizzt ile başa çıkamaz oldu Ama "Yalnız Drow" ve "Binlerce Ork" kitaplarında bence yeniden ilk üçlemedeki karanlık havaya geri dönmeyi başarmış, çünki o kitaplarda Drizzt tekrar şizofrenik bir vaka haline geliyor; bir yanda kendini iyiliğe adamış bir Kolcu, diğer yanda tamamen hayvani içgüdüleriyle hareket eden ve drow kanından gelen vahşet/katliam hazzına aç Avcı tekrardan bizimkini iki kişiliğe bölüyor, bence bu üçlemeyi kaçırmayın...

Ek olarak Unutulmuş Diyarlar fanatiklerine "Örümcek Kraliçe'nin Savaşı" serisini tavsiye etmek istiyorum, kaosa tapan drowların gene kaos tarafından yenilip yutulmaları oldukça ilginç olmuş, ayrıca her sahnede bir entrika/komplo işliyor, hoş drowlar üzerine kurulu bir romandan daha azıda beklenemezdi zaten

• Orumcek kralicenin savasının ılk kıtabını okudum sadece.O aralar Galiba Karanlıgın yollarıydı tam hatırlamıyorum ama o serıye baslamak ıstıodum ama ılk kıtabını bulamayınca orumcek kralıcenın savası serisinin ılk kıtabını aldım. Onu bıtırınce kıtabevıne tekrar gıttım karanlıgın yollarıydı galıba onun ılk kıtabı Sessiz kılıcı almıstım ondan sonrada o serıye devam ettım ama dunyanın omurgasından sonrakı kıtaplarıda bulamayınca David Eddingse basladım. Onda da Belgariad serisinin ılk uc kıtabını okudum ve cok begendım gercekten guzeldı. Sımdı onun dorduncu kıtabını alcam ve devam etcem David Eddingse.
  • Bence Unutulmuş Diyarlar serisinde gerçek bi efsane yaratmak istiyorlarsa herhangi bi kitapta Drizzt'i öldürmeliler
    ben okumadım Drizzt'in kitaplarını ancak okuyan arkadaşlarım artık sıktığını dönüp dolaşıp aynı şeylerin olduğunu söylüyorlar
    bi insanla ilgili 10larca kitap yapılırsa ve de her kitap bu kahramanın zaferleriyle sonlanırsa tabiki sıkar
    mesela Gediksavaşlarında -bi anlamda- gerçek zamanlı hikayeler yazıldığı için sıkmıyor
    yada Yüzüklerin Efendisi çok kısa bi dönemi anlattığı için ve sonrası yazılmamış olduğu için herkesin kafasında iyi bi roman olarak kaldı,düşünsenize Yüzük Savaşından sonra Aragorn'la ilgili sayısız kitap yazılsaydı o zaman Orta Dünya serisi sıkmaz mıydı?
    kısacası zirvedeyken bazı şeyleri bırakmak lazım ve yeni kahramanlar yeni yüzler ve de özgün yeni olaylar bulmak gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 31 Aralık 2006; 15:00:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

Bence Unutulmuş Diyarlar serisinde gerçek bi efsane yaratmak istiyorlarsa herhangi bi kitapta Drizzt'i öldürmeliler
    ben okumadım Drizzt'in kitaplarını ancak okuyan arkadaşlarım artık sıktığını dönüp dolaşıp aynı şeylerin olduğunu söylüyorlar
    bi insanla ilgili 10larca kitap yapılırsa ve de her kitap bu kahramanın zaferleriyle sonlanırsa tabiki sıkar
    mesela Gediksavaşlarında -bi anlamda- gerçek zamanlı hikayeler yazıldığı için sıkmıyor
    yada Yüzüklerin Efendisi çok kısa bi dönemi anlattığı için ve sonrası yazılmamış olduğu için herkesin kafasında iyi bi roman olarak kaldı,düşünsenize Yüzük Savaşından sonra Aragorn'la ilgili sayısız kitap yazılsaydı o zaman Orta Dünya serisi sıkmaz mıydı?
    kısacası zirvedeyken bazı şeyleri bırakmak lazım ve yeni kahramanlar yeni yüzler ve de özgün yeni olaylar bulmak gerek

Sana katılıyorum zaten boyle cok kıtaplı seriler cıkınca sonra devamı gelınce adamlar artık dırek paraya yonelıp abuk sbuk sacmalıyorlar romanları Masal Kitaplarına cevırıyorlar. Yanı unutulmus dıyarlardada hakkaten aynen devam edıosa aynı charlar kotu oluodur ne dıyım. Ejderha mızragında bıle Raistlini oldurduler Tanisi ıoldurduler kısacası herkesi oldurduler ne kadar bı 15 kıtap sonra olsada

