Şimdi Ara

geometri ispat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler baslıkta da belirttigim gibi geometri ispat konusunda yardım lazım. açık söyleyeyim; karenin tüm özelliklerini ispatlamam lazım ama karenin dört kenarının eşit olduğunu veya açılarının 90 oldugunu nasıl gösteririm?

• Cetvel ve gönye ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çizim programı ile
  • İspatı yaptığım yerin yanına "Bu ispat cetvel ve gönye ile gösterilmiştir." mi yazayım :D çizim programı bana da mantıklı geldi :D
  • çember çiz bro

• quote:

Orijinalden alıntı: sanalwarrior

İspatı yaptığım yerin yanına "Bu ispat cetvel ve gönye ile gösterilmiştir." mi yazayım :D çizim programı bana da mantıklı geldi :D

geometri ispat
  • Çevrel çember aklıma gelmemişti sağol hocam.
    @igetsky bekliyodum bunu :D
  • hocam onu sadece soruda verilmişse ya da kendin çizmişsen ispatlayabilirsin şöyle dersin eğer 4 kenarıda eşit ve herhangi bir kenarının 90 derece olduğu biliniyor ve o dört kenarında birbirleriyle birleşip bir konveks çokgen yapıyorsa buna kare denir diyebilirsin şuan yazdım ama hatam olabilir normaldir

Edit: Hocam yukardaki yorumda belirtmişler zaten çemberle gösterin siz yazdığımı boşverin hem kabul de eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elania -- 11 Mayıs 2014; 20:54:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elania

hocam onu sadece soruda verilmişse ya da kendin çizmişsen ispatlayabilirsin şöyle dersin eğer 4 kenarıda eşit ve herhangi bir kenarının 90 derece olduğu biliniyor ve o dört kenarında birbirleriyle birleşip bir konveks çokgen yapıyorsa buna kare denir diyebilirsin şuan yazdım ama hatam olabilir normaldir

yok hocam durum farklı. soru falan yok ortada yani. şöyle düşün; sana deniyor ki karenin dört kenarı eşit ama niye? bana bunun cevabı lazım yani. ama Karbonat.Erol un tavsiyesi aklıma getirdi ki çevrel çemberden gösterebilirim. tabii kabul olursa :D
  • tamamdır hocam çevrel çember en mantıklısı olur ozaman kolay gelsin size
  • Elania kullanıcısına yanıt
    tesekkurler hocam.
  • karenin iki kosegenini ciz. sonra bunlarin kesisimini merkez kabul eden bir cevrel cember ciz. cevre acilarin tumu capi goreceginden 90 derece olur. ayni zamanda yaricaplardan ve kosegenlersen cizdiginse goreceksin ikizkenar dik ucgen elde edeceksin bu sayede de kenar esitligini ispatlamis olursun

• ben de öyle düsünmüstüm hocam. tesekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.