Şimdi Ara

FORMAT SORUNU. ACİLL!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar hangi sistem cd sini takarsam takayım belirli bi yerden sonra makine kendini kapatıyor.
    örneğin : xp ile formata başlıyorum yaklaşık 10 sn. de donanım taraması yaparken resetliyor.makine laptop , pil de , gücte vs denedim tahminim güc'le alakası da yok
    makineyle alakası olduğunu düşünmüyorum ama cihaz ; DATRON TW 7
    tahminim fdisk gerekli ama tam olarak nası yapacağımı bilmiyorum , ve gerekli ekipmanım yok.
    ayrıca bıos 'u da default yaptım.
    şimdiden teşekkürler

• Bu anlattıklarından açıkcası net bir sonuç çıkarmak zor.

Kapattığı yer hep aynı yer mi?
    Sistem CD lerinden sorun yok değil mi?
    Donanımsal anlamda makineye değişiklik uyguladın mı? İşlemci fanını temizleme gibi? Benim tahminim bu hatayı işlemci fanından dolayı alıyorsun. İyice temizlenip termal macun sürülmesi gerekiyor...
  • makine hic açılmadan verdi bu hatayı ki sonra ramleri değiştirip denedim. ama işlemciyi hala cıkarmadım.
    yaklaşık olarak 10. saniye de veriyor ve hangi sis tem cd si olursa olsun aynı yerde kapatıyor.8 farklı cd denedim.
    anlamadığım nokta şu ki format haric makine sorunsuz calışıyor. ama formatta bu hata var
  • hdd başka pc tak ve ondan format at benden atamıyordum başka pc attım duzeldi....
  • Format işlemi yapılırken çoğunlukla makineye güçlü bir akım gelirki bu da sıcaklık artışı için yeterli bir sebeptir. Çoğu zaman bu sıcaklık 100 dereceye kadar çıkabilir ki bu da pc kapanmasına neden olur.

Benim fikrim işlemcinizin elden geçmesi gerekiyor. Ama dediğim gibi söyledikleirmiz tavsiyeden ibaret belki de bambaşka bir sebep olabilir...
  • gece işlemciyitemizlemeyi denicem . ama hatırladığım kadarıyla işlemci anakarta birleşik di . yine de bakıcam.

başka pc de format atmak aklıma geldi fakat ; cevremde sata hdd si olan ve kullanabileceğim birisi malesef yok
  • senin yaşadıgın sorunu bende yasadım eski pclerdi kapanıyor yarıda kalıyor restliyor vs.vs başka pc taktım formatladım düzeldi bence dene işlemciden olacagını sanmıyorum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.