Şimdi Ara

FTTB'den FTTH DÖNÜŞÜM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Binamın altındaki kutuya kadar gelen turuncu fiber kablonun dairelere cat5 vasıtasıyla dağıtılmasına tahammül edemediğimden daireye kadar fiber bağlatmanın yollarını aradığım sırada Telekom Müdürlüğünden bina altındaki cihazın MDU cihazı olduğu, kendilerinin daireye kadar fiber projelendirmesi yapmalarının mümkün olmadığını ama benim istersem kendi imkanlarımla daireye kadar OBK ile bağlantıyı sağlamam halinde fiberden istifade edebileceğim söylenmiştir. Ama bu kadar kolay olması ve koca apartmanda tek başıma bu işlemi yapabilmem aklıma çok yatmadı.

Teknik hususlardan anlayan dostlar aşağıda resmini attığım kabinetin bu duruma uygun olup olmadığı hususunda yardımcı olabilir mi? Tekil olarak fibere geçmek mümkün müdür?

İyi forumlar dilerim.

FTTB'den FTTH DÖNÜŞÜM

FTTB'den FTTH DÖNÜŞÜM

• daireden kutuya kadar fiber kablosu çektirirsen ftth bağlantı verirler herhalde.

• MDU cihazının modelini araştır, eğer GPON ile çalışan bir MDU ise o zaman sen de aynı GPON ağı üzerinden internete erişebilirsin. Yani MDUya giren fiberden bir tane de sana ayırırlar ve tek başına Fiber kullanırsın

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Huawei SmartAX MA5672-24 MDU'dan iki tane var kutunun içerisinde. GPON ile mi çalışıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onnsnl -- 11 Aralık 2022; 23:30:50 >
  • Eğer bu dediğiniz mümkünse hemen yarın döşeyeyim fiber kablomu :D

Gelişmeleri bekliyoruz hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onnsnl O kullanıcısına yanıt

Evet, üzerindeki Fiber giriş GPON

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Yarın operasyona başlıyorum o zaman teşekkür ediyorum.

• onnsnl O kullanıcısına yanıt

Gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim hocam, eğer başarıya ulaşırsanız bende aynı uygulamayı yapacağım. Bu arada obk kablo için öneriniz var mı? Yaklaşık 50-60 mt ihtiyacım olacak hem ekonomik, hem kaliteli bir kabloya ihtiyacım var.

• Michael Giacchino kullanıcısına yanıt

Şu an ben de kablo araştırıyorum. Bugün için elektrikçi gelip kabloyu nasıl bağlayacak onun keşfini yapacak. Daha sonra kablo temin edip 1000lik paket aboneliği başlatacağım. Kutu ile bağlantısını da artık bana bu yolla sorun çözülecek diyen Telekom ekibi sağlayacak. Ben de olup olmayacağı hususunda kararsız kalsam da denemekten zarar gelmez. Kabloyu her şartta çekmek lazım zaten.

• Eğer size kabloyu sen çek gerisini biz hallederiz şeklinde bir bilgilendirme yapıldı ise, elektrikçiden fiber abone kablosu alıp (obk) onu binanızda uygun şekilde döşeyip (kırıp bükmeden) kutunun yanında bırakırsanız ilgili ekip montajını yapacak anlamı taşıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.