Şimdi Ara

FSM Köprüsü genleşme derzleri değişimi işi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

FSM Köprüsü'ndeki çalışmayı çalıştığım firma yürütüyor. Hergün orada olmama rağmen gazetelerde / televizyonlarda "vay be neler oluyormuş!" dedirten haberler okuyorum. Yapılan teknik bilgilendirmelerde çok yanlışlıklar var. Merakı olanlar varsa her türlü soruyu yanıtlayabilirim.

Küfür edilmezse sevinirim

• kısaca birşey sormak istiyorum.günde 24 saat çalışarak 40 günde yapmak yerine günde 6 saat gece saatlerine çalışarak 160 günde bu iş yapılsa daha iyi olmaz mıydı?bu trafik bu kadar sıkıştırılmasa olmazmıydı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gekren

kısaca birşey sormak istiyorum.günde 24 saat çalışarak 40 günde yapmak yerine günde 6 saat gece saatlerine çalışarak 160 günde bu iş yapılsa daha iyi olmaz mıydı?bu trafik bu kadar sıkıştırılmasa olmazmıydı?

maalesef öyle olmuyor. su anda aralıksız çalışma imkanımız var. köprü sadece 24:00 - 06:00 arasında kapalı olsaydı, yarım saat köprünün kapanması, yarım saat köprünün trafiğe açılması, 1 saat geçici derzlerin sökülmesi, 1 saat geçici derzlerin tekrar yerleştirilmesi, vs derken 3-4 saatimiz çalışmaya hazırlık ve çalışma alanının trafiğe hazırlanmasıyla geçerdi ve bu çalışma 1 sene sürerdi.

araçlar aşağı düşmesin diye oraya koyacağımız 4-5 metre uzunluğundaki geçici derzlerin yol açacağı yüzlerce kazayı da saymıyorum. ayrıca bu derzler trafiği her halükarda yavaşlatacaktı ve bu yavaşlama 40 gün değil 1 sene sürerdi.

• ben misal 6 saat toplam çalışma süresi ve 1 er şerit gidiş geliş açık kalması olarak düşündüm.mesela akşam 10 dan sabah 6 ya kadar.ama tabi ince işleri var bununda.şu anda daha iyi trafik.bakalım nasıl devam edecek.
  • Ben İzmirdeyim İzmirde köprüde yok Trafikte:D

Ne Mutlu izmire :P Hiç trafik derdi yok be
  • sen bu derzlerin tam olarak ne olduğunu ne işe yaradığını köprünün neresinde bulunduğunu, bu parçaların neden yapıldığını kimin ürettiğini kaç yılda bir değiştiğini bu değişme süresinin standart olup olmadığını boğaziçi köprüsünün derzleriyle aynı özellikte olup olmadığını , fiyatının ne olduğunu genleşme derzleri dışında başka hangi derzlerin bulunduğunu belirtirsen çok sevinirim
  • İzmir de yok evet.ama İzmirde çok sade.konak meydanı,alsancak,kordon,karşıyaka,kemeraltı şehiri bitirmiştik.birde teleferik vardı.
    quote:

Orjinalden alıntı: Brujeria35

Ben İzmirdeyim İzmirde köprüde yok Trafikte:D

Ne Mutlu izmire :P Hiç trafik derdi yok be
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.