Şimdi Ara

FPS düşüklüğü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilen arkaşalardan yardımını istediğim bir konu var.
    Aşağıda imzamda olan masaüstü sistemi kullanıyorum.
    Windows 7 64 bit yüklü. 14.4 Driverlarıda kurdum.

Ben World of Tanks oynuyorum. Oyunda Bütün grafik ayarları maksimumda crossfire çalıştırırken(tek ekran kartı ile denedim değerler gene aynı) ben ancak 30-60 fps arası alıyorum. Oyundaki savaşın durumuna göre 30-60 arası değişiyor. Ayarları düşürüyorum medium falan yapıyorum gene aynı değişen bişi yok ancak 35- 65 aresı görüyorum. hatta bazen 20 25 fps lere bile düşüyor. Oyunu oynarken catalyst ten yük durumuna bakınca %45 gibi çalışıyor.

Fakat Battlefied 4 oynarken 60 fps altına kesinlikle düşmüyor. ancal hissedilir şekilde ekran kartlarına yüklendiğini duyuyorum. Fanlar coşuyor.
    Şimdi bf4 te böyle iken World of tanks ta niye bu durum var anlamış değilim.
    Varsa önerileriniz sevinirim

• İşlemci kaynaklı olabilir mi acaba
  • Sana bunun sebebini söyleyim fps düşmesi senden değil oyundan kaynaklanıyor.Oyun motoru değişti ama hala çoklu çekirdek desteği gelmedi ve motoru yeni yaptıkları için çok eksikleri var yani oyunda optimizasyon diye birşey yok neredeyse.Sırf bu yüzden oyunu bıraktım.War Thunder'e geçtim yakında tanklar çıkacak şuan betada istersen internetten izleyebilirsin.
    Oyunda şu ayrıntıyıda söyleyim.Mermiler düz gitmiyor ne kadar uzaksa ona göre namlunu kaldırcaksın.
  • amd nin en saglam islemcisi var oda olmazsa hangisi olacak intel mi??? intele para vermem hicbirzaman :)
  • akrepsianka A kullanıcısına yanıt
    İkiside işlemci odaklı çalışan oyunlardanÜstelik işin içinde CF varsa işlemci ilk akla gelen etken olur.İşlemcinizi oc ederek bu fps drops yada düşük gpu kullanım sorununuzu birazda olsa iyileştirebilirsiniz.7970 CF ile bf4 de 60 fps değil 100 fps altına bile düşmemeli.Mevcut gpu gücünüz şu anki güncel tek gpulu kartlardan oldukça iyi ve uzun süre gpu anlamında yüksek ayarlarda yüksek fps almanıza olanak sağlar.İntel almam diyorsanız cf ile bu işlemci ve hızında ancak bu kadar olur o zaman ya işlemciyi 4.5-5 ghz seviyesine almalısınız yada ikinci elden iyi oc olan bir 2600k bulup oc ile bu durumdan kurtulursunuz.

Ayarları düşürdüğünüzde fps artışı olmamasından şu net bir şekilde anlaşılıyor elinizdeki işlemci mevcut gpularınızı tam olarak besleyemiyor bu açık ve net.Eğer ayar düşürünce fps artsaydı bu olasılık ortadan kalkacaktı.Bir incelemede var gtx 780 ti ile apu sistemde bf4 oynuyorlar en yüksek ayarda aynı sizdeki gibi 60 fps alıyorlarken en düşükde yine 60 fpsde kalıyor bu işlemci limitinin en tipik örneklerinden birisidir.

Tanksı bilemem ama bf4 şu an en iyi cpu optimizasyonuna sahip oyunlardan cpu-gpu-ssd-ram ne varsa sistemin bütün kaynaklarını kullanabiliyor ama bu oyunda yüksek performans için windows 7 yerine windows 8/8.1 x 64 sisteme geçmelisiniz bf4 de durumu eskisine göre daha iyi hale getirir ama gpulardan tam yüklenme için işlemci oc si yada değişimi gerekli.Başka bir alternatif pek mümkün değil gibi görünüyor.

Bu arada monitör kaç hz ve çözünürlük 1080p de iken bu durum var değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 1 Mayıs 2014; 23:53:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akrepsianka

amd nin en saglam islemcisi var oda olmazsa hangisi olacak intel mi??? intele para vermem hicbirzaman :)

Malesef intel olacak. Ben de Amd kullanıyorum. Kötülüyorum sanmayın. Bazı kişiler bu tip oyunlarda Amd işlemcinin sorunlu olduğunu iddia ediyorlardı. Ne kadar doğru bilmiyorum.
  • Yani demek istediğimiz şu senin elinde baba yiğidi gibi 8 çekirdek işlemci var ama oyun sadece 1 evet sadece 1 çekirdeğini kullanıyor istersen msi afterburner indir oradan bakabilirsin.
  • Oyunu 1080p 60hz oynuyorum. Cozunurlugu hic degistirmedim cunku ihtiyac duymadim. Amd nin en iyi islemcisi oyunu yurutemiyor diye islemci almak cok mantiksiz. Soylediklerine ve verdigin bilgilere teskkur ederim aydinlatici oldu. Ben de boyle bir bilgisayar varken oyun oynayamiyorsam kac kisi oynayabilecek ki. Bence benim intel islemci almam yerine oyunu optimize eetsinler ki elinde hem amd hem intel olanlarda ve daha dusuk sisteme sahip olanlarda oynayabilsin.yapimcinin oturup dusunmesi lazim. Zaten diger arkadasinda dedigi gibi multicore destwginin olmamasi oyunun eksikligi. Yeni versiyonu ciktigindan beri asiri sikayrt var. Duzeltme calismalarina baslamislardir bile bence. Dedigim gibi dusuk sisteme sahip olanlar ne yapacak ozaman..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.