• Beyler haklısınız elbette adamlar ticari sebeplerle tutulan birşeyin devamını çekiyorlar ama gözden kaçırdığınız bir şey varki Unutulmuş Diyarlar sadece Drizzt'ten oluşmuyor, daha onlarca çok sağlam ama nedense Drizzt kadar tutmamış eleman var, inanın türkçeye çevrilmemiş okadar çok Forgotten Realms kitabı varki ben görünce resmen dumura uğradım inşallah kısa bir süre içerisinde bu durumun farkına varan türk yayınevleri bi atılımda bulunurda biz fantastik-kurgu okuyucularına gün doğmuş olur
  • Tabi unutmuyoruz ama burada en sacma karakter Drizzt bende oyuzden Drizzten bahsettım.Ayrıca ana kahramada o. Dorusu benım orda en sevdıım karakter Bruenor Battlehammer ve Artemis Entreri. En nefret ettıkleımde Drizztle Cattie-Brie(Cok gereksız bı karakter bu bence.)
  • topic ikinci sayfaya düşmüş

daha önce e book olarak okumaya başladığım ama yarım bıraktığım belgariad serisinin ilk kitabını buldum bugün ve kaldığım yerden okumaya devam ediyorum
  • bnde unutulmuş diyarlardan avatar üçlemesine başladım çok güzeldi orada en sevdiğim karakter kelemvor lyonsbaneydi,daha sonra gediksavaşlarının ardından1 i aldım ve o kitabı okuduktan sonra favori kahramanım locklear oldu.Ama bnim en sevdiğim fantastik romanlar laura ve eragon eldest
  • yoo bence belli kurallara göre olmayabiliyo mesela ben iblisin uyanışı nı okumuştum salvatore un..

elf ler kanatlı ve uçuyordu eheh frp de böle bişey yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: elovitnas

ben drizzt do'urdenin maceralarırından sonrası okumadım çünkü salvatore işin b.kunu çıkardı.benim için kara elf üçlemesinden sonrası abartı halni almış durumda.artemis entreriye gelince abartılmış bir karakterdir.salvatore o kadar büyük bir kahraman yaratmıştı ki karşına ona denk birini çıkarmaktan başka şansı yoktu.ve entreriyi yarattı.ayrıcan mantık olarak bir insanın dövüş yetenekleri bakımından bir drowa,hemde drowların en iyi dövüşçüsüne,denk olması imkansızdır.drizztin bir yüzyılda edindiği bilgi ve tecrübeye 30 yılda ulaşmış olması imkansızdır.kısaca enteri imkansız bir karakterdir ama serinin devamı için salvatoreun entreriye ihtiyacı vardı.offff içim amma doluymuş kardeşim!!1

ben bi drizztseverim. genelde önce karaelf üçlemesi, sonra buzyeli vadisini okurlar türkçeye o sırayla çevrildiği için ama aslında r.a. salvatore tam tersi sırayla yazmıştır kitapları. çok tutulunca geçmişini yazayım demiş. bakmış daha çok tutuluyo uzak geleceği, sonra daha uzak geleceği falan derken abartmış. hatta fantastik kurgu kitaplarını okumayı bırakmama neden olmuştur bu durum. tiksindim resmen, para ver para ver bitmiyo. ama drizzti hala çok severim favori kahramanımdır. fantastik kurguya drizztle başladım, drizztle bitirdim. arada başka kitaplar da okudum tabi. raistlini de bi türlü sevemedim. eşşek kafalının teki bi aklı başına gelmedi
    pffff canım aşırı frp oynamak istiyo da adam yok. olsa da yesek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backslider -- 6 Mart 2007; 4:28:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: _Diego_

yoo bence belli kurallara göre olmayabiliyo mesela ben iblisin uyanışı nı okumuştum salvatore un..

elf ler kanatlı ve uçuyordu eheh frp de böle bişey yok..

frp de böyle bişey yok diyemezsin, çünkü her dünyanın kendi kuralları vardır. tek bir kural yoktur. tamamen yazarın/dungeon master'ın isteğine kalmış bişeydir. sınır yoktur dünya senin dünyan şöyle ki; forgotten realms'ta dark-elf (drow) bir ırktır, ama dragonlance (krynn) de dark-elf sadece bir niteliktir, sıfattır. kara büyüye yönelmiş, elflerin doğuştan gelen iyiliğe yönelimi reddetmiş kötülüğe yönelmiş elflere verilen isimdir. (bkz. dalamar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backslider -- 6 Mart 2007; 11:48:49 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.