Şimdi Ara

geek modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bir tane geek Q51 modem aldım, ama internette iken bazen bazı sitelere giremiyordum. yalnız bu sorun siteden kaynaklanmıyor, giremediğim siteler arasında google, yahoo gibi siteler de vardı internette kopukluk da yoktu çünkü aynı anda başka sitelere girebiliyordum. modemin donanımsal firewall'u var dediler belki ondandır diye düşündüm, modemi değiştirecektim ama bir arkadaş bu sorunun telekomdan kaynaklandığını tahmin ettiğini söyledi.

gerçi forumlarda pek ismini göremedim ama modeme iyi diyorlar, tutup boşu boşuna iyi bir modemi değiştirmek ve sonra da aldığım modemde de aynı problemi yaşamak istemiyorum. bu konuda bişeyler bilen varsa bi yardım etsin.

bir de bu modemin yanında geek modemler için geliştirilmiş interneti hızlandırıcı cfos speed diye bir yazılım da veriliyormuş, ben alamadım ama gerekirse bulurum herhalde. bu modemde adsl 2 özelliği yok herhalde, paketin üzerinde göremedim, bu program bu hız farkını kapatır mı bilen varmı?

• Dns numaralarını 212.175.13.113 ve 212.175.13.114 yap düzelir.
  • modemin ağ geçidini ver
  • şu an okuldayım. 1 saat içinde yollarım
  • hatırladım 10.0.0.2
  • abiler sağolun verilen dns numaraları işe yaradı.
    yalnız bu işin sistematiği nasıl oluyor biraz açıklayabilirmisiniz .
  • aynı sorun benim geek q51 de de var.
    Bende kafayı yiyecektim bu sorun sadece ben de mi var diye ?
    kendini yanlız hissetmemek cok iyi bişey yaf
  • verilen dns numaralarını deneyerek düzelttin mi.

bir de şeyi sorayım, şu cfos speed dedikleri zımbırtıyı kurdun mu sen. nasıl bişey işe yarar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t_pack -- 18 Ekim 2005, 20:07:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: t_pack

verilen dns numaralarını deneyerek düzelttin mi.

bir de şeyi sorayım, şu cfos speed dedikleri zımbırtıyı kurdun mu sen. nasıl bişey işe yarar mı

dns numaralarıyla yahoo,gmail vb,, gibi siteler acılıo cfoss speedi kullanıyorum verilen cd den yuklemiştim cok buyuk hız farkı yarattı sana da tavsiye ederim.
    Ama bi sorunum var modem kafasına estiinde nete girio kafası esmediğinde girmiyo

bağlantıda sürekli kopukluk oluyo bunun telefon hattıyla bi ilgisi yok eminim
    cunku yan komsumuzda baglantı sürekli var.
    ben modemi garantiye gondermeyi ve yenisiyle değiştirmeyi düşünüorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.