Şimdi Ara

FW'li Makinedeki Eski HDD'yi FW'siz Yeni XBOX'ta Kullanmak Sorun Yaratır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son ban dalgasında benim de NTSC-U FW'li makinem banlandı ve son güncelleme ile üzerindeki HDD ban'ını kaldırdım; backup oyun için kullanıyorum. Ancak live'ın da tadı ayrı ve sadece orjinal oyun ve live için en ucuzundan bir arcade almaya karar verdim; donanımhaber forumlarında da 410 TL'ye buldum yepyeni PAL cihazı; fw'siz ve bu şekilde kullanacağım, almayı düşünüyorum. Ne de olsa oyun kolları vb. var; elite benim için gerekli değil.

Sorunum şurada başlıyor: Yeni alacağım arcade cihaz üzerinde, eski cihazdaki 60 GB'lik HDD'yi kullanmak istiyorum; elbette bu hdd üzerinde hem banlanan live hesabım hem de offline bir kullanıcı hesabı ve her iki hesap üzerinde bir çok achievement, save dosyası vb. var. Merak ettiğim konu, acaba eski hdd'yi yeni cihaza taktığımda herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım? Misal eski konsolda Bad Company 2 oynuyorum; şimdi bunun orjinalini alıp kaldığım yerden single ya da live üzerinden multi oynamak istiyorum; herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım, ya da bu da yeni cihazın banlanmasına neden olur mu? Bu şekilde mi kullanayım cihazı, yoksa bunun için yeni bir hdd mi alıp devam edeyim? İşte bu soruları çözemedim.

Ne dersiniz? Yardım için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.

• Sorun olmazda genede riske girmeyip içinde ne var ne yok sil bence sonuçta fwli makine bilgilerini sadece dvd romdaki fwden almıyor alsa bile biryere kaydetmesi lazım o yüzden silmeni öneriyorum.
  • Sorun olacağını sanmıyorum. Ms, Xbox 360'ını dvd-rom üzerinden kontrol ediyor ve kontrol ettiği zaman senin fw'siz makina kullandığını görecek ayrıca senin o kullanıcı hesabın zaten onların kayıtlarında banlandı şeklinde vardır. Bakacaklar ve fw'siz cihaz ile yoluna devam ettiklerini görecekler
  • Hiçbir şey olmaz, hdd indeki hiçbir save dosyanı ve kullanıcı adını da silmene gerek yok. Senin yaşadığın sorununun aynısını bende yaşadım. Askerden geldiğimde elite konsolumun banlandığını gördüm ama sonra 120 gb hdd imi fw li ve live dan bansız olan arcade konsolumda 2 aydır sorunsuz kullanıyorum, ne save dsoyalarıma ne achievement larıma ne de gametag ımda problem olmadı. Micirsoft sadece konsolun seri nosunu banlıyor başka da birşey yaptığı yok çözüm de yeni bir konsol almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 23 Mayıs 2010; 13:55:52 >
  • Bu kanıtlanmış birşey. HDD'leri sorunsuz bir şekilde başka konsollarda kullanabilirsiniz. Şu ana kadar ban yemiş bir konsol HDD'sini başka bir konsolda kullanıp da sırf bu yüzden sorun yaşayan bir kullanıcı görmedim.
  • Teşekkürler arkadaşlar cevaplar için; deneyip göreceğim, gelişmeleri buraya da yazacağım.
  • Profilin bozuk gözükecektir. Yeni cihazda aynı GT'ı kullanmak istersen recover yapman gerekli.
    Ofline'ken aldığın tüm achievement'larda gidecektir, bilgine.
    Bence geçiş yapmadan önce çeşitli programlarla profilini onarmayı dene. Son çare recover yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Profilin bozuk gözükecektir. Yeni cihazda aynı GT'ı kullanmak istersen recover yapman gerekli.
    Ofline'ken aldığın tüm achievement'larda gidecektir, bilgine.
    Bence geçiş yapmadan önce çeşitli programlarla profilini onarmayı dene. Son çare recover yaparsın.

Formatlayıp kullanmaya başladım ben de eski hdd i yeni xbox ımda. Üç aydır da sorunsuz kullanıyorum ..
  • Kullanılmasından yana sıkıntı yok zaten. Sadece profilin bozulma ihtimali var, onun önlemi için söyledim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.