Şimdi Ara

Galaxy note 2 (n7100) batarya problemi [SS'li]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
5.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben geçen hafta samsung galaxy note 2 aldım.
    Bu cihaz bir günü zor görüyor.

Kullanım şeklimden bahsedeyim biraz
    Ya evdeyim ya okuldayım ya da yoldayım

Okulda sadece tenefüslerde elime alabiliyorum
    Mobil veriyi açıyorum o da 6 saatte 40 dakika toplam

Dışardayken şöyle
    Mobil veriyi veya wifi'ı açmıyorum ve yarım saat elime alıyorum dışarıdayken
    mobile veriyi açsam da o iki saat boyunca toplam 10 dakika açarım o da mail var mı mesaj var mı diye kontrol amacıyla hemen ardından kapatıyorum yani

Evdeyken de 5 saat sürekli kullanıyorum
    Evde wifi full açık hiç kapatmıyorum
    bu 5 saat içinde oynadığım oyunlar da ağır şeyler değil ya temple run ya da jetpack joyride ya da o tarz şeyler

arkaplanda hep twitter facebook skype ve facebook messenger açık ama tabi internet olmayınca kullanamıyorlar birşeyi
    diğer arkaplan programlarını kullanmıyorken kapatırım hemen işim bitince

telefonda son güncelleme yüklü rootlu değil
    nfc, s-beam, smart stay, gps, allshare hep kapalı

sizce servise vermeli miyim veya çözüm önerir misiniz

SSler:

edit: şimdi bir arkadaş diye başlayaraktan bir hikaye anlatıcam bilmem inanır mısınız ama kısa
    benim bu bir arkadaşla telefon kullanım şeklimiz çok benziyor her açıdan hatta o daha çok yoruyor diyebilirim
    onun telefonu xperia s ve bu telefonun bataryası tam 1750 mah!
    alın bu da teknik özellik karşılaştırması
    www.gsmarena.com
    Compare Samsung Galaxy Note II N7100 vs. Sony Xperia S - GSMArena.com
    http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4854&idPhone2=4369

o da bir günü zor görüyor diyor ben de bir günü zor görüyorum
    o telefonunda daha ağır oyunlar oynar oynadığı zaman benim gibi temple runla veya jetpack joyride'la falan hiç ilgisi yok kalan yönlerden birebir aynı mobil veri kullanım süremiz olsun wifi kullanım süremiz olsun aynı arkaplan programları vs.

onda da orjinal son çıkan rom var ama rootlu benimki değil servise vermeyi düşündüğümden hiç girmedim root işine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MASTERMIND -- 21 Mayıs 2013; 23:27:57 >

• Kuru kuru istediğin kadar anlat çözüm bulunmaz. Pil kullanımına dair ekran görüntüleri paylaşmalısın. Ayarlardan girip.
  • Sanırım yazılımsal bir sorun çünkü bir çok kişi aynı durumu yaşıyoruz bir şey arka planda sürekli uyandırıyor telefonu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

arkadaşın toplam kullanımı 8 saat ve oldukça iyi bir değer... ama ikna olmadı :) yapacak birşey yok...

usta madem öyle xperia s kullanan arkadaşın nasıl o kadar gidiyor bataryası
    yarın belki onun da batarya ekranını çekip koyabilirim
  • Eklenen 3. resme bakınca maşallah telefon hiç uyumamış. Bu kullanıma göre müthiş gitmiş şarjı. Ayrıca ekran açık değilken bile bolca uyanmış telefon. Bunu yapan ise arka planda senin isteğinle veya senin isteğin dışında çalışan bir uygulamadır. Mobil ağ sinyali de çok dengesiz gözüküyor ve çok iyi çekmeyen bir bölgede gibisin. Telefon sürekli ağ arıyor ve daha iyi çekmeye çalışıyor. Bu da şarjı çok olumsuz etkiler. Arka planda çalışan uygulamalar arkadaşının Xperia S'inde de çalışsa ve onun bulunduğu yerde ağ sinyali seninki zayıf olsa onun şarjı seninkinden çok daha önce biterdi.
  • quote:

Önemli olan 1 günlük kullanım değildir... Etkileyen bir dünya faktör var... Ekranın büyüklüğü, işlemci, arkaplan yazılımları, dahili çalışan yazılımlar, web kullanımı, tarayıcı performansı, gps kullanımı, widget kullanımı gibi herşey bataryayı etkiler...

