Şimdi Ara

geceleyin iyi çeken fotoğraf makinesi tavsiyesi (canon gece çekimlerinde iyiymidir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben fotoğraf makinesinden hiç anlamam. alacağım fotoğraf makiğnesini laboratuvarda kullancam. karanlık ortamda ultraviyole ışığı üzerindeki nesneleri çekecem . acaba bu konuda başarılı olan taviye edebileceğinniz fotoğraf makinesi varmı? çok pahalı birşey istemiyorum. en fazla 1000 tl civaında olursa sevinirim.. şimdidien çok tşklerr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akremon -- 3 Aralık 2010; 0:13:51 >

• arkadaşlar bu konuda canon mu yoksa fujilm i iyi dir? hangisini tavisye edersiniz
  • Canon'lar manual ayar imkanı sunan modelleri genelde gece çekimlerinde gayet iyiler. 15 saniyeye kadar shutter hızı imkanı sunması sebebiyle... Fujifilm'in aynı fiyat aralığında böyle bir ürünü var mı bilmiyorum... Belki F80,100,200,300 FXR modellerinin gece çekimleri de başarılıdır ki öyle anımsıyorum. Fakat yine de menüleri ve kullanışlı oluşu bakımından Canon'u öneririm. Diğer yandan Fuji'nin bu söylediğim modellerinin kasalarının Canon'unkinden daha iyi olabileceğini zannediyorum. Kullananlar söylesinler bu konudaki gerçekleri :) Benim eski Canon A720 IS'in kasası harbi kötü plastik idi. Canon yeni modellerinde ne yaptı bilemiyorum tabi.
  • ''s200 exr'', düşük ışık ve iso performansı test edildi onaylandı, garantili fiyatı 900-1000 tl civarı, gittigidiyorda 600-700 arasında da bulabilirsin, yalnız 2 handikap var, bu 1.si alet dslr like sınıfına giriyor yani ebat olarak büyük, 2.si otomatik mod çekimleri düşük ışıkta iyi değil (isoyu otomatikte 1600 veriyor) , düşük ışıkta en azından M modunu zor diye hadi es geçelim, S veya P modu kullanmayı mutlaka öğrenmelisin (fazla zamanını almaz)

geceleyin iyi çeken fotoğraf makinesi tavsiyesi (canon gece çekimlerinde iyiymidir)

• canon g11 veya g12... bu fiyata aralığında ya da yakındı yanlış hatırlamıyorsam...

fujinin de bazı modellri iyi ama hem manulede biraz sıkıcı olur hemde f3.3 gibi değerlerden başlıyor..

arkadaş uzun pozlamadan bahsetmiyor sanırım..gece çekimi derken düşük ışığı kastettiğini düşünüyorum..labaratuvar demiş çünük..
  • quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

canon g11 veya g12... bu fiyata aralığında ya da yakındı yanlış hatırlamıyorsam...

fujinin de bazı modellri iyi ama hem manulede biraz sıkıcı olur hemde f3.3 gibi değerlerden başlıyor..

arkadaş uzun pozlamadan bahsetmiyor sanırım..gece çekimi derken düşük ışığı kastettiğini düşünüyorum..labaratuvar demiş çünük..

s200 ün f değeri 2.8 den başlıyor, ayrıca laboratuar ortamında uzun pozlama elbette gerekmez,hele flaşı açsa S modunda 400 iso'da ortamın ışık düzeyine göre 1/8 saniyede titretmeden rahatlıkla çeker, hadi ortam çok loş diyelim 1/4 saniyede haydi haydi çeker...
  • arkadaşlar gerçketen çok sağolun yorumlarınız için. yalnız fotoğrafçılık dilinden konuşmuşsunuz ben pek anlamadım :( bana şu modeli al işini görür dediğiniz bir model varmı? onu önerirseniz çok sevinirim . otomatik çekim yapacam. mesela fujifilm sx2800 iyimidir alayımmı? şimdididen çok tşkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akremon

arkadaşlar gerçketen çok sağolun yorumlarınız için. yalnız fotoğrafçılık dilinden konuşmuşsunuz ben pek anlamadım :( bana şu modeli al işini görür dediğiniz bir model varmı? onu önerirseniz çok sevinirim . otomatik çekim yapacam. mesela fujifilm sx2800 iyimidir alayımmı? şimdididen çok tşkler.

hocam demek durum o kadar vahim, o zaman sana bir tavsiyede daha bulunuyum: otomatik modda loş veya az ışıklı ortamda çekim yapacaksan sakın fuji alma, gündüz veya bol ışıklı ortamlarda otomatik mod işini görür ama düşük ışık koşullarında otomatik mod seni tatmin etmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

quote:

arkadaşlar gerçketen çok sağolun yorumlarınız için. yalnız fotoğrafçılık dilinden konuşmuşsunuz ben pek anlamadım :( bana şu modeli al işini görür dediğiniz bir model varmı? onu önerirseniz çok sevinirim . otomatik çekim yapacam. mesela fujifilm sx2800 iyimidir alayımmı? şimdididen çok tşkler.

hocam demek durum o kadar vahim, o zaman sana bir tavsiyede daha bulunuyum: otomatik modda loş veya az ışıklı ortamda çekim yapacaksan sakın fuji alma, gündüz veya bol ışıklı ortamlarda otomatik mod işini görür ama düşük ışık koşullarında otomatik mod seni tatmin etmez...

dostum ozaman canon mu alayım diyosun?

• dostum bence manuel modu kullanmayı öğren çok zor değil cidden.çekeceğin fotolar pek otomatik moda uygun değil gibime geldi.
  • Canon S95 öneririm ben size... Her şekil işinizi görecektir.
    -
    Burada detaylı incelemesi de mevcut. Hani en azından tipine falan bakarsınız... bir kaç da örnek fotoğrafını görürsünüz...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

quote:

dostum ozaman canon mu alayım diyosun?

diğer makinalar hakkında fazla bilgim yok,seni yanıltmak istemem

• Canon S90 kullanıcısı olarak gönülden öneririm, çok başarılı çekimleri var makinanın.
    http://www.tripodfoto.com/canon-powershot-s90-dijital-fotograf-makinasi-canon-selphy-es1-yazici.3174.p
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Canon S95 öneririm ben size... Her şekil işinizi görecektir.
    -
    Burada detaylı incelemesi de mevcut. Hani en azından tipine falan bakarsınız... bir kaç da örnek fotoğrafını görürsünüz...

+1907
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi
    Canon S95 öneririm ben size... Her şekil işinizi görecektir.
    -

nerede ? link yok
  • Onu es geçmişim galiba , bağışlayın...
    Link burada-üstelik karşılaştırmalı :)
    http://www.dpreview.com/reviews/q42010highendcompactgroup/
  •  geceleyin iyi çeken fotoğraf makinesi tavsiyesi (canon gece çekimlerinde iyiymidir)

-

-

-

-

-
    Bu fotoğraflar S95'ten bariz daha yetersiz bir Canon olan A720 IS ile çekildi. 1/2.5 sensörü vardır A720 IS'in ve 32 MP/cm² pixel density'e sahiptir. Canon S95'te ise 1/1.7 sensör , 23 MP/cm² pixel density var ! Bir de gelişen teknolojisini de hesap ederseniz bence çok daha başarılı sonuçlar alacaksınızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 3 Aralık 2010; 16:01:10 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.