Şimdi Ara

Geçen Sene Sınava Girmiş Biri Olarak Söyleyeceklerim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar ben sınava geçen sene girdim, ve o zamandan beri buraya hiç uğramadım lys olduktan sonra aklıma esti de bir bakayım dedim.

Geçen sene LYS-1 için bir dönüm noktasıydı çünkü 2013'ten önceki sınavlarda matematik ve geometri -siz de çözmüş olmalısınız ki- çok kolaydı. Fakat matematik/geometri sorularını artık çok zor sormaya başladılar. Çünkü sınava giren kişi sayısı çok fazla ve adam eleyebilecekleri en çok kişinin girdiği etap bu LYS-1. Ben matematik mühendisliği okuyorum bu sene Calculus (Analiz) 1 ve 2 derslerini aldım ve cidden farkettim ki artık adam elemek için üniversite müfredatından soru sormaya başlamışlar. Kendime dedim ki keşke türev-integrale üniversite müfredatından da çalışsaydım... Özellikle türev integral soruları cidden eleyici sorular.

Diyeceğim o ki geçen seneki LYS-1 herkes için bir şok olmuştu ve ben de puan düşer diye hesap yapmıştım bir epey ve tahminim tutmuştu. Hatırladığım kadarıyla 25-30 puan civarı bir düşüş söz konusuydu. Benim bu seneki tahminim geçen seneyle puanların paralellik göstereceği yönünde ama çok fazla inceleme vaktim olmadı tabi siz bu konuların çok daha içindesiniz.

Soruların geçen seneyle paralellik göstereceğini düşünürsek Fizik sınavı sözel ağırlıklı bir sınav olması muhtemel. Geçen senenin sorularını incelerseniz işlem gerektirmeyen I-II-III gibi öncüllü sorular ağırlıktaydı.

Ha bir de son olarak forumdaki yüksek netleri görüp aldanmayın sakın kimsenin moralini bozmasına izin vermeyin geçen sene de aynıları yaşandı herkes 40+ netler söylüyordu, puanlar düşmeyecek deniliyordu ama 40 üstü yapan adam sayısı cidden çok azdı.. Herkesin dediği doğru olsaydı geçen sene 40 üstü yapanların hepsinin Donanım Haberden çıkması gerekirdi herhalde :D

Umarım bildiğiniz şeyleri tekrarlamamışımdır, kendi düşüncelerimi söylemek istedim. Herkese başarılar Allah hepinize sabır versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygs2013 -- 16 Haziran 2014; 4:13:50 >

• Teşekkürler
  • Mantıklı güzel bir analiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısın dostum doğru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler valla dünden beri yemek yiyemedm moralim bozuktu inş. fen de yaparmda 88kdan 50kya çekerim mat kötü geçti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum anladığım kadarıyla bu sene sınava girmemişsin, geçen seneki sınav bence yüksek yorum gücü isteyen harbiden zorlayıcı bir sınavdı. Çözerken kan ter içinde kalmıştım deneme olmasına rağmen. Bu seneki ise oturup çözdüğün bir sınavdı, sınavda biraz moralim bozuldu hatta bütün rakiplerimin full yapacağını düşündüm. Bana kalırsa bazılarının bu sınava zor demesinin asıl nedeni bu sene girdikleri denemelerde geçen seneki sorular baz alınarak sorulan bir sürü soru olmasıydı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.