2 tane Note2 yanına alıp aynı romu yükleyip aynı yazılımlar ile çalıştıracaksın. Eğer biri diğerinden daha çabuk bitiyorsa işte o zaman bataryası sorunlu diyebilirsin... Ama iki farklı markayı karşılaştırıp onunki çok benimki az gidiyor diyemezsin... Samsungun kendi yazılımları ile sonynin kendi yazılımlarının çalışma sistemi farklı olur... Bilmiyorum anlatabildim mi?

Ayrıca ekran görüntüsü olarak koyman gereken görüntü Pil kısmındaki Ekran yazan yerinin görüntüsüdür. Biz ekran kısmındaki görütüye ve pil kısmındaki görüntüye göre ancak yorum yazabiliriz. Ayrıca senin anlattığına göre 8 saat aktif kullanım olayın var.

Eğer deseydin ben bir işlemlem yapmıyorum ama bataryam çabuk bitiyor deseydin bu sefer sana şu soruyu soracaktık. Marketten ücretsiz uygulama yükledin mi? Ve hava durumu widgeti kullanıyormusun derdim. Çünkü marketteki ücretsiz uygulamaların %90'ı arka plan :)da çalışan kodlar ekliyor ve bu kodlar bataryanın çok çabuk bitmesine neden oluyor. Ayrıca ücretsiz ugyulamalar cihaz ve telefon numaranı yedekleyip reklam şirketlerine satıyorlar.. Hemen olmasa bile bir süre sonra bu uygulamalar yüzünden hergün telefonuna 3-5 tane reklam sms'i gelmeye başlar... Ayrıca uygulamaları yükledikten sonra günde 5-10 defa sinir bozucu şekilde bildirim kısmına reklamlar gelir... Tabi bu dediklerim şarjı hiç kullanmadığı halde gidenler için geçerli... Belki birisinin böyle sorunu vardır hazır konuya mesaj yazarken bunuda ekleyim ki tekrar soruları gelmesin :)

Ama dediğim gbi senin anlatımına göre şarjın harika gidiyor...

Peki teşekkürler olabildiğince detay vermeye çalıştım arkaplan programları olsun açık olan bağlantılar olsun falan filan ama yine de 3100 mah bataryanın eğer herşey yolunda olsaydı daha fazlasını verebileceğini düşünüyorum o yüzden açtım bu konuyu

quote:

Orijinalden alıntı: CooLasFcuK

Eklenen 3. resme bakınca maşallah telefon hiç uyumamış. Bu kullanıma göre müthiş gitmiş şarjı. Ayrıca ekran açık değilken bile bolca uyanmış telefon. Bunu yapan ise arka planda senin isteğinle veya senin isteğin dışında çalışan bir uygulamadır. Mobil ağ sinyali de çok dengesiz gözüküyor ve çok iyi çekmeyen bir bölgede gibisin. Telefon sürekli ağ arıyor ve daha iyi çekmeye çalışıyor. Bu da şarjı çok olumsuz etkiler. Arka planda çalışan uygulamalar arkadaşının Xperia S'inde de çalışsa ve onun bulunduğu yerde ağ sinyali seninki zayıf olsa onun şarjı seninkinden çok daha önce biterdi.

O arkaplan programlarını bi gözden geçireyim. Play store dışından yüklediğim tek şey flash player idi. Play store'dan da belli başlı şeyleri yükledim zaten. Mobil ağ sinyalinin düzensizliği benim de çok dikkatimi çekti. Evde sinyal zayıftır (avea sağolsun) ama aslında merkezi sayılabilecek bir yerde oturuyorum.

Şimdi herkese soruyorum. Ben telefonu servise versem sırf kontrol için bakarlar mı? Bakarlarsa ücret alırlar mı ve flash count etkilenir mi?

• servislik durum yok öp başına koy telefonu :)
    üstte de denmiş mobil ağ düzensiz o batarya yer, telefon ekran kapalıykende uyanmış o sorun bende de var sanırım samsung un dahili uygulamaları yapıyor bunu, ve en önemlisi ekran çok açık kalmış yani değerler çok iyi bence.. sırf garanti için root işine girmek istemiyorsan hata yapıyorsun çünkü garantiye vereceğin zaman sayaç sıfırlar orjinal firmware yükler gönderirsin hiçbir sorun çıkmaz samsung telefonlarda bu işlemler çok kolay.. benim şu sınavlar bitsin bi root bide sağlam bir rom yüklerim rootsuz android telefon kullanılmaz :)
    ayrıca custom romlarda daha iyi performans alırsın

