Şimdi Ara

Galaxy s3 WCDMA internet bağlantısındaki gariplik ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yaklaşık 2,5 hafta önce yaşamaya başladığım sorunu anlatacağım;

Turkcell hat sahibiyim, Telefonumun son yazılımları güncel, gereksiz uygulamaları devre dışı bırakılmış, gayet temiz içinde oyun ve abuk subuk programlar barındırmayan ve telefondan yeteri kadar anlayan biriyim.. Bunları niye açıkladım bana çok basit sorular sormayın diye

Şimdi sorun şöyle başladı eve geldiğim zaman H+ simgesi yani 3g internet bağlantı simgemde bilindiği gibi turuncu ve yeşil oklar var bunlardan sadece yeşil olan çalışmaya başlıyor bir süre sonra, yani evde mobil veri açınca 1 dakika filan internet bağlantım sorunsuz çalışıyor ama ondan sonra bağlantım donuyor sanki, sadece yeşil ok yanıp sönüyor, turuncu bir türlü yanmıyor yani facebooku mu açtım ya da twitterda son tweetler gözüksün diye anasayfada yenile mi yaptım işte o zaman sinyal yolluyorum (yeşil ok yanıp sönüyor) ama alamıyorum (turuncu ok işaretinde tık yok) diyebiliriz..

Aynı durum Edge bağlantısını açtığımda yaşanmıyor ama onuda kullanmak zulüm yavaş malüm.. Evde wi-fi kullanabilirim hayhay ama bazende wifi çekmiyor yatağıma yatınca keyif yapamıyorum kısacası sorun bence yani bir sıkıntı var

Ben evimden çıkıyorum 2-3 sokak geçiyorum kadıköye iniyorum kampüse gidiyorum internet akıyor çatır çatır ne donma var ne birşey.. bu olay 2,5 hafta önce başladı.. Turkcell ile konuştum baz istasyonuna baktırdım aklınıza gelebilecek herşeyi denedim, dün formatladım tertemiz hard format ama halen aynı sorun baş göstermekte yine aradım turkcell'i yine yok efendim birşey şu sinyallar normal o normal filan klasik cevaplar.. Baz istasyonuna baktıramıyorlar çünkü tek kişi ile hareket edemiyorlar.. Haklılar olabilir.. Hat sim kartını yeni alıyım dedim gerek yok dediler..

Telefon yere düşüp darbe kaynaklı sıkıntıdan bahsettiler olabilir aslında ama öyle her normal insan gibi yere düşürdüm bende, çatlak yok ekranda bir hasar yok.. telefonu alalı 1,5 yıl oldu.. Bilmiyorum ben mahallemden çıkınca sorun gidiyorsa baz istasyonuna bağlıyorum sorunu.

Bu sorunu daha önce yaşayan ya da bir çözüm sunabilecek varmı ?

Yoksa eğer zaten eylül'de s5 ya da başka bir telefon alacağım o zamana kadar sineye çekerim diyorum napalım.

Şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.