Şimdi Ara

Galatasaray İktisat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Galatasaray üniversitesi hedeflerimdendi hukuk bölümü dışında her bölümüne girebiliyorum. Sizce iktisatı tercih etmeli miyim ?
    Yoksa işletme mi yazayım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itshighnoon -- 22 Temmuz 2016; 19:30:38 >

• işletme tercih et zaten fransızca bi de iktisadın kasıntısıyla uğraşma işletme temiz bölümdür rahat okunur çok iyi yerlere getirir adamı hele gs koç boun mezunuysan
  • Dombiya95 kullanıcısına yanıt
    Fransızca biliyorum yine işletme mi tercih etmeliyim ?
  • Frankofon okuldan mısın?
  • iktisat bilim dalıdır kasıntıdır ekonomiyle uğraşma zaten mezun olunca gelecegin yerler hemen hemen aynı işletme oku rahat rahat fark yok kaldı ki ceolar filan hep işletme mezunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dombiya95 -- 22 Temmuz 2016; 19:35:11 >
  • Evet frankofon okulundan mezun oldum. Doumbiya95 sağol kardeşim ben bu işi iyice düşüneyim. Çevrem iktisat- ekonomi oku kesinlikle dedi işletme yerine senin bakış açın beni sorgulamaya itti. Bakalım gs iç sınavı sayesinde bu bölümlere giriyorum hukuktaysa yedekteyim. Hukuk bile gelebilir ama zor gözüküyor.
    @serbes
    @Dombiya95

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itshighnoon -- 22 Temmuz 2016; 19:57:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: itshighnoon

Evet frankofon okulundan mezun oldum. Doumbiya95 sağol kardeşim ben bu işi iyice düşüneyim. Çevrem iktisat- ekonomi oku kesinlikle dedi işletme yerine senin bakış açın beni sorgulamaya itti. Bakalım gs iç sınavı sayesinde bu bölümlere giriyorum hukuktaysa yedekteyim. Hukuk bile gelebilir ama zor gözüküyor.
    @serbes
    @Dombiya95
    işletme tutuyorsa kesinlikle yaz. iktisatta hiçbir işine yaramayan teorilerle uğraşacağına yeni bir dil öğrenmeye vaktin kalır. düşünsene ingilizce, fransızca ve çince biliyor olarak mezun olmak çok daha iyi olmaz mı :D
  • matmygeo M kullanıcısına yanıt
    Tutuyor hocam iktisatla işletme arasında gidip geliyorum. Teşekkürler yorumunuz için
  • Ben de gsü düşünüyorum. Fransızca bilmeden gitmek sıkıntı olur mu sence? Sıfırdan başlayıp bir senede hazırlığı geçmek açısından?
  • beliefisabeautifularmor B kullanıcısına yanıt
    Hazırlık sınıfı okumanız gerekebilir. Bende B2 belgesi olduğundan hazırlık sınıfını atlıyorum. Okul başlamadan fransızca bir şeyler öğrenseniz rahat edebilirsiniz.Sınavın zorluğunu bilmiyorum. Sınava kadar yapacağınız çalışma yeterli olur mu emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itshighnoon -- 22 Temmuz 2016; 20:14:09 >
  • Hazırlık mecbur okuyacağım. Benim derdim hazırlık bir senede biter mi? Fransızcadan baya korkuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: icrievrytiem

Beyler Galatasaray üniversitesi hedeflerimdendi hukuk bölümü dışında her bölümüne girebiliyorum. Sizce iktisatı tercih etmeli miyim ?
    Yoksa işletme mi yazayım ?

frankofon okullara yapılan iç sınavına mı girdiniz hocam?
    Biraz zorlanırsın ama biter diye düşünüyorum. Ben bir gün internete giremem bu akşamdan itibaren dönünce sana yardımcı olurum Fransızca konusunda. Birkaç tavsiye veririm. Hangi bölüm düşünüyorsun ?
  • Aynen girdim hocam. Siz girdiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: icrievrytiem

Aynen girdim hocam. Siz girdiniz mi ?

hayır sadece hepsine girebiliyorum diyince öyle mi merak ettim
  • Siyaset düşünüyorum. Gerçekten çok iyi olur yardımcı olursan. Lys sıralaman kaçtı? İç sınavda lys sıralamaızın önemi oluyor mu merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beliefisabeautifularmor

Siyaset düşünüyorum. Gerçekten çok iyi olur yardımcı olursan. Lys sıralaman kaçtı? İç sınavda lys sıralamaızın önemi oluyor mu merak ettim.
    hocam iktisat zor ama sorbonne üniversitesi diploması alıyorsun mezun olunca işletmede bu olanak yok sanıyorum biraz zorlanırsın ama bu olanakdan değer bence mezun olunca fransa belçikada felan mı çalışacaksın ?
  • İşletme her okulda olduğu gibi bizim okulda da içi baya boş olan bir bölüm. Hakikaten iletişim ve işletme bölümünde okusam bu bana ne katti, ne diye her gün okula geliyorum diye her gün sorgularım kendimi.

Yukarıda yazılmış gereksiz teoriler bilmem ne diye de her şeye pragmatist yaklaşılmasını doğru bulmuyorum. İktisat ve iktisadi teorilerle bana gore donatilirsa bir insan çok daha iyi yerlere gelebilir. En azından bir sistemin çarkı nasıl donuyor, bunun hakkında ufak bir fikrin olur.
    Bitiyor. Kendini kasmana gerek yok. İlk dönem günü gününe çalışıp ikinci dönem yatışa geçip iyi bir puanla geçtim hazırlığı. Bölümde de sorun yasamadim. Biraz İngilizcen varsa aradaki semantik mantığı oturtunca işler pamuk ipliği gibi oluyor.
  • felsefesever kullanıcısına yanıt
    İngilizcem iyi değil, ingilizceyi de geliştirme fırsatı bulabilir miyim bu arada?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.