Şimdi Ara

Forumdaki dolandırıcı hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir hafta önce sahibinden üzerinden forumda da kayıtlı olan Bulent Dogan isimli kişiden telefon aldım ve telefon yurtdışından sıfır gelip dört ay Türkiye'de kullanıldığı için kapandığını söyleyerek kaydını da yaptıracağını söyledi ve ilandaki fiyattan 250₺ ekstra yolladım. Ama gelen telefon dört ay kullanılmış telefon değildi büyük ihtimal yurtdışından kullanılmış almış (ahizesi, hoparlörü bozuk ve 800+ batarya döngüsü var) pasaport kaydını da iki gün boyunca yaptırmadı, o arada oyaladı hep bugün yarın diye; ben de kendim yaptıracağımı söyleyip kayıt için gönderdiğim parayı geri istedim. O günden sonra da ulaşamadım bir daha telefonlarımı açmadı. Forumda da üyeliği olduğunu görünce başka birini de dolandırmasın diye buraya yazıyorum.

quote:

Hocam selamlar 4500 butcem var eger ilgilenirsen nakit alabilirim 05323921385 nolu numaradan bana ulasabilirsin

Üstteki mesajda kendi numarasını vermiş, elimde IBAN'ı, kargoya verdiği adresi de var. Şehir değiştirdiğim için haftaya kaldı adliyeye başvurmayı düşünüyorum, nasıl bir sonuç alabilirim?

Forumdaki dolandırıcı hk.

Forumdaki kullanıcı adı da: malcomgerenimo

Teşekkürler yardımlar için, şahsı savcılığa şikayet ettim nitelikli dolandırıcılık üzerinden, sonuçlanınca güncellerim burayı da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxis~ -- 9 Temmuz 2018; 15:30:7 >

• Naçizane kanaatimce, savcılığa yapacağınız suç duyurusu neticesinde "Hukuki ihtilaf" olduğu gerekçesiyle kamu davasının açılmasına yer olmadığı kararı verilecektir. Buna karşın aksi görüşte iseniz savcılığa nasıl suç duyurusunda bulunulacağını bilmiyorsanız, "Savcılığa şikayet nasıl yapılır?" başlıklı makaleyi inceleyiniz.

Bunun dışında ayıplı ifa hükümlerince dava yoluna başvurabilirsiniz, nasıl dava açacağınızı bilmiyorsanız "Dava nasıl açılır?" başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

• Cezai boyuttan bakarsak internet üzerinden olduğu için nitelikli dolandırıcılık suçu oluşmakta. Zira sizi kayıt edeceğim diye aldatarak parayı cebe atmaktadır. Bununla ilgili derhal savcılığa başvurun. Dolandırıcılık uzlaşma kapsamındadır. Telefonu geri verip paranızı almak istiyorsanız bunu talep edebilirsiniz. Hatta daha fazlasını da talep edebilirsiniz bir nevi pazarlık. Eğer uzlaşma sağlanırsa tazminat davası açamazsınız.
  • Çok teşekkürler yardım için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.