Şimdi Ara

Freedos netbook aldım windows yükleyemiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
7.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben ASUS x201e marka ve model bir netbook aldım. Bilgisayar freedos, yani işletim sistemi yok. Bu cihazda optik sürücüde olmadığı için usb üzerinden format atmak gerekiyor. 32 gb hp usb belleğime usb üzerinden format atılacak şekilde windows 8 proyu 64 bit yükledim. Kutu İçinden windows 8 driver cd si çıktığı için windows 8 in uygun olduğunu düşünüyorum..
    Boot ayarlarındanda usb yi seçmeme rağmen açılışça siyah ekran ve freedos ile ilgili bir takım yazılar çıkıyor yani windows kuruluma geçmiyor.
    Aşağıda ekranda çıkan bütün resimleri atıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum. Tüm forumda ve internette 2 gündür bütün yöntemleri denedim. Lütfen bana format nasıl atılır linkleri vermeyiniz. Format defalarca attım. Freedos pcye format atamyı bilenler yazsın. Teşekkürler.

Bilgisayarı açtığımda çıkan ilk ekran bu.

[simage]
    [/simage]

Buda biosun main sekmesinin resmi.

[simage]
    [/simage]

Advanced sekmesinin resmi

[simage]
    [/simage]

BOOT sekmesinin resmi. Her nekadar bu resimde hp marka usb belleğim 2. sırada gözüksede ben onu 1. sıraya aldım, ama yine olmadı.

[simage]
    [/simage]

Security sekmesinin resmi.

[simage]
    [/simage]

Save & exit sekmesinin resmi.

[simage]
    [/simage]

Bu resimdeki görüntüyüde bilgisayar açılırken esc tuşuna sürekli basarak açıyorum. Buradan usb belleği seçiyorum bu resmin bir altındaki görüntü ortaya çıkıyor. Her nekadar bu resimdede usb 2. sırada gözüksede ben onu 1.sıraya bios ayarlarından aldım olmuyor. Bu yöntemide google da araken buldum.

[simage]
    [/simage]

Benim hp marka usb yi seçince bu alttaki ekran çıkıyor.

[simage]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KARAHANLI_81 -- 24 Şubat 2013; 11:13:44 >

• USB belleğe kurulumu başarılı bir şekilde yaptınız mı? Bu USB belleği başka bir bilgisayarda deneyip kurulum aşamasına geçiyor mu kontrol ediniz.

Bilgisayar içinde zaten bir sistem var o da DOS sistemi. Bir şekilde sistemi formatlamanız gerekir.

Bunun için Hiren's boot Cd indirip tarif edildiği gibi USB belleğe yükleyip USB den sistemi açmayı deneyin. Hiren's boot cd açılırsa o zaman istediğiniz kurulumu, format işlemini de yapabilirsiniz demektir.

Bir diğer seçenek de HDD yi çıkarıp bir USB disk kutusuna takıp bir başka bilgisayarda biçimlendirip kurulum dosyalarını atıp bootable yapıp onu tekrar yerine takıp oradan kurulum yapmak da olabilir.
  • flash beleğe tam olarak kurmanız gerekli windowsu
  • Arkadaşlar sonunda hallettim. ''Windows 7 USB DVD Download Tool'' programıyla usb ye yazdırıyordum, boot edilecek şekilde. Ama ingilizce yazdığı için anlamamıştım. Hata mesajında dosyalar usb ye başarılı şekilde yazdırıldı, ama boot edilemedi diyormuş. Başka bilgisayarda aynı programı kullanarak usb ye boot ettim. Şimdi windows kurulum aşaması başlıyor. Aslında windowsu ben kurmadım. Bilgisayarcıya götürdüm. Oda hiç usb den windows kurmamış. Saatlerce uğraştı, en sonunda başka bir program kullanarak usb ye windowsu yeniden boot etti. Kurulum aşamasını halletti. Tam kurulum bitmiştiki, hata mesajı verdi. Sonra yeni baştan kurdu, windows 7 32 bit olanı, bu sefer kurulum tamamlandı, Asus marka bilgisayarımın web sitesinde, driver indirme sayfasında bu modelin 32 bit desteği yokmuş. Bilgisayarcıda zannedersem 64 bit driverları kurmaya çalıştı bilgisayar kilitlendi. Bende aldım bilgisayarı başka bir bilgisayarcıya götürdüm. O çok kolay bir şekilde windows 8 pro 64 bit kurdu. Birde biostan usb ayarına gerek yok arkadaşlar. USB yi bilgisayara takın, bilgisayarı açartıktan sonra sürekli ESC tuşuna basın. Konu resmini yüklediğim küçük mavi ekran çıkacak. Orada hdd ve usb görülüyor. Usb üçüncü sırada olduğu halde tıklayınca kuruluma geçti. Bu konu hakkında sorunu olana yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KARAHANLI_81

Arkadaşlar sonunda hallettim. ''Windows 7 USB DVD Download Tool'' programıyla usb ye yazdırıyordum, boot edilecek şekilde. Ama ingilizce yazdığı için anlamamıştım. Hata mesajında dosyalar usb ye başarılı şekilde yazdırıldı, ama boot edilemedi diyormuş. Başka bilgisayarda aynı programı kullanarak usb ye boot ettim. Şimdi windows kurulum aşaması başlıyor. Aslında windowsu ben kurmadım. Bilgisayarcıya götürdüm. Oda hiç usb den windows kurmamış. Saatlerce uğraştı, en sonunda başka bir program kullanarak usb ye windowsu yeniden boot etti. Kurulum aşamasını halletti. Tam kurulum bitmiştiki, hata mesajı verdi. Sonra yeni baştan kurdu, windows 7 32 bit olanı, bu sefer kurulum tamamlandı, Asus marka bilgisayarımın web sitesinde, driver indirme sayfasında bu modelin 32 bit desteği yokmuş. Bilgisayarcıda zannedersem 64 bit driverları kurmaya çalıştı bilgisayar kilitlendi. Bende aldım bilgisayarı başka bir bilgisayarcıya götürdüm. O çok kolay bir şekilde windows 8 pro 64 bit kurdu. Birde biostan usb ayarına gerek yok arkadaşlar. USB yi bilgisayara takın, bilgisayarı açartıktan sonra sürekli ESC tuşuna basın. Konu resmini yüklediğim küçük mavi ekran çıkacak. Orada hdd ve usb görülüyor. Usb üçüncü sırada olduğu halde tıklayınca kuruluma geçti. Bu konu hakkında sorunu olana yardımcı olabilirim.

Üstünden çok zaman geçmiş ama win8 i nası kurdu bilgisayarcı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.