Şimdi Ara

FPS Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakın zamanda ikinci el bir oyuncu dizüstü bilgisayarı satın aldım. Özellik olarak beni uzun süreler götürsün diye iyi bir bilgisayar seçtiğimi düşünüyordum fakat bir kaç aklıma takılan sorunlar var sizlerden bu konu hakkında yardımlarınızı talep ediyorum.

Bilgisayarın Özellikleri: Msi GE66-10UG

16 GB Ram

Rtx 3070 Pmax olarak geçiyor sanırım mobile değilmiş.

512 ssd

240 hz monitör

fakat League of legend, Cs go gibi oyunlar da gözlemlediğim üzere ultra veya yüksek ayarlarda 150-200 fps arası gidiyor şimdi düşünüyorum yüksek grafikli bir oyunda oynasam 20 30 fps ile mi oynayacağım bir problem olduğunu düşünüyorum sizce nedir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Driverleri msi driver center üzerinden kurdum.

• Öncelikle yüksek grafikli dediğiniz bir oyun yükleyip deneme yapın sorun var mı yok mu o zaman belli olur. İkincisi bahsettiğiniz oyunların görsel görünümüne aldanmayın. Oyunlar eski veya mobil oyun gibi gözükebilir ama grafiklerini sonuna aldığınızda sistemi yorarlar.

Son olarak da ikinci el aldığınız leptopunuzun temizlik durumu nedir? Dıştan temiz görünüp işten kirli olabilir. Termal macun yenilemesine ihtiyacı olabilir. Sıcaklık durumunu oyun oynarken bir kontrol edin. İşlemci oyun oynarken sıklıkla ve büyük oranlarda frekans düşürüyor mu? Eğer düşürüyorsa sistem çok ısınıyor olabilir. Fanlar düzgün çalışmıyor olabilir.

Velhasıl önce bilgisayarınıza sisteminizi yoracak 2-3 tane oyun indirip kurun. Msi after burner gibi programlar ile oyun oynarken işlemci ve ekran kartı sıcaklığı frekansını kullanım yüzdelerini fps'ini takip edin. Bu değerleri her oyun için farklı farklı yerlerinde çekip kaydedin ve burayla paylaşın. Lol ve cs go içinde yapın.

Kolay gelsin şimdilik.

• 16 gb ram . bu remin adı nedir soyadı nedir. tek slotmudur. çift slotmudur. hızı kaçdır bir yaz bakayim kardeşim bizeFPS Sorunu 

• Grafik modu ayrık modda değilse ayrık moda getirin. Harici bir monitöre de bağlayın bakalım fps 300 üzerine çıkacak mı.

• BorckaArtvin kullanıcısına yanıt

Hocam tam olarak nereden bakabilirim bunlara

FPS Sorunu

FPS Sorunu

FPS Sorunu

• Moustacheur kullanıcısına yanıt

Aida64 veya Cpu-Z ile bakabilirsiniz. Eğer Ram tek kanalsa laptopun içindekinin aynısından 1 tane daha almak Fps sorunlarını çözmeye yardımcı olur.

2. olarak sizin bilgisayarda Dragon Center veya başka bir Center tarzı uygulama yüklüdür sanırım, oradan ekran kartı ayrık (discrete, harici) modda mı değil mi onun kontrolünü yapalım. Belki Bios'ta da kontrol edilebilir, bir deneyelim. Ekran kartını (laptop destekliyorsa) bu modlara almak fpsyi arttırır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.