• herkes aynı sorunu yaşıyo, şu android bölümüne bakın sürekli farklı bir samsung telefonla alakalı pil proglemi konuları açılıyo.

kim ne derse desin REZALET. bunun adı rezalettir. yok cihaz uyanıyomuş da uyanmamasını engellemek için rom atacakmışım da, ne romu yahu ben bunu yapmak zorunda mıyım? benim s3 de de ekran birim zamanda çok pil yiyo mesela çözüm bulamıyorum, parlaklığı kısıyorum, ekran arka planını siyah yaptım, gene olmuyo, 3-4 saat ekran kullanımında pil bitiyo. 4 saati de çok çok şanslıysam görürüm, genelde 3 saatte pil meftah.

allah kahretsin böyle sistemi.

orjinal pil aldım yeni, o bile etki etmedi.

şimdi biri de gelir yok siz cahilsiniz de yok onun arka planda çalışan uygulaması pil yiyo da, yok çözüm için root layıp rom atıp format atıp seksensekir çeşit takla atmak gerekiyo da diye zırvalar. sıçacam artık bu telefonun uyuzluklarına da uğraştırmasına da.

xperia ray in gözünü seveyim, okadar az donanımına rağmen hem daha stabil idi hem de pili çok daha uzun gidiyodu. üstelik ekranı da samsung un aptal pentile ekranlarından kesinlikle çok daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 22 Mayıs 2013; 13:30:34 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

herkes aynı sorunu yaşıyo, şu android bölümüne bakın sürekli farklı bir samsung telefonla alakalı pil proglemi konuları açılıyo.

kim ne derse desin REZALET. bunun adı rezalettir. yok cihaz uyanıyomuş da uyanmamasını engellemek için rom atacakmışım da, ne romu yahu ben bunu yapmak zorunda mıyım? benim s3 de de ekran birim zamanda çok pil yiyo mesela çözüm bulamıyorum, parlaklığı kısıyorum, ekran arka planını siyah yaptım, gene olmuyo, 3-4 saat ekran kullanımında pil bitiyo. 4 saati de çok çok şanslıysam görürüm, genelde 3 saatte pil meftah.

allah kahretsin böyle sistemi.

orjinal pil aldım yeni, o bile etki etmedi.

şimdi biri de gelir yok siz cahilsiniz de yok onun arka planda çalışan uygulaması pil yiyo da, yok çözüm için root layıp rom atıp format atıp seksensekir çeşit takla atmak gerekiyo da diye zırvalar. sıçacam artık bu telefonun uyuzluklarına da uğraştırmasına da.

xperia ray in gözünü seveyim, okadar az donanımına rağmen hem daha stabil idi hem de pili çok daha uzun gidiyodu. üstelik ekranı da samsung un aptal pentile ekranlarından kesinlikle çok daha iyi.

KArdeş her önünüze gelen uygulamayı cihaza yüklerseniz tabiki cihaz uyumaz sürekli uyanır batarya harcar... Denemesi bedava... Telfona formatı basın 2 gün öyle kullanın bakalım... Yani cihaz fabrikadan elinize gelmiş gibi kullanın... Eğer yok cihaz ikidebir uyanıyor bataryamı bitiyor derseniz haklısınız ama yok şarjınız çok iyi gidiyorsa boşa laf atmış oluyorsunuz...

Bizzat note 2 ana konu sahibi olmam nedeni ile bu testleri bolca yaptım.. Bastım formatı cihazı öyle kullandım 3-4 günde bir şarja takar oluyordum... Sonra uygulama havuzumdan en çok kullanılan uygulamaların ücretsiz sürümlerini indirdim ve yükledim... aman Allah'ım batarya su gibi akıyor gidiyor... Dayanmıyor her gece şarja tak sabah şarjdan çek öğelene kadar batarya yarıya inmiş...

Uzun lafın kısası... Android Market'e uygulama yükleyenler (ücretsiz olanlar için) cihazlarımızı mahvedecek dereceden yazılımlar yazıyor... Tabi bunun karşılığında kendileri reklam gelirlerinden paralar kazanıyorlar... Hatta sizden habersiz bilgilerinizi reklam firmalarına satıyorlar ve bolca reklam sms'lerine maruz kalıyorsunuz...

