Şimdi Ara

Gelecek kaygısı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
1.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • memur 30 bin nasıl alıyor lan? hangi memur bu?

• Gelecek kaygını sewimm

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • highest in the room kullanıcısına yanıt

Hangi yönlerden benden kötüsün ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halikarnas Şakşakçısı kullanıcısına yanıt

Benim çevremdeki üniversite mezunları hep asgari alıyor bende dahil

• diş hekimi olsam ortodontist olmak isterdim. az malpraktis, rahat hastalar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • enesbaba0641 E kullanıcısına yanıt

Yeni girdiysen normaldirGelecek kaygısı 

Kanka 1 sene sonra yüzde 60 zam alacam ama asgariye yüzde 80 zam gelcek yine asgari civarında kalacam

Maaşlara gelen zam haricinde kıdem kademe de artıyorGelecek kaygısı 

Hiç sanmıyorum ama inşallah öyledir

Şöyle bir örnek göstereyim;

Gelecek kaygısı

Her yıl kıdem ve kademe artıyor ve dolaylı olarak maaşlarda artıyor. Tabii devlet memuru için konuşuyorum, özelde senin yeteneklerine bağlı ne kadar kazandığın / kazanacağınGelecek kaygısı 

Benim babam olabilecek en üst kademede. Kademe artışı maaşta artış sağlasa da çoğu devlet memuru 30 k almıyor. Başlangıçta 13-14 k alan bir memur kademe yükseldikçe aldığı para neredeyse 3 katına çıkmaz

• aenescan1994 A kullanıcısına yanıt

Lise mezunu 1995 girişli şoför yakınım (memur) ~40k alıyor güncel zamlar ile. İkramiye ile ~70k civarını buluyor ki bu kişi orta seviye bir memur ve 1. derece / 1. kademeye ulaşamıyor çünkü dediğim gibi lise mezunu. Açıkçası Türkiye'de çok yaygındır çocuklara, çok yakın olmayanlara maaşın az söylenmesi falanGelecek kaygısı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halikarnas Şakşakçısı -- 19 Şubat 2023; 1:27:0 >
    O nasıl bir şeymiş öyle şaşkınım. Devlette çalışan herkes devlet memuru olduğu için benim senin dediğin şekilde bir memur tanıdığım yok zaten. O yakının devleti soyuyor galiba 😅

• aenescan1994 A kullanıcısına yanıt

İş ortamlarına atılmadığın için bilmiyorsundur, dediğim gibi Türkiye'de çocuklara gerçek maaş söylenme ihtimali çok çok azdırGelecek kaygısı 

• Devlet memurluğunda çok fazla artış yaşanmıyor sana şöyle bi örnek vereyim astsubay kıdemli çavuş 18 alıyor kıdemli başçavuş 24 yani arada 3 sene olmasına rağmen 2 katına bile çıkmıyor

3 senede çıkmaz zaten 2 katına ama kıdem kademe yüzde olarak arttırır maaşı. Meslek terfisi + kıdem / kademe terfisi ve yıllık zam ile baya fırlar alınan maaşlar. Evet belki bir Amerikalı gibi zengin olmayabiliriz ama 100$ maaşa çalışan Afrikalıymışız gibi de lanse etmeye gerek yok.

Hocam resmi kurumların sonuçlarına bakabilirsin asgari ücrete çalışan 5 milyon insan var sigortasız çalışanları saymıyorlar bile onlarla birlikte kaç milyon olur siz düşünün

Okumuş biri asgari ücretle çalışmaz. Evet asgari ücretle başlayabilir ama o artar. Memur asgarisi zaten normal asgariden yüksek. Fast food çalışanı gibi meslekler de gerçek meslek değil geçici öğrenci mesleği. Temizlikçi / şoför gibi mesleklerde okumuş insan mesleği değil.

Yani şimdi sen 4 yıllık üniversite bitirip bu dediğim mesleklerden birinde çalışıp asgari alırsan sorun sendedir. Geçici meslek olarak çalışırsın neyse tamam da gidip ömrünü harcayacağın meslek olarak bunları seçemezsin.

Başarılı biri rahat geçinir bu ülkedeGelecek kaygısı 

Ben sadece rakamları söyledim asgari ücret alan sayısı 5 milyon civarı bu arada okumadanda çok yüksek paralar kazanılıyor

Ya ben düzenli gelir açısından konuştum, okumadan milyarder olanda var dünyada. Ama yani genel olarak okumazsan az kazanırsınGelecek kaygısı 

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.