Tabi burada suçlu bir nebzede olsa Google'dır. Çünkü yapılan uygulamaların denetimi düzgün bir şekilde yapılmıyor. Doğal olarak insanların özelliklede ios fanlarının dikaktini çekiyor. Sonrada neymiş ios çok stabilmiş... Efendim sen ios'a bir JB yap biraz tweak yükle gör bakalım stabilmi değil mi? Şahsen ios kullanmış biri olarak söylüyorum bunu...

işletim sisteminiz ne olursa olsun siz ondan daha fazlasını istediğiniz her sürece stabilitesi bozulur bataryayı su gibi içer...

Not: Note 2'imde arka plan renkli, parlaklık %100 ve kullandığım 3-5 uygulama dışında birşeyde yüklü değil... Bataryam 2 gün çok rahat gidiyor...

hocam ben de kendimce androidi sürekli araştıran biriyim, söylediklerinizi çok duydum ama bu öfkemi zerre hafifletmiyo. benim asıl problemim uyulmaması değil zaten ekranın çok batarya harcaması, zaten şarjdan direk çektiğim gibi kullanmaya başlasam beli çok çabuk bitiyo pili.

cihaz yepyeni, daha 3 haftalık. ilk geldiği gün bunda da beterdi, home tuşu hayvan gibi geç tepki veriyodu, tavsiyeler üzerine svoice u kapattım, tüm animasyonları kapattaım, bi nebze erken tepki vermeye başladı ama gene geç tepkiyo yani bu da yeterli değil.

şuanda yüklü uygulamalar: swype klavye, chaos oyunu (başka oyun oynamam zaten ondan yüklemedim, eski telefonumda çok oyun denedim hiçbiri sarmadı) book reader (neredeyse hiç kullanmıyom ve hiç açmıyom da) twilight diye bir gece filtresi (gene hiç kullanmam e açmam) tuneIn radyo (gene hiç kullanmam) bide skype.

şimdi bu 3 programı zaten hiç açmıyom ki zaten açsam bile bunlar zaten 2-3mb lık basit programlar. oyunu ara sıra oynar sonra zaten kapatırım. ha ben almışım s3 kalkıp da skype ya da klavye yükleyemiceksem ağzına ediyim bu aleti yapanın.

bunlar bahane olamaz. bukadar kasmanın ve pili hayvan gibi sömürmenin nedeni arka planda bi klavye bi de skype olması olamaz. beceriksizlik bu resmen rezaletin adı bu.

tabi şunu da söylemem gerek, ben klavye diyom ya klavye yükledim diye, hani swiftkey yüklemiş olsam 70-75mb ram kullanır hani neyse de benim yüklediğim klavye swype, genelde 35 mb ram kullanıyo baktığımda, şimdi kontrol ettim 39mb kullanıyo. ve bunu kullandığım için samsung klavye çalışmıyo durumda şuanda, zaten swype ı yüklememiş olsam bile samsung klavye çalışacak yani yüklemiş olduğum klavyenin etkisi daha da azalıyo böylece.

ki tüm bu pil problemlerini falan geç, uygulamalar arası geçişte bekletmesi bile beni delirtiyo.

ek olarak; facebook yada twitter uygulamaları varsa onları da kullanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 23 Mayıs 2013; 8:01:55 >

• ilk olarak ben telefona istediğim uygulamaları yükleyemedikten sonra neden para verip aldım.. ben zaten rootsuz kullanmam yakında root yapar sorunlarımı çözerim ama Samsung'un bu konuda bişeyler yapması lazım çünkü telefon boşu boşuna bişeyler yiyor arkaplanda.

ekran süreniz iyi görünüyor s3 ile 3-4 saat ekran açık kalma çok iyi bence ben note 2 de 5 saati zor geçiyorum.. parlaklık otomotik sen en yüksek parlaklıkta kullanırsan daha az gider ekran.. htc telefonları gör bide ekran açık kalması pile işkence gibi bence Samsung bu konuda çok iyi

• Arkadaşlar ben bu pil kullanımınk pek anlamıyorum bugün doctorr battery yükledim ve bir yarım saat önce şarjdan aldım bu da resmi galaxy note 8 kullanıcısıyım yorumlarınızı bekliyorum. Ve ben de bu şarjdan acayip huylanmaya ve rahatsız olmaya başladım. Şarj durumu budur.
     Galaxy note 2 (n7100) batarya problemi [SS'li]

• Merhaba
    hasan batarya sorunumuz
    8saatte doluyor fakat yarimsaatde
    bitiyorsourunu ne acaba

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.